Seninle Öğreniyorum Çok Amaçlı Dil Konuşma Seti
Seninle Öğreniyorum Çok Amaçlı Dil Konuşma Seti

Seninle Öğreniyorum Çok Amaçlı Dil Konuşma Seti (OM0897)

Fiyat : ₺950,00

 

Seninle Öğreniyorum Çok Amaçlı Eğitim Seti

İşitme, Konuşma ve Dil Bozukluğu Olan Çocuk ve Yetişkinler için Eğitim Seti: 770 Kart (670 Kelime + 100 Fiil) – Eğitim Kitabı (60 sayfa) – Alfabetik Ayraç – 670 Kelime Fişi

20 ünsüz konuşma sesi dikkate alınarak oluşturulan 670 kelime kartı ile en sık kullanılan 100 fiil kartı

60 Sayfa Tamamı Renkli Eğitim ve Kullanım Kitabı İlaveli

Şu ana kadar Türkçe ‘deki 20 ünsüz konuşma sesinin kullanılarak hazırlandığı en geniş kapsamlı tek eğitim materyali.

Uzun bir araştırma ve çalışma sonucunda hazırlanan bilimsel içeriği zengin projenin, farklı amaçlarla eğitim ve terapi programlarında kullanılabilmesi hedeflenmiştir.

Kutu Ölçüleri: Boy: 44 cm, En: 13 cm, Yükseklik: 14 cm.

Kartlar: 11 cm x 11 cm ebatında, 350 gr kuşe üzeri çift taraflı organik selefon kaplamadır. Kartlar yıpranmaya karşı mukavemet gösterecek kalite ve standartta basılmıştır. 

Kimler için hazırlandı:

·        Dil ve konuşma terapistleri

·        Konuşma bozukluğu uzmanları

·        Odyolog/Odyoloji uzmanları

·        Eğitim odyologları

·        İşitme engelliler öğretmenleri

·        Özel eğitim uzmanları

·        Çocuk gelişimi uzmanları ve ailelerin kullanımı için hazırlandı

Kartların sağlayacağı faydalar:

·        Kelime ve fiil hazinesinin geliştirilmesi,

·        Nesne fonksiyonlarını tanıma ve ifade etme becerisinin desteklenmesi,

·        Kelime ayırt etme ve tanıma becerisinin değerlendirilmesi ve geliştirilmesi,

·        Fonolojik gelişimin desteklenmesi ve fonolojik farkındalık becerisinin kazandırılması,

·        Artikülasyon becerilerinin geliştirilmesi ve konuşma sesi bozukluklarının düzeltilmesi,

·        Okuma ve yazma becerilerinin geliştirilmesi.

Önsöz:

Değerli Uzmanlar, Sevgili Aileler,

İşitme ve konuşma bozuklukları hem çocukluk döneminde hem de ileri yaşlarda sık rastlanan problemlerden biridir. Çocuklarda ve yetişkinlerde meydana gelen işitme kayıpları, başta işitsel algı olmak üzere konuşma, dil ve iletişim problemlerine neden olabilir. Bu problemlerin gelişiminde işitme kaybının başlangıç yaşı, süresi, derecesi, hastanın cihaz kullanma durumu, cihazdan sağladığı kazanç ve işitsel-sözel eğitim alma durumu gibi birçok faktör önem taşır. Erken dönemde ve uygun şekilde müdahale edilmeyen işitme kaybı konuşma bozukluğuna da zemin hazırlar. 

Konuşma bozuklukları işitme kaybı dışında farklı nedenlere bağlı olarak çocuklarda ve yetişkinlerde görülebilir. Konuşma bozukluklarında temel amaç; altta yatan neden göz önüne alınarak, detaylı bir değerlendirme sonrasında konuşma bozukluğunun tipinin belirlenmesi ve en uygun terapi yaklaşımının doğru zamanda uygulanmasıdır. Konuşma bozukluğunun değerlendirilmesi, doğru tanının koyulması ve uygun terapi yaklaşımının belirlenmesi kaliteli bir mesleki eğitimi ve deneyimi gerektirir. Bu nedenle değerlendirme, tanı ve terapi hizmetlerinin konusunda uzman profesyoneller tarafından verilmesi son derece önemlidir. 

SENİNLE ÖĞRENİYORUM-Çok Amaçlı Eğitim Seti, işitme, konuşma ve dil bozukluğu olan çocuk ve yetişkinler için hazırlanmıştır. Dil ve konuşma terapistleri, konuşma bozukluğu uzmanları, odyolog/odyoloji uzmanları, eğitim odyologları, işitme engelliler öğretmenleri, özel eğitim uzmanları, çocuk gelişimi uzmanları ve ailelerin kullanımına sunulan eğitim seti, uzun bir araştırma ve çalışma sonucunda oluşmuştur. Türkçe’ deki 20 ünsüz konuşma sesi dikkate alınarak oluşturulan 670 kelime kartı ile en sık kullanılan 100 fiil kartından oluşan eğitim setinin farklı amaçlarla eğitim ve terapi programlarında kullanılabilmesi hedeflenmektedir.

Doç. Dr. A. Sanem ŞAHLI

 

Etiketler
Seninle, Seninle Öğreniyorum, Seninle Öğreniyorum Çok, Seninle Öğreniyorum Çok Amaçlı, Seninle Öğreniyorum Çok Amaçlı Dil, Seninle Öğreniyorum Çok Amaçlı Dil Konuşma, Seninle Öğreniyorum Çok Amaçlı Dil Konuşma Seti, Seninle Öğreniyorum Çok Amaçlı Dil Seti, Seninle Öğreniyorum Çok Amaçlı Konuşma, Seninle Öğreniyorum Çok Amaçlı Konuşma Seti, Seninle Öğreniyorum Çok Amaçlı Seti, Seninle Öğreniyorum Çok Dil, Seninle Öğreniyorum Çok Dil Konuşma, Seninle Öğreniyorum Çok Dil Konuşma Seti, Seninle Öğreniyorum Çok Dil Seti, Seninle Öğreniyorum Çok Konuşma, Seninle Öğreniyorum Çok Konuşma Seti, Seninle Öğreniyorum Çok Seti, Seninle Öğreniyorum Amaçlı, Seninle Öğreniyorum Amaçlı Dil, Seninle Öğreniyorum Amaçlı Dil Konuşma, Seninle Öğreniyorum Amaçlı Dil Konuşma Seti, Seninle Öğreniyorum Amaçlı Dil Seti, Seninle Öğreniyorum Amaçlı Konuşma, Seninle Öğreniyorum Amaçlı Konuşma Seti, Seninle Öğreniyorum Amaçlı Seti, Seninle Öğreniyorum Dil, Seninle Öğreniyorum Dil Konuşma, Seninle Öğreniyorum Dil Konuşma Seti, Seninle Öğreniyorum Dil Seti, Seninle Öğreniyorum Konuşma, Seninle Öğreniyorum Konuşma Seti, Seninle Öğreniyorum Seti, Seninle Çok, Seninle Çok Amaçlı, Seninle Çok Amaçlı Dil, Seninle Çok Amaçlı Dil Konuşma, Seninle Çok Amaçlı Dil Konuşma Seti, Seninle Çok Amaçlı Dil Seti, Seninle Çok Amaçlı Konuşma, Seninle Çok Amaçlı Konuşma Seti, Seninle Çok Amaçlı Seti, Seninle Çok Dil, Seninle Çok Dil Konuşma, Seninle Çok Dil Konuşma Seti, Seninle Çok Dil Seti, Seninle Çok Konuşma, Seninle Çok Konuşma Seti, Seninle Çok Seti, Seninle Amaçlı,
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR