Çocukluk Çağı Dil Bozuklukları Etkinlikleri
Çocukluk Çağı Dil Bozuklukları Etkinlikleri

Çocukluk Çağı Dil Bozuklukları Etkinlikleri (OM10590)

Fiyat : ₺599,00

Bilindiği üzere çocukluk çağı dil bozuklukları toplumda azımsanmayacak oranda bir sıklıkla karşımıza çıkmaktadır.

Gecikmiş konuşma ile ilk belirtilerini gösteren, ardından herhangi bir ek sorun olmaması durumunda gelişimsel dil bozukluğuna, ek bir sorun olması durumunda ise otizm spektrum bozukluğu,

Down Sendromu gibi durumlara bağlı dil bozukluğuna geçiş yapabilen bu durumun müdahale süreci çocuğun semantik, morfoloji, fonoloji, sentaks ve pragmatik gibi dilin farklı bileşenlerinde desteklenmesini gerektirmektedir.

Bu motivasyondan hareketle hazırlamayı ve alanımıza kazandırmayı hedeflediğimiz bu etkinlik kitabı dilin tüm bileşenlerine yönelik maddelerden oluşan etkinlikler içermektedir.

Dili hem anlama hem de ifade etme boyutunda desteklemeyi amaçlayan bu etkinlik kitabı ile dil bozukluğuna sahip çocukların dil becerilerine katkı sağlamak amaçlanmıştır.

Kitapta hayvanlar, giysiler ve meyve & sebzeler olmak üzere üç kategoriye ait alıcı ve ifade edici dil becerilerine yönelik etkinliklere yer verilmiştir.

Alt başlıklarda yer alan yönergeler ve terapist için bilgi notlarında dil ve konuşma terapistlerine (DKT) daha farklı kategorilerde nasıl etkinlik hazırlayabilecekleri konusunda bilgilendirme yapılmıştır

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR