Küçük Adımlar (8 Kitap Takım)
Küçük Adımlar (8 Kitap Takım)

Küçük Adımlar (8 Kitap Takım) (OM5937)

Marka : YukaKIDS
Fiyat : ₺241,98(KDV Dahil)

Küçük adımlar gelişimsel geriliği olan küçük çocuklara yönelik bir Erken Eğitim Programı'dır. Program 8 kitaptan oluşmaktadır.

1. Kitap: Küçük Adımlara Giriş Küçük Adımlar'ın temellerini anlatmakta ve programı kullanma ortamında çocuğunuzun bu amaçlara ulaşmasına nasıl yardımcı olacağınızı açıklamaktadır.

2. Kitap: Çocuğunuzun Programı Çocuğunuz için nasıl amaç saptayacağınızı ve ev ortamında çocuğunuzun bu amaçlara ulaşmasına nasıl yardımcı olacağınızı açıklamaktadır.

3. Kitap: İletişim Becerileri Konuşma öncesi ve konuşma düzeylerinde dil edinimini içermektedir. Dil, toplumsal etkileşim bağlamında ele alınmakta ve dil becerileri oyunla ve günlük etkinliklerle öğrenilmektedir.

4. Kitap: Büyük Kas Becerileri Vücudun büyük kaslarını içeren becerilerini anlatmaktadır. Bunların çocuğun oturmasını, emeklemesini, yürümesini, tırmanmasını, topu tutmasını vb. sağlayan becerilerdir. Bu kitap, engelli küçük çocuklarla deneyimi olan fizyoterapistlerce hazırlanmıştır.

5. Kitap: Küçük Kas Becerileri Küçük Kas Becerileri, ellerin ve gözlerin küçük kaslarını kullanan becerilerdir. Bebeğin annesinin parmağını ilk tutuşundan çizim yapma ve kesme gibi karmaşık becerilere kadar pek çok beceriyi içermektedir. Ayrıca bu kitapta, problem çözme becerilerinin, renk, şekil ve büyüklük gibi kavramların edinimi de ele alınmaktadır.

6. Kitap: Alıcı Dil Becerileri Başkalarının dilini anlama becerilerine, alıcı dil becerileri denmektedir. Bu beceriler, başkalarının ne dediğine dikkati yöneltmeyi, talimatları izlemeyi ve hepsinden önemlisi, dili kullanma becerilerinin gerçekleşmesini sağlar.

7. Kitap: Kişisel ve Toplumsal Beceriler Çocukların başkalarıyla ilişkide bulunmalarını, oynamalarını ve yemek yeme, tuvalet becerileri, giyinme, hijyen becerileri gibi becerilerde bağımsızlık kazanmalarını sağlayan beceriler ele alınmaktadır.

8. Kitap: Gelişim Becerileri Envanteri GBE, Küçük Adımlar'ın parçalarını bütünleştirmektedir. Çocuğu değerlendirmek ve amaç hazırlamaya rehberlik etmek için kullanılan kontrol listesinden oluşmaktadır. 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR