Okul Öncesi Dikkat Zeka ve Becerilerini Geliştirme (OM5802)

Fiyat : ₺15,88(KDV Dahil)

Bu kitap okul öncesi çocukların dikkat-zeka ve becerileri geliştirmesi amacı ile hazırlanmıştır.

Tüm çocuklara kendi hızında öğrenme, kavramları tanıtmak ve buna ek olarak, etkinlik becerilerini  geliştirmek için fırsatlar sağlar.

Kitapta:

                İzleme çocukların ince motor becerilerini geliştirmek için harika bir yoldur. İzleme üzerinde çalışmanın diğer araçları; tuz, kum veya kalın siyah kalem kullanarak dalgalı, düz ve kıvrımlı  çeşitli çizgiler çizmek ve çocukları bu satırları izlemek için teşvik etmek.

                Kesme faaliyetleri ince motor becerilerini geliştirmeye yardımcı olur. Çocukların  kesmeleri için bir kağıda şekiller ve çizgiler çizin. Bu çizgiler daha sonra kare, daire, oval veya üçgen gibi temel şekillerde olabilir. Onlarda kesme ile bir ilerleme gösterdiği takdirde kumaş, kağıt poşet, alüminyum folyo ve karton gibi farklı materyalleri kestirin.

                Nesneleri tamamlama, boyutu karşılaştırma, hataları ve gizli olan eşyaları bulma, eşleştirme aynı ve farklı olanları bulma. gelecek olanı tamamlama  gibi konulara yer verilmiş olup,

Kitap, çocukların dikkatle birlikte zeka ve becerileri geliştirici  yetenekler kazanmasını sağlama da  yararlı olacaktır.