Otizm ve Duyusal İşlem Bozukluğu-Çocuklar için Aktiviteler
Otizm ve Duyusal İşlem Bozukluğu-Çocuklar için Aktiviteler

Otizm ve Duyusal İşlem Bozukluğu-Çocuklar için Aktiviteler (OM5806)

Fiyat : ₺136,50

Beyin her saniye cilt, gözler, burun, dil ve kulakların topladığı ve sinirler vasıtasıyla yolladığı devasa miktardaki verileri işlemden geçirir.

Ayrıca kas hareketleri, denge, sıcaklık, ağrı, bağırsak hareketleri ve nefes alış verişi gibi vücudun içinde meydana gelen çok çeşitli durumları işlemden geçiriyoruz. Her bir duyu organının verileri beynin içinde düzenlenir ve kodlanır.

Yüksek düzeydeki devre duyumsamayı saptar ve buna müdahil olup olmayacağına, depolayıp depolamayacağına veya diğer duyularla ve bilişsel süreçlerle paylaşıp paylaşmayacağına karar verir.

Buna “duyusal işleme” denir ve bu sistem işlemediğinde bireyin Duyusal İşleme Bozukluğundan (DİB) muzdarip olduğunu söyleriz.

 

 

Zayıf duyusal işleme dışsal ve içsel duyumsamaları algılamamızı, saptamamızı ve kullanmamızı etkileyen birçok sorunun merkezindedir. Ayrıca bedensel hareketlerimizi koordine etmemizi de etkiler (praksi). Her insanın korteks bölgesinde bulunan dikkat ve hafıza devresi de, görsel görevlerde dikkatsizlik ve zayıf işitsel hafıza gibi sorunlara yol açarak, başarısız olabilir. 

Etiketler
Otizm, Otizm ve, Otizm ve Duyusal, Otizm ve Duyusal İşlem, Otizm ve Duyusal İşlem Bozukluğu-Çocuklar, Otizm ve Duyusal İşlem Bozukluğu-Çocuklar için, Otizm ve Duyusal İşlem Bozukluğu-Çocuklar için Aktiviteler, Otizm ve Duyusal İşlem Bozukluğu-Çocuklar Aktiviteler, Otizm ve Duyusal İşlem için, Otizm ve Duyusal İşlem için Aktiviteler, Otizm ve Duyusal İşlem Aktiviteler, Otizm ve Duyusal Bozukluğu-Çocuklar, Otizm ve Duyusal Bozukluğu-Çocuklar için, Otizm ve Duyusal Bozukluğu-Çocuklar için Aktiviteler, Otizm ve Duyusal Bozukluğu-Çocuklar Aktiviteler, Otizm ve Duyusal için, Otizm ve Duyusal için Aktiviteler, Otizm ve Duyusal Aktiviteler, Otizm ve İşlem, Otizm ve İşlem Bozukluğu-Çocuklar, Otizm ve İşlem Bozukluğu-Çocuklar için, Otizm ve İşlem Bozukluğu-Çocuklar için Aktiviteler, Otizm ve İşlem Bozukluğu-Çocuklar Aktiviteler, Otizm ve İşlem için, Otizm ve İşlem için Aktiviteler, Otizm ve İşlem Aktiviteler, Otizm ve Bozukluğu-Çocuklar, Otizm ve Bozukluğu-Çocuklar için, Otizm ve Bozukluğu-Çocuklar için Aktiviteler, Otizm ve Bozukluğu-Çocuklar Aktiviteler, Otizm ve için, Otizm ve için Aktiviteler, Otizm ve Aktiviteler, Otizm Duyusal, Otizm Duyusal İşlem, Otizm Duyusal İşlem Bozukluğu-Çocuklar, Otizm Duyusal İşlem Bozukluğu-Çocuklar için, Otizm Duyusal İşlem Bozukluğu-Çocuklar için Aktiviteler, Otizm Duyusal İşlem Bozukluğu-Çocuklar Aktiviteler, Otizm Duyusal İşlem için, Otizm Duyusal İşlem için Aktiviteler, Otizm Duyusal İşlem Aktiviteler, Otizm Duyusal Bozukluğu-Çocuklar, Otizm Duyusal Bozukluğu-Çocuklar için, Otizm Duyusal Bozukluğu-Çocuklar için Aktiviteler, Otizm Duyusal Bozukluğu-Çocuklar Aktiviteler, Otizm Duyusal için, Otizm Duyusal için Aktiviteler, Otizm Duyusal Aktiviteler, Otizm İşlem,
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR