Q Bebek Görsel Eğitim Setim
Q Bebek Görsel Eğitim Setim
Q Bebek Görsel Eğitim Setim
Q Bebek Görsel Eğitim Setim
Q Bebek Görsel Eğitim Setim

Q Bebek Görsel Eğitim Setim (OM2578)

Marka : Q Bebek
Fiyat : ₺124,99(KDV Dahil)

12 ay ve üzeri bebek ve çocuklarımızın dil ve bilişsel gelişimlerini desteklemek üzere Türkçe ve İngilizce olarak hazırlanmış ve benzeri olmayan bir eğitim materyalidir.

Setimizde sırası ile Benim odam, Duygular, Dünyamız, Eşyalar, Gıdalar, Hayvanlar, Kıyafetler, Meslekler, Oyuncaklar, Renk-şekil-sayılar, Taşıtlar ve Vücudumuz konu başlıklarına ait gerçek resimlerden oluşan toplam 120 kalın karton kart bulunmaktadır.

Kartların isimleri Türkçe ve İngilizce olarak verilmiştir.

Kartların gerçek fotoğraflarından oluşması bebeğinizin gerçekle aynı olan insan, hayvan ya da objeyi görünce ilgili nesneyi somut şekilde incelemesini sağlayacaktır.

Fotoğraflardaki  sadelik, renklerdeki canlılık ve seçilen konular ve fotoğraflar eğitim kartlarının bebeğinizin dikkatini kolayca çekebilmesini sağlar.

Tüm kartların ön yüzlerinde gerçek fotoğraflar, arka sayfalarında kullanılan nesne, insan ya da hayvanın adı ve ilgili sorular ve cevaplar yer almaktadır. Bebeğinizin 12. aydan itibaren konuşmaya hazırlık safhasında kartlardaki cevaplar ile 18. aydan itibaren konuşmaya başladıktan sonra da sorular ile dil gelişimine destek olabilirsiniz. Ayrıca fotoğraflar ve konular ile ilgili konuşmanız, onu da konuşmaya teşvik etmeniz ve taklitler, canlandırmalar ve oluşturabileceğiniz dramalar ile sosyal-duygusal ve bilişsel gelişimine de destek olabilirsiniz.

Kartların kullanımına aşağıdaki sıralama ile başlanması tavsiye olunur.

*12. Ay itibarı ile;Renk Kavramı, Şekil Kavramı, Sayı Kavramı, Gıdalar,

*15. ay itibarı ile;Hayvanlar, Oyuncaklar, Benim Odam, Kıyafetler,

*18. ay itibarı ile;Vücudumuz, Taşıtlar, Duygular, Meslekler

*24. Ay itibarı ile; kelimelerin Türkçe ve İngilizce isimleri birlikte kullanılmaya başlanarak bebek ve çocuğunuzun İngilizce ile de tanışmasını sağlayabilirsiniz.( Kelimelerin İngilizce telaffuzlarının doğru şekilde yapılmasını tavsiye ederiz.)

Çocuklara farklı zamanlarda farklı  kartlar tekrar gösterilerek ilgili konunun pekiştirilmesini de sağlanır.

Kartların bebek ve çocuklarımız tarafından ağıza alınamamasına ve kendisine zarar verecek şekillerde kullanılmamasına lütfen dikkat ediniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR