Matematik Terazisi
Matematik Terazisi
Matematik Terazisi

Matematik Terazisi (OM2212)

Marka : Hi Q Toys
Fiyat : ₺524,26(KDV Dahil)

Matematik terazisi Sayıları ve basit matematik işlemlerini öğreten TERAZİ Okul öncesi ve birinci, ikinci sınıf düzeyindeki çocukların toplama, çıkarma, çarpma, bölme, eşit (=), büyük (>), küçük (<) gibi temel kavramları anlamasına yardımcı olmak amacıyla dizayn edilmiştir. Çocuklar denge çubuğu üzerine farklı sayı plakalarını yerleştirerek oyun oynar gibi sayıları ve aralarındaki ilişkiyi öğrenebilecek.

Matematik dersini çocuklarınıza oyun oynatarak öğretin.

Matematik balans terazisini kurulum kitapçığında gösterildiği gibi kurduktan sonra matematiksel işlemlerimizin sonuçlarını terazimizde test etmeye başlayabiliriz. İster oyun kartları üzerindeki işlemleri yapalım isterseniz soru sayfalarındakileri, isterseniz terzinin üzerindekileri.

Matematik terazisi nasıl çalışır?

Terazinin sağ ve sol tarafında 1 den 10 a kadar sıralı üzerine çubuklarımızı asacağımız çıkıntılar bulunmaktadır bunlara biz kefe
diyelim, terazimizin kefeleri birbirlerine eşittir, bir tarafa koyduğumuz ağırlığı dengelemek için diğer tarafa da eklemek gerekir. Sol tarafa 8. kefeye bir ağırlık koyduğumuzda bunu dengelemek için sağ tarafta da 8. kefeye bir ağırlık koymamız gerekir, veya sağ tarafta bunu iki ağırlıkla çözecek isek toplamları 8 i verecek şekilde mesela 5. kefeye ve 3. kefeye birer ağırlık koymamız gerekir.
Bu şekilde toplama çıkarma işlemlerimizi test edebiliriz. Örnek bir soruyu test edelim, 22 + 4 kaç eder. Bunun için sol taraftaki
kefelerden 10 numaralı kefeye 2 adet ağırlık ve 2 numaralı kefeye bir adet ağırlık koyarak 22 yi elde ederiz sol tarafta ise bunu dengeleyecek kombinasyonlar yapabiliriz, mesela 7 numaralı kefeye 3 adet ağırlık asıp birde 1 numaralı kefeye bir ağırlık asarak dengeleyebiliriz.

Yaş Grubu: 3 yaş ve üzeri

Oyuncu Sayısı: 1

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR