Afazi Terapisinde Semantik Özellikler Analizi
Afazi Terapisinde Semantik Özellikler Analizi

Afazi Terapisinde Semantik Özellikler Analizi (OM10592)

Fiyat : ₺349,00(KDV Dahil)

Afazi terapilerinde kullanılan pek çok yöntem vardır.

Afazi alanyazını, değişen şiddetteki afazi tiplerine göre terapi yöntemleri öneren çalışmalar sergilemektedir.

Yetersizliğe dayalı terapiler dil işlevlerini iyileştirmeyi hedeflemekte ve klinisyenin anlama, konuşma, okuma ve yazma becerileri gibi dil modalitelerini doğrudan uyardığı işlemlerden oluşmaktadır.

Diğer taraftan, afazili bir bireye terapi programı hazırlarken, destekli konuşma ve afazi grupları gibi işlevsel odaklı müdahalelerden de sıklıkla yararlanılır.

"İşlevsellik, Yetersizlik ve Sağlığın Uluslararası Sınıflandırılması" (ICF) Modeli ise ister yetersizliğe dayalı isterse işlevsel odaklı olsun terapi yöntemlerinin bireyin vücut işlevlerine, etkinliklerine ve yaşama katılımını gözetecek şekilde ayarlanmasını ve her bir bireye yönelik "kişi merkezli” ve "çok yönlü” optimal terapi programları önermektedir.

Bu kitap içinde afazili kişilerin sosyal yaşamlarında en çok kullandıkları 5 kategoriye odaklanılmış ve her birinden çok sık, orta sık ve az sıklıkla kullanılan sözcükler seçilerek bir araya getirilmiştir.

Kitap, hızlı ve yoğun çalışan Dil ve Konuşma terapistlerine hazır kaynak niteliğindedir.

Terapi kitabımız, sadece yetişkin afazili vakalarla değil, dil gelişimi gelişmemiş veya zayıflamış olan her türlü yaş grupları için de kullanılabilir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR