Oyun Arkadaşım Matematik
Oyun Arkadaşım Matematik

Oyun Arkadaşım Matematik (OM4188)

Fiyat : ₺56,00
Sevgili Anne-Babalar ve Değerli Eğitimciler,
Çocuklar okuma yazmayı öğrenmeden önce matematik kavramlarla tanışırlar.
Okulöncesi eğitim süreci başlamadan önce renkler, şekiller, zıtlıklar, benzerlik ve farklılıklar çoktan onların hayatının bir parçası olmuştur.
Sayı saymayı öğrenmiş ve yazılı rakamların bir kısmını da öğrenmeye başlamışlardır.
Ancak çocuklar anlamlı öğrenme deneyimlerinin pek çoğunu okul ortamında ve etkili öğrenme yaşantılarıyla kazanmaktadırlar.
Akıl yürütme, problem çözme ve bunlara ilişkin stratejiler geliştirme bu beceriler içerisinde önemli bir yer tutmaktadır.
Tüm bunların yanında çocuklarımızın matematik kavramlara karşı olumlu tutum geliştirmelerinin sağlanması da çok önemlidir.
Bu onların ileri dönemlerdeki okul başarısını da çok etkileyecektir.
Bu hedefler çerçevesinde planlanan "Oyun Arkadaşım Matematik” kitabı 4 yaşından itibaren kavram oluşturma yeteneğinde ilerleme göstermeye başlayan çocuklarımızın matematiğe ve ona ilişkin tüm kavramalara olan ilgi ve becerisini arttırmak üzere hazırlanmıştır.
 
 
 
Çocuklarımızın matematik yaşantılarına etkili ve anlamlı izler bırakmak amacıyla sevimli hamur çalışmalarından hazırlanmış olan kitabımızın , çocuklarımız için keyifli öğrenmeler yaratmasını ve onların gerçek birer oyun arkadaşı olmasını diliyorum…
Yaş Aralığı
0-6 Ay 6-12 Ay 12-18 ay 18-24 ay 2-3 yaş 3-4 yaş 5-7 yaş 8-13 Yaş 13+ Yaş
Gelişim Alanları
Kaba Motor Gelişimi İşitsel Algı Hafıza Mantıksal Gelişim Görsel Algı Vestibüler Sistem Fiziksel Gelişim Zeka Gelişimi Duyu Bütünleme Problem Çözme Yeteneği Duygusal Gelişim Parmak Kas Gelişimi Dil ve Konuşma Gelişim Okuma Becerisi Dikkat Yabancı Dil Gelişimi Denge Ve Koordinasyon Taktil/Dokunsal Gelişim Sosyal Beceriler El Göz Koordinasyonu İnce Motor Gelişim