₺1.099,00 KDV Dahil
₺699,00 KDV Dahil
₺1.099,00 KDV Dahil
₺1.399,00 KDV Dahil
₺1.199,00 KDV Dahil
₺1.099,00 KDV Dahil
₺1.099,00 KDV Dahil
₺510,46 KDV Dahil
1 2 3 ... 32 >

Kutu Oyunları Fiyatları?

Kutu oyunları ev içerisinde ailelerin, çocukların eğlenceli vakit geçirip, hem eğlenip hem öğrenmesini sağlayan masa oyunları olarak adlandırılmaktadırlar. Birbirinden farklı kategoriye ve yaş grubuna hitap eden kutu oyunu bulmak mümkündür. Oyunun temaları, yaş grupları gibi çeşitli kategorilere ayrılan bu eğlenceli oyunlar fiyat olarak da birbirleri ile farklılık göstermektedirler. 

Bu nedenle kutu oyunlarının fiyatları hakkında net bir bilgi vermek doğru olmayacaktır. Örneğin akıl oyunları fiyatları ile kutu strateji oyunlarının fiyatları birbiri ile değişkenlik gösterebilir. Her oyun çeşidinin kendi fiyatı olması sebebiyle kutu oyunlarının fiyatları araştırılırken fitreyi daha da küçültüp oyun bazlı fiyat araştırması yapmak daha doğru olacaktır.

Kutu Oyunları Çeşitleri Nelerdir?

Birbirinden farklı yaş grubuna hitap eden kutu oyunları bulunmaktadır. Oldukça eğlenceli olan bu kutu oyun çeşitleri de bir hayli fazladır. Hem ailecek hem de arkadaşlarla birlikte keyifle oynanabilecek kutu oyunları çeşitleri şu şekildedir: 

 • Zeka Oyunları: Zeka oyunları aynı zamanda akıl oyunları olarak da bilinirler. Oyuncuları eğlendirirken beyin fırtınası yaptıran oyunlar arasında yer almaktadır. Bu beyin fırtınası ile zeka gelişimine de katkı sağlayan zeka oyunları özellikle de aileler tarafından çokça sevilmektedirler. Bu oyunlar arasında; Abalona Oyunu, Dixit Oyun yer almaktadır.
 • Strateji Kutu Oyunları: Strateji kutu oyunları satranç benzeri şeklinde 2 kişi ile oynanır. Bu tür oyunlara ise; Labirent Oyunu, Go Oyunu, Hedef 4 örnek olarak verilebilir.
 • Satın Alma Oyunları: Satın alma amaçlı oyunlar genel olarak borsa vb. oyunlardır. City oyunu şeklinde oynanan oyunlarda bir şehir bulunmaktadır ve bu şehir üzerindeki mülkler, şehirler satın alınarak ilerlenir. Bu oyunlara örnek olarak; Emlak City Oyunu, gösterilebilir.
 • Eğitici Oyunlar: Eğitici oyunlar öğretirken eğlendirmeyi amaçlar. Bu amaç bağlamında harf oyunları ve matematik oyunları son derece fazladır. Eğitici oyunlara örnek olarak; Harfleri Öğreniyorum Oyunu, Katamino, Beyin Bey Mental Kutu Oyunları verilebilir.
 • Kelime Türetme Oyunu: Kelime türetme oyunları kelime dağarcığını geliştiren oyunlardır. Bu oyunlara ise Anlat Bakalım, Tik Tak Bomm Oyunu, Anlat Bakalım, Kutu İngilizce, Kelime Anlatma Oyunu örnek olarak verilebilir.
 

Kutu Oyunlarının Çocuk Gelişimine Katkısı Nedir?

Kutu oyunları çocukların hem sosyal becerilerini geliştirmelerine hem de eğlenerek öğrenmelerine katkı sağlar. Bu nedenle özellikle de 2-3 ve 4 yaş çocuğu için evde eğitici oyunlar, eğitici ve öğretici oyunlar nelerdir?’ soruları anne babalar tarafından çokça sorulmaktadır. İşte çocuklar için evde oynanabilecek eğitici oyunlar:

Equilibro: 5 yaş kutu oyunları içerisinde yer alan ve çokça sevilen equlibro kutu oyununu 5 yaş üzeri tüm çocuklar oynayabilir. Görsel hafıza ve ince motor becerileri gibi alanları geliştirmeyi hedefleyen oyun beğenilen akıl oyunlarındandır

Neşeli Ahtapot: Odaklanma sorusunu yaşayan çocuklar için son derece etkili bir oyun olan Ahtapot oyunu dikkat ve beceri gerektirmektedir. Bu nedenle dikkat eksikliği yaşayan çocukların gelişimi için fayda sağlayabilir.

Tangram Oyunu: Tangram oyunu çocuk gelişimi açısından son derece faydalı oyunlar arasındadır. Bununla birlikte ‘Tangram kaç yaş için?’ sorusu da ebeveynler tarafından çokça sorulmaktadır. 5-16 yaş arası tüm çocuklar için uygun olan oyun solo oyun olarak oldukça sevilmektedir.

Ayrıca çocuklar tek başlarına da gelişimlerine katkı sağlayacak oyunlar oynayabilmektedir. Solo oyun olarak yaygın olarak bilinen zeka küpü oyunu, küp oyunları gelişimleri için oldukça faydalıdır. Bilgisayar ve tablet ile vakit geçirdikleri süre zarfında Mentalup eğitici oyunlar ve zeka oyunları gibi faydalı içeriklere sahip oyunlardan yararlanabilirler.

Kutu Oyunlarında Yaş Önemli midir?

Çocuk Oyunları tercih ederken yaş önemli bir faktördür. Kutu ve diğer oyunları tercih ederken aşağıdaki yaş gruplarına dikkat etmek ve yaş gruplarına uygun tercih yapmak gerekir:

 • 0-4 Yaş Eğitici Oyunlar: Eğitici oyun seti, bu yaş grubu için uygundur. 
 • Bebeklere Eğitici Oyunlar: Renkli, ve sesli kitaplar bu yaş grubu için tercih edilebilir.
 • 3 Yaş Zeka Oyunlar: Kukla vb. ekipmanlar ile drama oyunları oynanabilir.
 • 4 Yaş Zeka Oyunları: 4 yaş zeka gelişimi için bolca soruların bulunduğu scamper oyunları tercih edilebilir.
 • 2-5 Yaş Eğitici Oyunlar: 2 yaş zeka oyunları genel olarak duyulara dayalıdır. 5 yaş kutu oyunları ise okula hazırlık bağlamında tercih edilebilir.
 • 1. Sınıf Eğitici Oyunlar: 1. Sınıf eğitici oyunlar tercih edilirken temel matematik konulu oyunlar tercih edilebilir. 6 yaş kutu oyunları bağlamında bu tarzda birçok kutu oyunu bulunmaktadır. 
 • 7 Yaş Oyunları: Harfleri öğreniyorum gibi kutu oyunları tercihe edilebilir.
 • 8 Yaş Oyunları: Dikkat isteyen neşeli ahtapot kutu oyunu gibi oyunlar tercih edilebilir.
 • 11 Yaş Oyunları: Kelime türetme, anlat bakalım gibi oyunlar bu yaş grupları için önemlidir.
 • 10 Yaş Zeka Oyunları: 11 yaş oyunları gibi kelime türetme oyunları bu yaş grubunun kelime dağarcığı için gereklidir.
 • 14 Yaş Üstü Oyunlar: Kart oyunları da son derece eğlencelidir. 14 yaş üzeri için 2 kişilik kart oyunları uygun olacaktır.
 • 9 Yaş Erkek Oyunlar: 9 yaş erkekler için spor içerikli kutu oyunları tercih edilebilir.
 • Okul Öncesi Eğitici Oyunlar: Okul öncesi okula hazırlık dönemi olduğu için tercih edilen oyunlar çocukları eğlendirirken öğretmelidir. 

Kutu Oyunları Seçerken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Kutu oyunları tercih ederken mebin yasaklamadığı eğitici oyunlar tercih edilmelidir. Bununla birlikte çocuğun gelişimine katkı sağlayacak, öğrenme aşamasında çocukları sıkmayacak oyunların tercih edilmesi de oldukça önemlidir. Örneğin çocukların küçük yaşlarda eğlenerek İngilizce öğrenmesini amaçlayan Zingo oyunu gibi İngilizce öğrenme temalı kutu oyunları tercih edilebilir. Bunun yanında tercih edilen oyunların çocukların yaş gruplarına uygun olması da önemli etkenler arasında yer almaktadır.

Ailecek Oynanabilecek Kutu Oyunları Nelerdir?

Birbirinden keyifli ve eğlenceli aile oyunları bulunmaktadır. Ailecek oynanacak kutu oyunları hem aile bağlarını pekiştirmeyi hem de keyifli vakit geçirmeyi amaçlar. Bu nedenle her ailede kutu oyunlarının oynanması uzmanlar tarafından önerilmektedir. Ailelerin birlikte oynayabileceği aile oyunları ise şu şekildedir:

 • Kızma Birader Oyunu: Kızma birader fiyat kızma birader gibi oyunlar
 • Anlat Bakalım: Hem ailelerin hem de çocukların sevdiği anlat bakalım kelime anlatma üzerine kurulu oyundur. Oyunun farklı versiyonlarının olmasıyla birlikte klasik anlat bakalım oyununda kart üzerinde bulunan kelime yasaklı kelimeler kullanılmadan anlatılmaya çalışılır. En fazla kelimeyi anlatan oyuncu oyunu kazanır.
 • Kelime Türetme Oyunu: Kişilerin kelime dağarcıklarını geliştirebilmeleri için harika bir harf oyunu olan kelime türetme oyunu son derece eğlenceli oyunlar arasındadır. Kelime oyunları, kutu içerisinde bulunan kelimeler ile yeni kelimelerin türetilmesi oyunudur. Hem ailecek hem de arkadaş ortamında kelime türetme oyunları oynanabilmektedir.
 • Twister: Vücudu esnek olanların kazandığı twister oyunu aynı zamanda denge oyunu olarak da adlandırılmaktadır. Klasik oyun kutusu içerisinde bir adet oyun çarkı ve farklı renklerin üzerinde yer aldığı oyun halısı bulunmaktadır. Oyuncular kutu içerisinde yer alan oyun çarkını çevirerek şanslarına gelen renk ve sayıdaki kutucuğa el veya ayaklarını yerleştirirler. Bu oyunda diğer arkadaşlarına fazla dolanmadan dengede duran oyuncu kazanmaktadır. 
 • Neşeli Bardaklar Oyunu: Renkli bardaklar oyunu olarak da bilinmektedir. Eğlenceli bir hafıza oyunu olan bardak oyunu, kutu içerisindeki renkli bardakları kartlarda yer alan renklere uygun olarak dizen kişi oyunda puan kazanmaktadır.
 • Tombala: Klasik aile oyunları arasında yer alan tombala oyunu özellikle de yılbaşı akşamlarının vazgeçilmez aile oyunları arasındadır. 10’dan fazla kişiyle oynanabilmesi sebebiyle kalabalık grupların sevdiği tombala oyununda amaç oyun kartı üzerinde bulunan tüm sayıları ilk tamamlayıp oyunu kazanmaktır. Bingo tombala oyunu da aynı şekilde tombala oyununun çeşitleri arasındadır.
 • Jenga Denge Oyunu: Ailecek oynanabilecek ahşap bloklardan oluşan denge oyununda amaç bloglardan yapılan kuleyi düşürmeden blokları aradan çekebilmektir. Birbirinden farklı türü olan jenga oyununda renkli jenga da olabilir. Aynı zamanda jenga oyununda bir oyun kulesi inşa edildiği için oyun, kule oyunu olarak da isimlendirilebilmektedir.
 • Kızma Birader Oyunu: Kızma birader fiyat kızma birader gibi oyunlar
 • Bardak Oyunu: Renkli bardaklar oyunu olarak da bilinmektedir. Eğlenceli bir hafıza oyunu olan bardak oyunu, kutu içerisindeki renkli bardakları kartlarda yer alan renklere uygun olarak dizen kişi oyunda puan kazanmaktadır.
 • Dedektif Oyunu: Dedektif oyunu çocuklar için eğitici oyunlar arasında yer almaktadır. Ailecek oynanabilen oyunda kutu içerisinde yer alan kartların üzerinde birbirinden farklı nesneler bulunur. Bu nesneleri oyunculardan en hızlı bulan ise puanı kazanır. Hem eğlenceli bir zeka oyunu olan hem de göz hafızasını geliştiren dedektif oyunu oldukça sevilmektedir. Aynı zamanda Buldum Buldum oyunu da dedektif oyunu gibi kartlar üzerinden nesne bulmayı hedeflemektedir. Görsel hafıza açısından son derece faydalı olan oyunlar çokça tercih edilmektedir.
 • Pat Pat Oyunu: Görsel hafızayı geliştiren pat pat oyunu aileler ve çocuklar tarafından son derece sevilen oyunlardandır.


 
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR