Tükendi
₺648,19 KDV Dahil
Ücretsiz Kargo
Yeni Ürün
Tükendi
₺1.136,98 KDV Dahil
Ücretsiz Kargo
Yeni Ürün
1

Kodlama Eğitim Seti Fiyatları?

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte bilgisayarlarla iç içe bir yaşam söz konusu oldu. Bu duruma bağlı olarak günlük yaşamda dahi yapılan birçok iş bilgisayar programcılığı ile entegre hale geldi. Hayatın bu denli içerisinde olan bilgisayarlar ve bilgisayar programcılığı beraberinde kodlama eğitimine olan ilgiyi de artırdı. 

Küçük yaşlarda alınan kodlama eğitimleri çocukların geleceğe daha iyi bir şekilde hazır olmasını sağlamaktadır. Bununla birlikte kodlama eğitiminin çocukların kişisel gelişimlerine katkıları da bir hayli fazladır. Bu durumunun bilincine varan ebeveynler çocuklarını küçük yaşlarda kodlama ile tanıştırmak için kodlama eğitim seti çeşitleri hakkında araştırmaya yapmaya başladı. 

Kodlama eğitim setleri, çocuklara kodlamayı öğretirken aynı zamanda eğlendiren içeriklere ve çeşitliliğe sahiptir. Bu nedenle hem ebeveynlerin hem de çocukların ilgisini çekmektedirler. Ebeveynler doğru kodlama eğitim setini almak için araştırma yaparken kodlama eğitim seti fiyatları hakkında da bilgi sahibi olmak isterler. Ancak kodlama eğitim setlerinin oldukça geniş bir ürün çeşitliliğine sahip olması nedeniyle net bir fiyat bilgisine ulaşamazlar. Bu nedenle fiyat bilgisi öğrenmek için ilk olarak hangi kodlama eğitim setinin tercih edileceğine karar verilmelidir.

Kodlama Eğitim Seti Çeşitleri Nelerdir?

Kodlama eğitim setleri çocukların yaşlarına uygun olarak tercih edilmektedir. Bu nedenle bu setler içerisinde birçok farklı seviye bulunmaktadır. Aynı zamanda çocukların farklı alanlarda kodlama yapabilmesine olanak tanımak için farklı yapıda kodlama eğitim seti modelleri de bulunmaktadır. 

Kodlama eğitim çeşitleri ve genel olarak tercih edilen bazı modeller şu şekildedir. 

 • Okul öncesi robotik kodlama eğitim seti: Çocukları robotik kodlama ile erken yaşlarda tanıştırmak amacı ile okul öncesi dönem seviyesine uygun olarak hazırlanan robotik kodlama eğitim setleri okul öncesi robotik kodlama eğitim seti olarak adlandırılmaktadır. Bu eğitim setlerinde robotik kodlama ana amaç olmasının yanında çocukları sıkmadan eğlendirmek de amaçlar arasında yer almaktadır. Bu nedenle çocuklar küçük yaşlarda kodlamayı tanıyıp severek büyümektedir. Böylece ileri yaşlarda alınacak kodlama eğitiminin temelleri de doğru ve sağlam bir şekilde atılmış olur.
 • Böcek robot: Özellikle okul öncesi ve ilkokul seviyesindeki çocuklara oyunla beraber kodlama öğretmek amacıyla kullanılan böcek robot basit komutlar içeren bir kodlama robotudur. Çocuklara oyun ile kodlamayı öğreten bu böcek robota basit komutlar verilebilmektedir. Böylece çocuklar kodlamanın temellerini de öğrenirler. Daha sonralarında ise kendi kodlarını yazabilirler.
 • Stem macerası: Stem macerası, kitaplar serisidir. Bu seri içerisinde Stem, yani (Science) Bilim, (Technology) Teknoloji, (Engineering) Mühendislik, (Mathematics) Matematik alanları çocuklara hayatın içerisindeki örnekler yardımı ile sevdirerek öğretilir. Seyahat, yarış gibi alanlardaki stem çalışmalarını gören çocuklar bu kavramlarla ne kadar iç içe yaşadığını da farkına varır. 
 • Robotik laboratuvarı: İlkokul ve ortaokul çağındaki çocuklar için oldukça ideal bir kodlama eğitim seti modeli olan robotik laboratuvarı ile çocuklar set içerisindeki parçaları bir araya getirerek kendi basit robotlarını üretme imkânına sahip olurlar. Eklemleri oynayan, hareket eden ve komutlarla çalışan bir robotu tasarlayan çocuklar ileri yaşlarda daha karmaşık kodlamalar yapmak için de desteklenmiş olur.
 • Manyetik sihirbaz: Çocukların mıknatısların manyetik özelliklerini ve kutuplarını kavrayıp öğrenebilmesi için oldukça başarılı bir set olan manyetik sihirbaz seti ile çocuklar mühendislik alanı ile küçük yaşlarda tanışmış olur.  
 • Robot eğitim seti: Çocukların küçük yaşlarda kendi robotlarını kodlamasına imkân tanıtan robot eğitim seti içeriğinde bulunan parçalar ve yönergeler yardımı ile kodlamayı eğlendirerek öğretir. Bu nedenle robot eğitim seti alanında tercih edilen modeller arasında yer alır.
 • Robotik kodlama eğitim seti: Robotik kodlamayı öğretmek amacıyla çeşitli materyallerden oluşan içeriğe sahip bu set ile ilkokul, ortaokul ve lise dönemindeki çocuklar robotik kodlamayı deneyimleyerek öğrenme imkânına sahip olurlar. Teorikte öğrenmiş oldukları kodlamayı pratiğe dökerek bilgilerini kalıcı hale getirirler. 

Kodlama Eğitim Setlerinin Özellikleri Nelerdir?

Kodlama eğitim setlerinin faydaları özellikle son yıllarda yapılan araştırmalar ve projelerle ortaya çıkmıştır. Bu nedenle ebeveynler ve eğitmenler kodlama eğitimine daha fazla ağırlık vermeye başlamıştır.

Kodlama eğitimi için önemli bir role sahip olan kodlama eğitim setlerinin özellikleri ise şu şekildedir:

 • Kodlama eğitim setleri çocukların hayal güçlerini aktif olarak kullanabileceği şekilde tasarlanmaktadır.
 • Çocukları oyun içerisinde bilim, teknoloji, mühendislik, matematik gibi disiplinlerle tanıştırarak ileri yaşlarda daha detaylı alacağı kodlama eğitimi için hazır hale getirir.
 • En etkili öğrenme biçimlerinden olan eğlenerek öğrenmeyi sağlar.
 • Kodlama eğitim setleri çocukların problemleri kendi başlarına çözmesine katkı sağlar.
 • İçeriklerinde bulunan materyaller hem yeni deneyimler edinmeyi hem de bu deneyimler sırasında çocukların güvende olmasını sağlar.
 • Teorik olan bilgilerin pratik olarak öğrenilmesini sağlar. Böylece kalıcı öğrenme desteklenir. 
 • Kodlama eğitim setleri tek tip değildir. Bu nedenle çocukların kendi ilgi alanlarına uygun olan kodlamayı yapabilmelerine alan tanır. 

Kodlama Eğitim Setleri Hangi Yaş Grubunda Kullanılır?

Kodlama eğitim setleri birçok farklı yaş grubuna hitap eden içeriklere sahiptir. Çocukların yaş seviyeleri ile birlikte gelişen öğrenmelerine uygun olarak hazırlanmaları sebebiyle farklı yaş grupları için farklı kodlama eğitim setleri bulunur. Bu eğitim setleri çocuklara kodlamayı öğretirken aynı zamanda kendi ilgi alanlarını çok erken yaşlarda keşfetmelerini ve kodlama ile kendi gelişimlerine katkıda bulunmayı da sağlar. 

Kodlama eğitim setleri genel olarak okul seviyesine göre sınıflandırılır. Örneğin okul öncesi kodlama seti dendiğinde 5 yaş kodlama akıllara gelmektedir. İlkokul seviyesine uygun kodlama eğitim setleri ise 7-10-12 yaş gruplarındaki çocuklar için uygun olurlar. Kodlama eğitiminin üst disiplinleri ile sunulan lise kodlama eğitim setleri ise 14-18 yaş arası gençlere hitap eder. 

Kodlama Eğitim Setinin Faydaları Nelerdir?

Kodlama eğitimi çocuklara yalnızca bilgisayar dilini öğretmekle kalmaz. Bu dil ile beraber onların bilişsel ve duygusal gelişimlerine de önemli katkılarda bulunur. Stem eğitim sistemi içerisinde yer alan kodlama eğitimi ile çocuklar küçük yaşlarda birçok faydayla buluşur.

Bu kodlama eğitimlerinde kullanılan kodlama eğitim setlerinin faydaları şu şekilde sıralanabilir:

 • Kodlama eğitim setleri çocukların küçük yaşlarda problem çözme yeteneğine sahip olmasına katkı sağlar.
 • Kodlama eğitim setleri birden fazla kişi ile takım çalışması şeklinde uygulanabilen setlerdir. Bu da kodlama eğitim setleri sayesinde çocukların takım çalışmasına yatkın olmasını, yaşıtları ile iletişimini kuvvetlendirerek iletişim yeteneğinin güçlenmesini sağlar. 
 • Kodlama eğitim setleri çocukların hayal güçlerini kısıtlamaz. Aklındakilerini elindeki materyallerle gerçeğe dökebilen çocuklar kendini daha özgür ve özgüvenli hisseder. 
 • Kodlama eğitim setlerini kullanan çocuklar büyüklü küçüklü materyallerle etkileşimde bulunduğunda el kaslarını çalıştırırlar. Bu da ince motor becerilerinin gelişmesine katkı sağlar. 
 • Kodlama eğitim setleri çocukların öğrenme yeteneklerini hızlandırmasına katkı sağlar.
 • Kodlama eğitim setleri çocukların sistematik düşünme becerisi elde etmesine yardımcı olur.
 • Kodlama eğitim setleri ile kendi robotlarını, makinelerini üreten çocuklar başka makinelerin işleyişleri hakkında da fikir sahibi olurlar. Bu da ileri yaşlarında mühendislik gibi çeşitli üretim kollarında aktif rol oynamalarına temel çalışma prensibi ile yeni ürünler, makineler üretebilmelerine yardımcı olur.
 • Küçük yaşlarda kodlama eğitimi ile tanışan çocukların hem sosyal hem de akademik alanlarda daha başarılı olduğu görülmüştür.
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR