Seslari Yakala - The Voice
Seslari Yakala - The Voice

Sesleri Yakala - The Voice (OM9903)

Fiyat : ₺366,85(KDV Dahil)

1. Oynama Şekli: Oyuncular sırasıyla ikişer ses bardağını eşleştirmeye çalışır. Eşleştirme sırasında ilk dokunduğu bardağın eşini bulmaya çalışır. İlk dokunulan bardak alınmak zorundadır. İlk alınan bardağın eşini bulmak için diğer bardaklardan istediği kadar deneme yapabilir. Eşleştirdiği bardakları kendi önüne alır ve sıra rakibe geçer. Rakip oyuncu da aynı işlemleri tekrar eder. Oyunun sonunda bardaklar açılarak içindeki cisimler kontrol edilir ve eşleşip eşleşmediği belirlenir. Oyun Kuralları: Oyun 5 el oynanır. İlk el kura ile başlar, sonrakilerde bir önceki eli kazanan başlama hakkını kazanır. Oyun 1-4 kişilik oyundur. 1. oynama şeklinde oyuncu sayısı çift ise oyun sonunda her zaman 3 bardak oyun tablasında kalır. Oyuncu sayısı tek ise 1 bardak oyun sonunda oyun tablası üzerinde kalır. 2. oynama şeklinde her zaman oyun sonunda 1 bardak oyun tablasında kalır. Bardaklardan 1 tanesi çeldiricidir. Hiçbir bardakla eşleşmez. Her zaman ilk dokunulan bardağın eşi bulunmak zorundadır. Bardaklar sallanarak içindeki cismin çıkarttığı sese göre eşleştirme yapılır. 2 oynama şekli vardır. da en çok doğruyu yapanın kazandığı oynama şekli ile oynanır. Her doğru eşleştirme 5 puan kazandırır, her yanlış eşleştirme 1 puan kaybettirir.

2. Oynama Şekli: Bu oynama şeklinde oyuncu sınırı yoktur. Oyuna başlayan oyuncu tablada karışık şekilde yerleştirilmiş bardakların hepsini eşleştirir. Eşleştirme bittikten sonra doğru ve yanlış eşleştirme sayısı belirlenir. Sıra diğer oyunculara geçer. Bütün oyuncular sırayla aynı işlemi gerçekleştirir. Aşağıdaki puanlama şekillerinden birine göre eli kazanan belirlenir. Birden fazla birinci olması durumunda. Eşit puan alanlar birinci ortaya çıkana kadar tekrar oynarlar.

Faydaları: Sebep sonuç ilişkisi kurabilme yeteneğini arttırır. Sosyalleşmeyi ve girişkenliği arttırır. Canlandırma yeteneğini geliştirir. Hızlı düşünme ve karar verme yeteneğini geliştirir.

Kutu İçeriği

Bir adet özel tasarlanmış oyun tablası

19 adet ses bardağı

Bardakların içinde farklı nesneler.

Oyuncu Sayısı: 2

 

 

Yaş Seviyesi: 5+

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR