Stratejik Aritmetik Matematik Oyunu
Stratejik Aritmetik Matematik Oyunu
Stratejik Aritmetik Matematik Oyunu

Stratejik Aritmetik Matematik Oyunu (OM2198)

Marka : Hi Q Toys
Fiyat : ₺306,36(KDV Dahil)
Bu oyunun amacı bir strateji planı uygulayarak en çok puanı toplayan oyuncu olmaktır.
Stratejik aritmetik sizlere, matematiksel düşünme, plan yapma, strateji geliştirme, farklı düşünebilme yeteneği kazandırır.
Kutu içeriği, 63 adet üzerinde sayılar olan plastik taş, 1 adet üzerinde yıldız olan plastik taş ve 1 Adet oyun platformundan oluşmaktadır.
Oyun 2 kişi ile oynan bir oyundur. İki farklı oyun seviyesi vardır. Birinci seviye küçük yaş gurubu içindir ve sadece sayıların pozitif halleri dikkate alınarak oynanır, ikinci seviye oyunda ise sayıların negatif halleri de dikkate alınarak oynanır.
Kurallar 
Seviye1 veya seviye 2 oyunlarından hangisinin oynanacağına karar verin, oyun tablasını alın ve taşları karıştırın daha sonra rakamlar gözükecek şekilde tablaya tüm taşları yerleştirin. Yıldız işaretli taşı da herhangi bir oyuğa koyun bu taş oyunun başlangıç noktasını belirleyecek.
Hangi oyuncunun satır (yatay yön), hangi oyuncunun sütun (düşey yön) de taş toplayacağına karar verin.
Oyun boyunca satırı seçen oyuncu sadece satırlardan, sütunu seçen oyuncu da sadece sütunlardan taş alabilir.
Bu oyun başında verilen karar ile belirlenir.
Satırlardan alan oyuncu ilk başlar ve yıldızın bulunduğu satırdan tercih ettiği en yüksek değerli taşı alır ve yıldızı aldığı taşın yerine koyar.
Oyuncu aldığı taşı kendi tarafındaki taş toplama alanına koyar.
Diğer oyuncu yıldızın bulunduğu sütundan tercih ettiği en yüksek değerli taşı alır ve yıldızı oraya yerleştirir.
Taşları alırken rakibine hangi taşı bıraktığını kontrol etmeyi unutma.
Oyun böylece sırayla devam eder oyun başında verilen karara göre satırdan alan satırdan almaya sütundan alan sütundan almaya devam eder ve her taş aldıkça yıldızı o yere yerleştirir.
Sıra size geldiğinde taş alacağınız bölümde taş yok ise oynama sırası rakibe geçer, eğer rakibinde alabileceği taş yok ise oynama sırası tekrar el değiştirir ve yıldızlı taşı istediğiniz bir noktaya taşıyıp yerdeki taşlar bitene kadar oynamaya devam edilir.
Oyun yerdeki tüm taşlar bitince sona erer.
Başta seçilen seviyeye göre hesaplama yapılır.
Eğer 1. seviye seçildi ise alınan tüm taşlar toplanır. ikinci seviye seçildi ise pozitif sayılar toplanır negatif sayılar çıkartılır ve oyuncunun aldığı puan bu farkın sonucudur. Çok puan alan kazanır.
Oyuncaklarımız CE ve EN-71 testlerine sahiptir.BPA,PVC ve FTLAT içermez.
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR