Yukakids Dil ve Konuşma Bozuklukları Terapi Seti
Yukakids Dil ve Konuşma Bozuklukları Terapi Seti
Yukakids Dil ve Konuşma Bozuklukları Terapi Seti

Yukakids Dil ve Konuşma Bozuklukları Terapi Seti (OM0898)

Marka : YukaKIDS
Fiyat : ₺732,05

Doğrudan sonuca müdahale edilen terapi yöntemlerinde gerçekçi sonuçlar alınmaz. Bu sebeple setimizin içeriği öncelikle sürece, sonrasında ise sonuca yönelik eğitim ve terapi çalışmalarından oluşmaktadır.

Set genel olarak çok sayıda dil ve konuşma bozukluklarına yönelik terapötük ve öğretimsel uygulamalar içermektedir.

Setin kullanım alanları şöyle sıralanabilir:

Gecikmiş konuşma,

Artikülasyon bozuklukları

Fonolojik bozukluklar

Çocukluk çağı konuşma bozuklukları vb.

İÇERİK

Ses Bozuklukları

Bilişsel ve işitsel hazırlık – Temel Düzey

Bilişsel ve işitsel hazırlık – Orta Düzey

Bilişsel ve işitsel hazırlık – İleri Düzey

Egzersizler (Nefes, Yanak, Çene, Dudak ve Damak Egzersizleri)

Artikülasyon Seslerini Değerlendirme Kitabı

Artikülasyon Görselleri

Görsel Cümleler

Ses farkındalık sözcükleri

Ses eklemeli Sözcükler

İlk sesleri aynı olan sözcükler

Ses farklılaştırma

Anlamsız sesler

Görsel Tamlamalar

İki sözcüklü Tümceler

İlk sesleri aynı olan 1, 2, 3 heceli sözcükler

Son hecesi – ilk hecesi aynı olan sözcükler

Yansıma sözcükler (50 Kart)

İlk Sesler (50 Kart)

 Dil ve konuşma bozukluğu genellikle tek başına görülmez; başka sorunların sonucu veya başka sorunların etkisiyle oluşur, bir başka ifadeyle tek veya çoklu etkenler söz konusudur. Bu nedenle terapi veya eğitim süreci sonuca değil, olası nedenlere müdahale ile başlanmalıdır.

Yapısal olmayan dil ve konuşma bozuklukları genel olarak bilişsel ve işitsel süreçlerdeki sorunlarla birlikte görülür. Bu bağlamda öncelikle çocuğun bilişsel ve işitsel olarak hazırlanması ve duygusal bağlamda desteklenmesi gerekmektedir. Bu sette verilen uygulamalar, bu amacın gerçekleşmesi için hazırlandı.

 

 

Konuşma kusurlarına doğrudan müdahale edilmeden önce ön hazırlıkların yapılması sonuca daha kısa sürede ulaşmayı sağlar.

 

 

 

 
Etiketler
Yukakids, Yukakids Dil, Yukakids Dil ve, Yukakids Dil ve Konuşma, Yukakids Dil ve Konuşma Bozuklukları, Yukakids Dil ve Konuşma Bozuklukları Terapi, Yukakids Dil ve Konuşma Bozuklukları Terapi Seti, Yukakids Dil ve Konuşma Bozuklukları Seti, Yukakids Dil ve Konuşma Terapi, Yukakids Dil ve Konuşma Terapi Seti, Yukakids Dil ve Konuşma Seti, Yukakids Dil ve Bozuklukları, Yukakids Dil ve Bozuklukları Terapi, Yukakids Dil ve Bozuklukları Terapi Seti, Yukakids Dil ve Bozuklukları Seti, Yukakids Dil ve Terapi, Yukakids Dil ve Terapi Seti, Yukakids Dil ve Seti, Yukakids Dil Konuşma, Yukakids Dil Konuşma Bozuklukları, Yukakids Dil Konuşma Bozuklukları Terapi, Yukakids Dil Konuşma Bozuklukları Terapi Seti, Yukakids Dil Konuşma Bozuklukları Seti, Yukakids Dil Konuşma Terapi, Yukakids Dil Konuşma Terapi Seti, Yukakids Dil Konuşma Seti, Yukakids Dil Bozuklukları, Yukakids Dil Bozuklukları Terapi, Yukakids Dil Bozuklukları Terapi Seti, Yukakids Dil Bozuklukları Seti, Yukakids Dil Terapi, Yukakids Dil Terapi Seti, Yukakids Dil Seti, Yukakids ve, Yukakids ve Konuşma, Yukakids ve Konuşma Bozuklukları, Yukakids ve Konuşma Bozuklukları Terapi, Yukakids ve Konuşma Bozuklukları Terapi Seti, Yukakids ve Konuşma Bozuklukları Seti, Yukakids ve Konuşma Terapi, Yukakids ve Konuşma Terapi Seti, Yukakids ve Konuşma Seti, Yukakids ve Bozuklukları, Yukakids ve Bozuklukları Terapi, Yukakids ve Bozuklukları Terapi Seti, Yukakids ve Bozuklukları Seti, Yukakids ve Terapi, Yukakids ve Terapi Seti, Yukakids ve Seti, Yukakids Konuşma,
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR