Meslek Seçim Testi
Meslek Seçim Testi

Meslek Seçim Testi (OM4939)

Marka : Benego
Fiyat : ₺114,41(KDV Dahil)

Meslek Seçim Testi

Nedir?

Meslek Seçim Testi, öğrencilerin kişilik özelliklerini tanıyarak, kendi kişiliğine uygun daha doğru ve güvenilir meslek seçiminde bulunmalarına yardımcı olmak üzere hazırlanmıştır.

Ne işe yarar?

Meslek Seçim Testi, doğru meslek tercihinde bulunmak isteyen tüm öğrencilerin kendilerini ayrıntılı şekilde ve farklı boyutlarda derinlemesine tanıyarak doğru meslek tercihinde bulunmalarına yardımcı olmaktadır. Test sonucunda hazırlanan raporla öğrenciler meslekler karşısındaki duruşunu, hangi çalışma ortamlarının kendisine uygun olup olmadığını anlayabilecektir. Böylelikle, meslek tercihlerini yaparken üstünkörü ve bilinçsizce davranmayacaktır.

Test nasıl uygulanır?

Test ikişer şıklı toplam 100 sorudan oluşmaktadır. Meslek Seçim Testi’ni öğrenci kendisi için doldurmaktadır. Meslek Seçim Testi internet üzerinden online olarak veya optik form üzerinden doldurulabilir. Bireysel uygulamalar internet üzerinden online olarak yapılmakta, toplu uygulamalar optik formlar aracılığıyla da yapılabilmektedir.

Uygulama süresi ne kadardır?

Kişilerin okuma hızına göre değişmekle beraber ortalama 35-40 dakika da uygulanabilmektedir.

Meslek Seçim Testi Kimler İçin?

Lise öğrencileri için

Raporda Neler Var?

Meslek Seçim Testi sonucu size özel hazırlanan Meslek Seçim Raporu’nda aşağıdaki başlıklarda yer alan konularla ilgili ayrıntılı bilgiler yer almaktadır.

Test uygulamasının ardından hazırlanan raporda şu başlıklar yer almaktadır:

·      Mesleğinizi Seçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler

  • Kısaca Siz
  • Güçlü Yanlarınız
  • Geliştirilmesi Gereken Yanlarınız
  • Temel Kişilik Fonksiyonları
  • Size Uygun Çalışma Ortamları
  • Size Uygun Olmayan Çalışma Ortamları
  • Sizin İçin Uygun Meslekler
  • Potansiyelinizi En İyi Şekilde Kullanabilmeniz İçin Yapmanız Gerekenler
  • İyi Bir Kariyer İçin Yapılması Gerekenler

Testi nasıl satın alabilirim?

Meslek Seçim Testi'ni Sepete Ekle butonuna basarak satın alabilirsiniz.

Meslek Seçim Testi'ni satın aldıktan sonra sizin e-mail adresinize Meslek Seçim Testi'ni doldurabileceğiniz link gönderilecektir. E-mail adresinize gelen linki tıkladığınızda test soruları çıkacak ve onları doldurabileceksiniz. Testi doldurduktan sonra değerlendirilecek ve sizin e-mail adresinize sizin adınıza özel hazırlanmış Meslek Seçim Raporu iletilecektir. Ayrıca fatura ile birlikte Meslek Seçim Raporu size kargo ile de gönderilecektir. Satın alırken açıklama kısmına testi dolduracak kişinin adını ve soyadını yazmayı unutmayın. Raporun doğru kişinin adına hazırlanması için önemlidir.

Yaş Aralığı
13+ Yaş
Gelişim Alanları
İnce Motor Gelişim El Göz Koordinasyonu Sosyal Beceriler Taktil/Dokunsal Gelişim Dikkat Okuma Becerisi Zeka Gelişimi Fiziksel Gelişim Görsel Algı Hafıza