Az Lakırtı Bol iletişim Öz Güven Öz Saygı
Az Lakırtı Bol iletişim Öz Güven Öz Saygı

Az Lakırtı Bol iletişim Öz Güven Öz Saygı (OM10684)

Marka : Ayben Com
Fiyat : ₺391,00(KDV Dahil)

Öz güven ve öz saygı kavramları aynı gibi görünse de birbirinden farklıdır. Öz saygı kişinin kendine saygı duyması ve değerli görmesidir.

Öz güven ise kişinin becerileri ve yetenekleri ile ilgili kendini takdir etmesidir.

Aslında saygı kişinin daha çok kim olduğuyla öz güven ise becerileri ve yetenekleriyle ilgili.

Sağlıklı seviyedeki öz saygı ve öz güven kişinin kendi sınırları belirlemesini ve bununla ilgili net olmasını içerir.

Hayattan ve kendinden ne bekliyorsun?Savundukların, duruşun, değerlerin nedir? Güçlü ve zayıf yanlarını ne kadar biliyorsun? Kendini ne kadar tanıyorsun ve ne kadar seviyorsun? Kendini ne kadar takdir ediyorsun? gibi soruların cevaplarını bu kartlar sayesinde bulacaksınız. 
 

Nasıl oynanır : Kartların oynayacağınız kısmını ters olarak ortaya dizin.Sırayla kart seçin ve o konu hakkında konuşun.

İsterseniz başka bir oyuncuya da soruyu sorabilirsiniz. Bu oyundaki tek kural kimsenin diğerinin verdigi cevapları yargılamadan yalnızca sohbet etmesidir.

Bazı kartlar hakkında daha fazla konuşmanız gerekebilir. Bir oturumda tüm kartları oynamak şart değildir.

Oyunda kazanan ya da kaybeden yoktur. Amaç verimli bir iletişim kurmaktır.

 

İçerik

6 yaş ve üzeri çocuklar.

116 adet kart.

 

Az lakırtı bol iletişim nedir?

İletişim becerilerini geliştirmek, empati kurmayı öğrenmek,  sosyal etkileşim ve farkındalıkları  artırmak  için harika bir kart oyunu serisidir.

Okul öncesi çocuklardan başlayıp yetişkin bireylerin de faydalanacağı çeşitli konu ve yaş aralığı için yapılmış kart oyunlardan oluşur.

Az lakırtı bol iletişim-Öz güven & Öz saygı oyununun faydaları:

Öz güveni Geliştirir: Az lakırtı bol iletişim  oyuncuların düşüncelerini ve fikirlerini ifade etme cesaretini geliştirir.

İletişim becerilerini kullanarak aktif bir şekilde katılmak ve oyunu yönlendirmek, özgüveni artırır.

Aynı zamanda hatalar yapma ve geri bildirimlere açık olma becerisini de geliştirir.

Öz saygıyı Geliştirir: Kişinin kendine saygı duyması ve değerli görmesi için fayda sağlar.

İletişim Becerilerini Geliştirir: Az lakırtı bol iletişim, sözlü iletişim, dinleme ve ifade becerilerini geliştirmeye yardımcı olur.

Oyuncular, birbirleriyle etkileşimde bulunurken fikirlerini açıklamak, duygularını ifade etmek ve diğer oyuncuların düşüncelerini anlamak için iletişim kurmayı öğrenir.

Empatiyi Artırır: Başkalarının duygularını ve düşüncelerini anlamak için empati kurmayı teşvik eder.

Oyuncular, farklı durumlar ve senaryolar üzerinde çalışırken başkalarının perspektifinden bakmayı ve empati kurmayı öğrenirler.

Problem Çözme Becerilerini Geliştirir: Oyun içindeki güncel konu ve durum soruları sayesinde zorluklarla başa çıkmak ve sorunları çözmek için strateji geliştirmeyi teşvik eder.


Sosyal Etkileşimi Artırır: Az lakırtı bol iletişim, sosyal etkileşimi teşvik eder aile ve arkadaşlar arasındaki bağları güçlendirir. 


Az lakırtı bol iletişim kimler için uygun.

  • Çocuklar ve aileler
  • Öğretmenler
  • Psikologlar
  • Psikolojik Danışmanlıklar
Etiketler
Az Lakırtı, Az Lakırtı Bol, Az Lakırtı Bol iletişim, Az Lakırtı Bol iletişim -Öz, Az Lakırtı Bol iletişim -Öz Güven, Az Lakırtı Bol iletişim -Öz Güven Öz, Az Lakırtı Bol iletişim -Öz Güven Öz Saygı, Az Lakırtı Bol iletişim -Öz Güven Saygı, Az Lakırtı Bol iletişim -Öz Öz, Az Lakırtı Bol iletişim -Öz Öz Saygı, Az Lakırtı Bol iletişim -Öz Saygı, Az Lakırtı Bol iletişim Güven, Az Lakırtı Bol iletişim Güven Öz, Az Lakırtı Bol iletişim Güven Öz Saygı, Az Lakırtı Bol iletişim Güven Saygı, Az Lakırtı Bol iletişim Öz, Az Lakırtı Bol iletişim Öz Saygı, Az Lakırtı Bol iletişim Saygı, Az Lakırtı Bol -Öz, Az Lakırtı Bol -Öz Güven, Az Lakırtı Bol -Öz Güven Öz, Az Lakırtı Bol -Öz Güven Öz Saygı, Az Lakırtı Bol -Öz Güven Saygı, Az Lakırtı Bol -Öz Öz, Az Lakırtı Bol -Öz Öz Saygı, Az Lakırtı Bol -Öz Saygı, Az Lakırtı Bol Güven, Az Lakırtı Bol Güven Öz, Az Lakırtı Bol Güven Öz Saygı, Az Lakırtı Bol Güven Saygı, Az Lakırtı Bol Öz, Az Lakırtı Bol Öz Saygı, Az Lakırtı Bol Saygı, Az Lakırtı iletişim, Az Lakırtı iletişim -Öz, Az Lakırtı iletişim -Öz Güven, Az Lakırtı iletişim -Öz Güven Öz, Az Lakırtı iletişim -Öz Güven Öz Saygı, Az Lakırtı iletişim -Öz Güven Saygı, Az Lakırtı iletişim -Öz Öz, Az Lakırtı iletişim -Öz Öz Saygı, Az Lakırtı iletişim -Öz Saygı, Az Lakırtı iletişim Güven, Az Lakırtı iletişim Güven Öz, Az Lakırtı iletişim Güven Öz Saygı, Az Lakırtı iletişim Güven Saygı, Az Lakırtı iletişim Öz, Az Lakırtı iletişim Öz Saygı, Az Lakırtı iletişim Saygı, Az Lakırtı -Öz,
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR