Afazi Dil Değerlendirme Testi ADD Kullanım Yönergesi
Afazi Dil Değerlendirme Testi ADD Kullanım Yönergesi

Afazi Dil Değerlendirme Testi ADD Kullanım Yönergesi (OM0884)

Fiyat : ₺320,00

Bireyde çoğunlukla motor hareketlerini kısıtlayıcı bir felç durumu vardır. 

İnmenin yaşı yoktur ama şanslısı ve şansızı vardır: şansız olanı afazi ile birlikte ortaya çıkanıdır.

Afazinin hangi tipi daha iyidir diye bir soru da olamaz.

Bireyde çoğunlukla motor hareketlerini kısıtlayıcı bir felç durumu vardır. Buna ilaveten, ya tutuk afazi sınıfındadır: yani, işittiğini anlar ama kendini sözel olarak ifade edemez ya da akıcı afazi sınıfındadır: yani, konuşur ama konuştuklarından bir anlam çıkarmak olası olmayabilir.

Üstelik işittiklerini de anlayamaz. Ne başkalarından duyduklarını anlayabilir ne de kendi söylediklerini anlaması mümkündür.

Bu zor durumları hafifleten tek şey, korunmuş okuma veya yazma becerilerinden birisidir.

Kısaca, yaşam kalitesi birdenbire bozulan bu kişinin tek desteği ailesi ve erişebileceği bir dil ve konuşma terapistidir.

Bireyin öncelikli olarak sağlığına ilişkin riskler kontrol altına alınabilirse hasta kendini olasılıkla bir fizyoterapiste ve aynı zamanda dil ve konuşma terapistine emanet eder.

Dil ve konuşma terapisi hiçbir zaman hastaya inme öncesindeki dil ve konuşma yetilerini tekrar kazandırmayı vaat etmez: bu süreç zor ve uzun bir yolda hasta ile terapistinin birlikte çalışmasını gerektirir.

Hastanın motivasyonu, psikolojik durumu, yaşı, eğitimi, beyindeki hasarın şiddeti, el-kol-bacak hareketlerini tekrar kazanma isteği, beyin sağlığı, aile desteği, terapilere devamlılığı gibi pek çok faktör dil ve konuşma terapilerinin başarısını etkiler.

 Hasta terapilerle yeni bir sosyal ortam kazanmaya başlar. Terapi odalarındaki ilerleme ne zaman günlük yaşamaya aktarılmaya başlarsa, terapilerin ilk meyveleri toplanmaya hazırdır.

Etiketler
Afazi, Afazi Dil, Afazi Dil Değerlendirme, Afazi Dil Değerlendirme Testi, Afazi Dil Değerlendirme Testi ADD, Afazi Dil Değerlendirme Testi ADD Kullanım, Afazi Dil Değerlendirme Testi ADD Kullanım Yönergesi, Afazi Dil Değerlendirme Testi ADD Yönergesi, Afazi Dil Değerlendirme Testi Kullanım, Afazi Dil Değerlendirme Testi Kullanım Yönergesi, Afazi Dil Değerlendirme Testi Yönergesi, Afazi Dil Değerlendirme ADD, Afazi Dil Değerlendirme ADD Kullanım, Afazi Dil Değerlendirme ADD Kullanım Yönergesi, Afazi Dil Değerlendirme ADD Yönergesi, Afazi Dil Değerlendirme Kullanım, Afazi Dil Değerlendirme Kullanım Yönergesi, Afazi Dil Değerlendirme Yönergesi, Afazi Dil Testi, Afazi Dil Testi ADD, Afazi Dil Testi ADD Kullanım, Afazi Dil Testi ADD Kullanım Yönergesi, Afazi Dil Testi ADD Yönergesi, Afazi Dil Testi Kullanım, Afazi Dil Testi Kullanım Yönergesi, Afazi Dil Testi Yönergesi, Afazi Dil ADD, Afazi Dil ADD Kullanım, Afazi Dil ADD Kullanım Yönergesi, Afazi Dil ADD Yönergesi, Afazi Dil Kullanım, Afazi Dil Kullanım Yönergesi, Afazi Dil Yönergesi, Afazi Değerlendirme, Afazi Değerlendirme Testi, Afazi Değerlendirme Testi ADD, Afazi Değerlendirme Testi ADD Kullanım, Afazi Değerlendirme Testi ADD Kullanım Yönergesi, Afazi Değerlendirme Testi ADD Yönergesi, Afazi Değerlendirme Testi Kullanım, Afazi Değerlendirme Testi Kullanım Yönergesi, Afazi Değerlendirme Testi Yönergesi, Afazi Değerlendirme ADD, Afazi Değerlendirme ADD Kullanım, Afazi Değerlendirme ADD Kullanım Yönergesi, Afazi Değerlendirme ADD Yönergesi, Afazi Değerlendirme Kullanım, Afazi Değerlendirme Kullanım Yönergesi, Afazi Değerlendirme Yönergesi, Afazi Testi,
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR