Q Bebek Kavram Eğitim Setim
Q Bebek Kavram Eğitim Setim
Q Bebek Kavram Eğitim Setim
Q Bebek Kavram Eğitim Setim
Q Bebek Kavram Eğitim Setim

Q Bebek Kavram Eğitim Setim 15+ Ay Renk Şekil Sayı Duygu (OM2580)

Marka : Q Bebek
Fiyat : ₺69,00(KDV Dahil)

15-36 ay arasındaki bebek ve çocuklarımızın kavram gelişimlerini desteklemek üzere hazırlanmış ve benzeri olmayan bir eğitim materyalidir.

Setimizde renkler, şekiller, sayılar, duygu kavramlar, duyusal kavramlar, zıt kavramlar, yön kavramları, zaman kavramlarına ait toplam 60 kalın mukavva kart bulunmaktadır. Kartlar belirtilen kavramlara göre tek ve ikili kavramlar olarak gruplandırılmıştır.

Tüm kartlar da çocukların 36. ayın sonuna kadar kazanmış olması gereken temel kavramlar  resimlenmiştir.

Kartların kullanımına aşağıdaki sıralama ile başlanması tavsiye olunur.

*15. Ay itibarı ile;

Renk Kavramı : Sarı, mavi , yeşil, kırmızı, pembe

Şekil Kavramı: Kare, dikdörtgen, yıldız, daire, üçgen

Sayı Kavramı: 1,2,3,4,5

*18. ay itibarı ile;

Duygu Kavramları: Mutlu, üzgün, kızgın, korkmuş, utanmış

*21. ay itibarı ile;

Duyusal Kavramlar: Tatlı – ekşi, Sert – yumuşak, Sıcak – soğuk, Kokulu – kokusuz.

Boyut kavramları: Büyük- küçük, Uzun- kısa, Zayıf- şişman.

*24. ay itibarı ile ;

Zıt kavramlar: Islak – kuru, Kirli – temiz, Açık kapalı, Eski- yeni, Hızlı – yavaş.

Yön  Kavramları: Önünde – arkasında, İçinde – dışında, Sağında – solunda, Üstünde – altında.

Zaman Kavramları: Yaz- kış, ilkbahar, yaz, sonbahar, kış.

Her kartın ön yüzü belirtilen kavram ile ilgili olarak resimlendirilmiş ve ilgili kavramın ismi kartın üzerine yazılmıştır. Ayrıca kartların arka yüzlerinde de ilgili kavram grubu ile birlikte belirtilmiştir.

İlişkili olan kavramlara ait 2’li kartlarda her kartın arka yüzünde ilgili kavramlar ve grupları ikili olarak verilmiştir. Kullanılan karta ait kavram koyu olarak belirtilmiştir. Ve bu kartlar ikili olarak kullanılır.

Kavramlar ile ilgili çalışmaların belirtilen gruplar dahilinde ve her grup bitirildikten sonra yeni gruba geçilerek yapılması tavsiye olunur.

Tekli kavramlara ait karttaki resim çocuğa gösterilerek ilgili kavram hakkında konuşulur.

Ve renk, şekil, sayı ve duygular ile ilgili kartlarla istenilen zamanlarda çalışmalar yapılır.

İkili kavramlara ait çalışmalarda ise ilişkili iki kart alınır ve kartlar tek tek çocuğa gösterilerek ilgili kavramlar hakkında konuşulur ve çalışmalar yapılır.

Çocuklara farklı zamanlarda kavramlara ait kartlar tekrar gösterilerek ilgili kavramın  pekiştirilmesini de sağlanır.

Böylece 36. Ay sonuna kadar bebek ve çocuklarınızın kavram gelişimin kartlarımız ile yapabilir ve gösterilen kavramları kazanıp kazanmadığını gözlemleyebilirsiniz. Kazanılmış kavramları destekleyebilir ya da yapacağınız daha farklı çalışmalarla da bu kavramların kazandırılmasını sağlayabilirsiniz.

Kartların bebek ve çocuklarımız tarafından ağıza alınamamasına ve kendisine zarar verecek şekillerde kullanılmamasına lütfen dikkat ediniz.

Etiketler
Q Bebek, Q Bebek Kavram, Q Bebek Kavram Eğitim, Q Bebek Kavram Eğitim Setim, Q Bebek Kavram Eğitim Setim 15, Q Bebek Kavram Eğitim Setim 15 Ay, Q Bebek Kavram Eğitim Setim 15 Ay Renk, Q Bebek Kavram Eğitim Setim 15 Ay Renk Şekil, Q Bebek Kavram Eğitim Setim 15 Ay Renk Şekil Sayı, Q Bebek Kavram Eğitim Setim 15 Ay Renk Şekil Sayı Duygu, Q Bebek Kavram Eğitim Setim 15 Ay Renk Şekil Duygu, Q Bebek Kavram Eğitim Setim 15 Ay Renk Sayı, Q Bebek Kavram Eğitim Setim 15 Ay Renk Sayı Duygu, Q Bebek Kavram Eğitim Setim 15 Ay Renk Duygu, Q Bebek Kavram Eğitim Setim 15 Ay Şekil, Q Bebek Kavram Eğitim Setim 15 Ay Şekil Sayı, Q Bebek Kavram Eğitim Setim 15 Ay Şekil Sayı Duygu, Q Bebek Kavram Eğitim Setim 15 Ay Şekil Duygu, Q Bebek Kavram Eğitim Setim 15 Ay Sayı, Q Bebek Kavram Eğitim Setim 15 Ay Sayı Duygu, Q Bebek Kavram Eğitim Setim 15 Ay Duygu, Q Bebek Kavram Eğitim Setim 15 Renk, Q Bebek Kavram Eğitim Setim 15 Renk Şekil, Q Bebek Kavram Eğitim Setim 15 Renk Şekil Sayı, Q Bebek Kavram Eğitim Setim 15 Renk Şekil Sayı Duygu, Q Bebek Kavram Eğitim Setim 15 Renk Şekil Duygu, Q Bebek Kavram Eğitim Setim 15 Renk Sayı, Q Bebek Kavram Eğitim Setim 15 Renk Sayı Duygu, Q Bebek Kavram Eğitim Setim 15 Renk Duygu, Q Bebek Kavram Eğitim Setim 15 Şekil, Q Bebek Kavram Eğitim Setim 15 Şekil Sayı, Q Bebek Kavram Eğitim Setim 15 Şekil Sayı Duygu, Q Bebek Kavram Eğitim Setim 15 Şekil Duygu, Q Bebek Kavram Eğitim Setim 15 Sayı, Q Bebek Kavram Eğitim Setim 15 Sayı Duygu, Q Bebek Kavram Eğitim Setim 15 Duygu, Q Bebek Kavram Eğitim Setim Ay, Q Bebek Kavram Eğitim Setim Ay Renk, Q Bebek Kavram Eğitim Setim Ay Renk Şekil, Q Bebek Kavram Eğitim Setim Ay Renk Şekil Sayı, Q Bebek Kavram Eğitim Setim Ay Renk Şekil Sayı Duygu, Q Bebek Kavram Eğitim Setim Ay Renk Şekil Duygu, Q Bebek Kavram Eğitim Setim Ay Renk Sayı, Q Bebek Kavram Eğitim Setim Ay Renk Sayı Duygu, Q Bebek Kavram Eğitim Setim Ay Renk Duygu, Q Bebek Kavram Eğitim Setim Ay Şekil, Q Bebek Kavram Eğitim Setim Ay Şekil Sayı, Q Bebek Kavram Eğitim Setim Ay Şekil Sayı Duygu, Q Bebek Kavram Eğitim Setim Ay Şekil Duygu, Q Bebek Kavram Eğitim Setim Ay Sayı,
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR