Balık Puzzle 24x24cm
Balık Puzzle 24x24cm

Montessori Balık Puzzle 24x24cm (OM2315)

İndirim Oranı : %62 İndirim
Fiyat : ₺182,67(KDV Dahil)
İndirimli : ₺69,18(KDV Dahil)

Montessori Balık Puzzle 24x24cm

Montessori Balık Puzzle 24x24cm

Ürün İçerik:

6 adet ahşap balık puzzle parçası ve 1 adet ahşap yapboz tablasından oluşmaktadır.

Ürün Kullanım Şekli: 

Montessori balık Puzzle ile çocuk; yapboz parçalarını doğru şekilde tamamlayıp bütün resmi farketmesine teşvik edilir.

Coğrafya dersi için vazgeçilmez bir Montessori materyalidir. Kozmik materyalleri olan bu puzzle setleri; hayvanların kol-bacak-kafa ya da bitkilerin kök-gövde-yaprak vb. gibi bölümlerini detaylı olarak incelemelerini ve öğrenmelerini sağlar.

Çocuğa; bu çalışma sonrası bir doğa gezisi ile öğrendiğini gözlemleme/pekiştirme, büyüteçle örnekleri izleme veya doğadan topladığınız yaprakları boyama, saklama kurutma gibi dokunarak/yaşayarak öğrenme imkanı sunabilirsiniz.

Yapbozlar bebeklikten itibaren her yaşa hitap eden eğlenceli faaliyetlerdir. Bebeklik çağında olanlar için başlangıç yapboz seviyesi olarak; resim üzerine yerleştirmeli/eşleştirmeli ya da kulplular yapbozlardan başlamanızı tavsiye ederiz. İleri yaşlarda ise; zorluk derecesi yavaş yavaş arttırdığınız seçimler yapabilirsiniz. Burada önemli olan, ebeveynin çocuğun ilgi ve motor becerisini takip ederek, yine çocuğun yapabileceğinden çok daha zor yapbozlar sunmamasıdır. Bu; çocukta, başarma hazzını yaşayamamasına ve kendine güvenini kaybedip çabuk bıkma, çalışmadan vazgeçme eğiliminde olmasına sebebiyet verebilir.

 

 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR