Q Bebek İlk Kartlarım (0-6 Ay)
Q Bebek İlk Kartlarım (0-6 Ay)
Q Bebek İlk Kartlarım (0-6 Ay)
Q Bebek İlk Kartlarım (0-6 Ay)

Q Bebek İlk Kartlarım (0-6 Ay) (OM2526)

Marka : Q Bebek
Fiyat : ₺54,00(KDV Dahil)

İlk Kartlarım (0-6 Ay)

0-2 YAŞ Q BEBEK EĞİTİM MATERYALLERİ

" Q BEBEK İLE AKILLI BEBEKLER MUTLU AİLELER…”

Q BEBEK Eğitim materyallerimiz, öncelikle Q BEBEK eğitim programımızı destekleyici nitelikte ve 0-24 ay arasındaki bebeklerimizin IQ&EQ gelişimlerine katkıda bulunarak, ailelerimize kaliteli eğitim materyalleri sunabilmek amacı ile Çocuk Gelişim Uzmanlarınca hazırlanmıştır.

Q BEBEK İLK KARTLARIM

Doğumdan hemen sonra, bebeklerin retinaları tam gelişmiş düzeyde değildir.

Yeni doğmuş bir bebeğin retinası sadece ışık ve karanlığı ya da siyah ve beyaz arasındaki çok güçlü karşıtlıkları (yüksek kontrastı) algılayabilir.

İlk üç içerisinde bebek tarafından görülen siyah ve beyaz görüntüler bebeğinizin retinası üzerinden beyine çok önemli görsel sinyaller gönderir.

İşte bu güçlü sinyaller bebeğinizin beyin gelişimini artırmak ve görsel gelişimini hızlandırmak açısından çok önemlidir.

Üçüncü aydan sonra görsel uyarıcı olarak siyah ve beyaz rengin arasına kırmızı da katılır.

Dünya üzerinde yapılan araştırmalar da ilk 6 ayda yüksek kontrastlı objeler görmesi sağlanan bebeklerde görsel uyarılmanın artması sonucunda beyin gelişiminin hızlandığı gözlenmiştir.

İşte bu nedenlerle dünya üzerinde "Yeni Doğan Yüksek Kontrastlı Erken Uyarılma Kartları” olarak örneklerini bulabileceğiniz bu seti "Q BEBEK İLK KARTLARIM” serisi olarak 0-6 ay arasındaki bebeklerimiz için hazırladık.

Q BEBEK İlk Kartlarım içeriğinde arkalı önlü özel olarak hazırlanmış 20 kart ve 40 resim ve asma halkası bulunmaktadır.