Sayılar ve Geometrik Şekiller
Sayılar ve Geometrik Şekiller

Sayılar ve Geometrik Şekiller (OM9977)

Marka : YukaKIDS
Fiyat : ₺199,65(KDV Dahil)

Görsel algı, dikkat, hızlı refleks, şekil sayı kavramı, temel matematik becerileri

Nasıl Oynanır:

Oynamadan önce çocuk rakam ve şekilleri tanımıyorsa bunları öğretin. Bu nedenle rakamlar ve şekiller tam olarak verilmiştir.

1. Aşama: Üzerinde tek şekil (üçgen – daire – kare) ve tek rakam (3-6-8) olan kartlar oyun alanına bırakılır. Tek küp atılır ve üste gelen şekil veya rakam kartını hızlı davranan alır. Bütün kartlar bitinceye kadar devam edilir. En çok kartı toplayan oyunu kazanır.

2. Aşama: Tekli kartlar tekrar oyun alanına konulur ve üzerinde iki şekil / rakam olan kartlar da oyun alanına eklenir. İki küp atılır ve üste gelen şekil veya rakam kartını hızlı davranan alır. Bütün kartlar bitinceye kadar devam edilir. En çok kartı toplayan oyunu kazanır. Her iki küpte de aynı rakam veya şekil varsa (örneğin daire), tek olan şekil (daire) kartı alınır.

Küplere karşılık gelen kart oyun alanında yoksa, küpler yeniden atılır.

3. Aşama: Tekli olan kartları oyun alanında alıp kutuya koyun. Sadece ikili ve üçlü olan kartları oyun alanına bırakın. Üç küp birlikte atılır ve üste gelen üç şekil/rakamın olduğu kartı hızlı davranan alır. Bütün kartlar bitinceye kadar devam edilir. En çok kartı toplayan oyunu kazanır. (Küplerden ikisinin üzerindeki şekil veya rakam aynısı ise ikili kartlardan olan alınır.)

Küplere karşılık gelen kart oyun alanında yoksa, küpler yeniden atılır.

İçerik:

40 adet kart, 3 adet şekil oyun küpü

Yaş grubu: her ne kadar kutunun üzerinde 3-6 yaş yazsa da yetişkinler de oynayabilir.

Oyuncu sayısı: 1-4

Gelişim Alanları : Aritmetik Matematik Becerileri, Görsel Algı, Özel Eğitim, Zeka Gelişimi

Yaş Aralıkları : 2 - 7 Yaş

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR