Q Bebek Neresi Eksik Hangisi Farklı Kartlarım
Q Bebek Neresi Eksik Hangisi Farklı Kartlarım

Q Bebek Neresi Eksik Hangisi Farklı Kartlarım (OM2521)

Marka : Q Bebek
Fiyat : ₺37,12(KDV Dahil)

Q Bebek Neresi Eksik Hangisi Farklı Kartlarım

 Çocuklar doğal hayatta baktıkları yerlere genelde yüzeysel olarak ve ayrıntılara dikkat etmeden bakarlar. Aslında birbirinin tamamen aynısı gibi görünen iki resim arasındaki eksikleri bulduklarında ya da farklı olduğunu fark ettiklerinde bazı şeylere daha dikkatli bakmaları gerektiğini anlarlar. 

Eksik ve farklı olanı bulma çalışmaları bebek ve çocuklarımızın, şekillerin çeşitli büyüklük, yapı, gölgeleme, duruş ve pozisyonlarda algılanmalarını ve farklılıkları dışarıda bırakarak benzerliklerini sentezleyebilmelerini içerir. Şekilleri farklı pozisyonlarda algılayabilme ve sentez yapabilme becerisini ölçmeyi amaçlar. Soyut düşünme ve genelleme becerisini geliştirir. Benzer şeyleri eşleştirme, eksik ya da farklı olanı bulma alıştırmaları, çocukların temel akıl yürütme becerisinin gelişmesine yardımcı olmayı amaçlar.
Neresi Eksik&Hangisi Farklı Kartlarım ile çocuklar kendi ipuçlarını bulur ve her seferinde daha da kolay ve hızlı bir şekilde sonuca ulaşırlar. Bu da onlara iyi bir problem çözme yeteneği kazandırır.
Çocuklarda dikkate ve odaklanmaya karşı olumlu etkileri olan setimiz görsellik üzerine kurulu gözükse de çocukların zeka gelişimlerine olumlu derecede etki eder. Beyin sürekli uyarılır ve bu sayede beyin hücreleri iyi bir gelişim sağlar, ayrıca hafıza gelişimine çok katkıda bulunur.
Q Bebek Eğitim Grubu tarafından hazırlanan setimiz, çocuklarınız ile hem eğlenceli vakit geçirmeniz, hem de onların zeka gelişimlerini destekleyebilmeniz için hazırlanmıştır.
Setimiz içerisinde 12 adet aynı resme ait 2 eksiği bulma ve 12 adet de benzer 2 resme ait 4 farkı bulma kartları bulunmaktadır.