Otizm Spektrumu Hastalıkları ve Göz
Otizm Spektrumu Hastalıkları ve Göz

Otizm Spektrumu Hastalıkları ve Göz (OM2881)

Fiyat : ₺36,40

Otizm Spektrumu Hastalıkları ve Göz

Dr. Rıza Ülker bu kitabıyla 'büyüyünce geçer' tutumlu ebeveyn görüşünü değiştirmek, aile ve çocuk eğitimcilerine Otizmin erken çocukluk yaşlarında da teşhis edilebileceği hakkında bilgiler vermeyi hedeflemektedir.

Gelişim olabilir ve yardım bulunabilir. Normal bir çocuğun gelişim ve büyümesine baktığımızda bunun değişik basamak ve evrelerden geçtiğini görürüz. Normal gelişen çocuklar için ise böyle değildir.

Ortak ilgi; sosyal referans, dil edinimi, etrafındaki model davranışlardan öğrenmek gibi bilişsel becerileri oluşturan öenmli bir kabiliyettir. Ortak ilgi kabiliyeti olmadan çocuklar konuşmayı veya ailelerin ilgisini nasıl çekebilecekleri hakkında beceri elde edememektedirler:

İki yaş öncesi göz takibi yapmama ve direk olarak göze bakmaktan çekinme problemleri genelde otizm ile alakalandırılır. Bakış takibi yapabilme, direk olarak konuşabilme vs. göze bakabilme ve diğer benzeri çocuk hastalıkları arasında bir ilişki vardır. Bu kitapta gelecek araştırmalara dönük tavsiyeler de bulabilirsiniz.