Matematik Puzzle - Bölme (OM6921)

Marka : YukaKIDS
Fiyat : ₺55,00(KDV Dahil)

MATEMATİK PUZZLE 1-ÇARPMA

·         2. ve 3. sınıflar için düşünülerek hazırlanmıştır. 
·         Çocukları çarpım tablosunu ezberleme sıkıntısından kurtarır. 
·         Çocukları kimsenin yönlenmesine gerek bırakmaz.
·         Çarpmayı işlemler üzerinde ezberlemeden öğretir. İşlem kartları ve sonuç kartları aynı renk sayılardan oluşur. İşlemin sonucuna ulama süresini kısaltır ve çalışmayı sıkıcı olmaktan uzaklaştırır.

 

İlköğretim 2. Sınıf öğrencilerinin çarpma  işlemlerini, oynayarak ,anne-baba veya öğretmenlerin yardım ve yönlendirmelerine gerek kalmadan kendi kendilerine yanlışsız işlemler yaparak öğrenmeleri için Montessori eğitim anlayışıyla puzzle formunda tasarlanmıştır.

 

KULLANMA YÖNERGESİ

Kendi Kendine Çalışma:

 İşlem kartları  (büyük) yerlerinden çıkarılıp masaya dizilir; küçük kartlar da çıkarılıp büyük parçalardan kesim şekilleri uygun olanaklar ile birleştirilir. Parçalar tamamlanır. Bu denemeler sırasında işlemler ve sonuçlar karşılaştırmalı olarak öğrenilir. Tekrarlar öğrenmeyi kalıcı hale getirecektir.

 Birlikte Çalışma:

 Matematik puzzle bir çarpma, aynı zamanda dikkat ve hafıza oyunudur. (memory). Bu çalışmada bütün kartlar masaya kapatılır. Masanın etrafında kaç kişi varsa oyuna katılabilir. Oyuna başlayacak olan ilk kişi belirlenir. Oyuncu bir büyük bir küçük kart açar. Eğer açılan kartlar uyumlu ise kartları alır; değilse yerlerine tekrar kapatır. Sıra sonraki oyuncuya geçer. O da aynı işlemi tekrarlar; oyun devam eder. Kartların kesim formuna ve açılıp kapatılan kartların yerlerine dikkat eden oyuncular daha çok doğru işlem gerçekleştirir, daha çok puan toplar ve oyunu kazanır.

 

Öğretmenlere ve Anne-Babalara Not:

 

Birlikte Çalışma, sizlerinde katılımıyla bir aile oyununa dönüşecektir. Öğrenme düzeyini daha kolay gözlemlemenize yardımcı olduğu gibi çocuklarınızın güven duygularının gelişimine de yardımcı olur.