Dikkati Güçlendirme Seti Plus 3 Yaş Kitap
Dikkati Güçlendirme Seti Plus 3 Yaş Kitap

Dikkati Güçlendirme Seti Plus 3 Yaş Kitap (OM2542)

Fiyat : ₺438,90(KDV Dahil)

Dikkati Güçlendirme Seti Plus 3 Yaş - Osman Abalı

Dikkati Güçlendirme Seti Plus - 3 Yaş

 Türkiye’nin dikkat güçlendirme setleriyle ön plana çıkan yayınevi Adeda Yayıncılık, popüler dikkat güçlendirme setlerinin setlerinin arasına yeni bir seri daha katıyor; Dikkat Güçlendirme Plus. Bu dikkat güçlendirme setleri mevcut dikkat güçlendirme setlerine göre daha da zenginleştirilmiş bir içeriğe sahiptir.  Setlerdeki etkinlik kitapları öğrenmeyi desteklemek ve sürekli kılmak için aynı zamanda ahşap ögelerle de içerik açısından kuvvetlendirilmiştir.

 Setin içinde yer alan parçalar ise şu şekildedir;

 22 Parça Ahşap Materyal

3 Kitap (Baskı: Kuşe Kağıdı)

Her Kitap 96 sayfadır.

Kutu

 Adeda Yayıncılık tarafından Türkiye'de imal edilen bu üründe Çin menşei hiç bir ürün kullanılmamıştır.

Renkli parçalarda kullanılan boyalar TSE N71, ISO 9001, ISO 14001 ve ISO 18001 belgelerine sahiptir.

 Kitap çocukların görsel dikkatini odaklama, dikkatini devam ettirme, benzerlikleri fark etme, eşleştirme, planlama, organize olma, işitsel hafıza, görsel hafıza, el göz koordinasyonu, ince motor bilgilerinin desteklenmesi, görme alanının aktif kullanılması, genel bilginin kullanılmasını; ileri ki hayatta gerek olacak temel kavramlarını öğrenmesini, matematik ve işlem becerisinin oluşmasının alt yapısını sağlar.

 

Adeda Dikkat Güçlendirme Plus setleriyle artık çocuklar daha mutlu ve daha istekli çalışacaktır. Set içeriğindeki ahşap materyallerle bir yandan öğrenmeyi desteklerken diğer yandan bu süreci eğlenceli bir oyuna dönüştürür. Ahşap materyaller görsel algıyı, hayal gücünü ve şekil bilgisini geliştirmeye yardımcı olur. Dikkat Güçlendirme Plus Setleri Adeda Yayıncılık tarafından yayınlanmakta olup Doç. Dr. Osman Abalı tarafından yayına hazırlanmıştır. Hazırlanan bu setle çocuklar için temelde üç şey hedeflenmiştir; dokun, oyna, öğren. Çocuklarınızın dokunarak, hissederek, eğlenerek dikkat becerilerinin gelişmesi amaçlanmaktadır.

 İstanbul Tıp Fakültesi Çocuk Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilimdalı’nda Doçent Doktor olarak görev yapan Osman Abalı, aynı üniversitenin Tıp Fakültesinden mezun olmuş, 2003 yılında da uzmanlığını tamamlamıştır.

Çalıştığı uzmanlık tezinin başlığı “Bipolar Bozukluğu Olan Anne Babaların Çocuklarında Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu”dur.

Çocuk gelişimi ve çocuk sağlığıyla ilgili pek çok projede görev alan Abalı’nın, bu alanda yerli ve yabancı pek çok basılı medya makaleleri ve incelemeleri yayınlanmıştır.

Adeda Yayıncılık’la birlikte hazırladıkları bu Dikkat Güçlendirme setlerini de sahip olduğu pedagojik birikimi doğrultusunda, her yaşın ihtiyacına göre tasarlamıştır.

 Dikkat Güçlendirme Plus seti içerisinde yer alan egzersizler ile beyindeki 27 farklı algı merkezini harekete geçirir.

Çocuklardaki dikkat becerisinin geliştirilmesini ve devamlılığını sağlar. Odaklanmayı arttırır, öğrenme güçlülüğünün giderilmesine yardımcı olur.

 Dikkat Güçlendirme Plus seti, her çocuğun eğlenerek algısını geliştiren, Türkiye’de ve dünyada ilk performans becerilerini geliştiren eğitim ve aktivite setidir.

Set22 parçadan oluşan ahşap materyallerle birlikte hepsi kuşe kağıda basılmış 3 etkinlik kitabı içermektedir. 22 parçadan oluşan ahşap materyal seti, resimli ve renkli olup kayın ağacından üretilmiştir.

Dikkat Güçlendirme setinin çalıştırdığı algı merkezleri şunlardır; bütünsel algı, organizasyon, sözel beceriler, işitsel ayrımlaştırma, el ve göz koordinasyonu, uzaysal ve mekânsal yetenekler, planlama, görsel hafıza, kısa süreli hafıza, benzerlikler, düşünce becerilerini geliştirme, üç boyutlu algı, sıralama, görsel yoğunlaşma, ince motor becerisi, aritmetik beceriler, işitsel dikkat, kısa süreli işitsel hafıza, işitsel yoğunlaşma, görsel ayrımlaştırma, dikkat yoğunluğu ve konsantrasyon, dikkat süresi artışı, eş zamanlılık, kavramsal beceri artışı, dikkatin ayrıntılara verilmesi, parça bütün ilişkisi, yorumlama ve yargılama.

 

 

 

 

Etiketler
Dikkati, Dikkati Güçlendirme, Dikkati Güçlendirme Seti, Dikkati Güçlendirme Seti Plus, Dikkati Güçlendirme Seti Plus 3, Dikkati Güçlendirme Seti Plus 3 Yaş, Dikkati Güçlendirme Seti Plus 3 Yaş Kitap, Dikkati Güçlendirme Seti Plus 3 Kitap, Dikkati Güçlendirme Seti Plus Yaş, Dikkati Güçlendirme Seti Plus Yaş Kitap, Dikkati Güçlendirme Seti Plus Kitap, Dikkati Güçlendirme Seti 3, Dikkati Güçlendirme Seti 3 Yaş, Dikkati Güçlendirme Seti 3 Yaş Kitap, Dikkati Güçlendirme Seti 3 Kitap, Dikkati Güçlendirme Seti Yaş, Dikkati Güçlendirme Seti Yaş Kitap, Dikkati Güçlendirme Seti Kitap, Dikkati Güçlendirme Plus, Dikkati Güçlendirme Plus 3, Dikkati Güçlendirme Plus 3 Yaş, Dikkati Güçlendirme Plus 3 Yaş Kitap, Dikkati Güçlendirme Plus 3 Kitap, Dikkati Güçlendirme Plus Yaş, Dikkati Güçlendirme Plus Yaş Kitap, Dikkati Güçlendirme Plus Kitap, Dikkati Güçlendirme 3, Dikkati Güçlendirme 3 Yaş, Dikkati Güçlendirme 3 Yaş Kitap, Dikkati Güçlendirme 3 Kitap, Dikkati Güçlendirme Yaş, Dikkati Güçlendirme Yaş Kitap, Dikkati Güçlendirme Kitap, Dikkati Seti, Dikkati Seti Plus, Dikkati Seti Plus 3, Dikkati Seti Plus 3 Yaş, Dikkati Seti Plus 3 Yaş Kitap, Dikkati Seti Plus 3 Kitap, Dikkati Seti Plus Yaş, Dikkati Seti Plus Yaş Kitap, Dikkati Seti Plus Kitap, Dikkati Seti 3, Dikkati Seti 3 Yaş, Dikkati Seti 3 Yaş Kitap, Dikkati Seti 3 Kitap, Dikkati Seti Yaş, Dikkati Seti Yaş Kitap, Dikkati Seti Kitap, Dikkati Plus, Dikkati, Dikkati Güçlendirme, Dikkati Güçlendirme Seti, Dikkati Güçlendirme Seti Plus, Dikkati Güçlendirme Seti Plus 3, Dikkati Güçlendirme Seti Plus 3 Yaş, Dikkati Güçlendirme Seti Plus 3 Yaş Kitap, Dikkati Güçlendirme Seti Plus 3 Kitap, Dikkati Güçlendirme Seti Plus Yaş, Dikkati Güçlendirme Seti Plus Yaş Kitap, Dikkati Güçlendirme Seti Plus Kitap, Dikkati Güçlendirme Seti 3, Dikkati Güçlendirme Seti 3 Yaş, Dikkati Güçlendirme Seti 3 Yaş Kitap, Dikkati Güçlendirme Seti 3 Kitap, Dikkati Güçlendirme Seti Yaş, Dikkati Güçlendirme Seti Yaş Kitap, Dikkati Güçlendirme Seti Kitap, Dikkati Güçlendirme Plus, Dikkati Güçlendirme Plus 3, Dikkati Güçlendirme Plus 3 Yaş, Dikkati Güçlendirme Plus 3 Yaş Kitap, Dikkati Güçlendirme Plus 3 Kitap, Dikkati Güçlendirme Plus Yaş, Dikkati Güçlendirme Plus Yaş Kitap, Dikkati Güçlendirme Plus Kitap, Dikkati Güçlendirme 3, Dikkati Güçlendirme 3 Yaş, Dikkati Güçlendirme 3 Yaş Kitap, Dikkati Güçlendirme 3 Kitap, Dikkati Güçlendirme Yaş, Dikkati Güçlendirme Yaş Kitap, Dikkati Güçlendirme Kitap, Dikkati Seti, Dikkati Seti Plus, Dikkati Seti Plus 3, Dikkati Seti Plus 3 Yaş, Dikkati Seti Plus 3 Yaş Kitap, Dikkati Seti Plus 3 Kitap, Dikkati Seti Plus Yaş, Dikkati Seti Plus Yaş Kitap, Dikkati Seti Plus Kitap, Dikkati Seti 3, Dikkati Seti 3 Yaş, Dikkati Seti 3 Yaş Kitap, Dikkati Seti 3 Kitap, Dikkati Seti Yaş, Dikkati Seti Yaş Kitap, Dikkati Seti Kitap, Dikkati Plus,
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR