Lise Öğrenci Testi
Lise Öğrenci Testi

Lise Öğrenci Testi (OM4938)

Marka : Benego
Fiyat : ₺106,79(KDV Dahil)

Lise Öğrenci Testi

Nedir?
Lise Öğrenci Testi, Lise öğrencilerinin mizaç ve kişilik özelliklerini belirlemek için hazırlanmış bir testtir.  

Ne işe yarar?
Lise Öğrenci Testi, öğrencilere kendi kişilik özelliklerini tanıma imkanı vermektedir. Böylelikle, öğrenci kendini diğer öğrencilerden ayıran özellikleri daha net görmekte ve davranışlarının altında yatan sebepleri daha iyi tespit etmektedir. Kendi temel kişilik fonksiyonlarının bilincinde olan öğrenciler nelere ilgi duyduğunu daha iyi anlayarak geleceğini şekillendirmede daha bilinçli olacaklardır. Yine kendi davranış özelliklerini ve iletişim tarzını çözümledikçe kendine ve başkalarına nasıl davranması gerektiğini daha iyi kavrayacak ve sosyalleşme sürecinin sağlıklı ilerlemesine destek olacaktır. Sınıftaki genel durumu hakkında derinlemesine bilgi sahibi olduktan sonra eğitim hayatında arkadaşları ve öğretmeni ile etkileşimini daha iyi takip edebilecek ve bu eğitimden en iyi şekilde faydalanması için ona yardımcı olacaktır. Zihinsel algılama yeteneğinin nasıl olduğunu, hangi metotlarla daha kolay öğrenebileceğini ve hangi ortamlarda daha kolay ve verimli ders çalışabileceğini keşfettikçe daha verimli ders çalışma yolları bulacaktır. Özellikle, her bireyin farklılığı ilkesinden yola çıkarak, raporda size özel verilecek tavsiyeler, sağlıklı gelişiminiz ve başarılı bir eğitim hayatı sürdürmesi için çok önemli ipuçları sunulmaktadır.

Test nasıl uygulanır?

Test ikişer şıklı toplam 52 sorudan oluşmaktadır. Lise Öğrenci Testi’ni öğrenci kendisi için doldurmaktadır. Lise Öğrenci Testi internet üzerinden online olarak veya optik form üzerinden doldurulabilir. Bireysel uygulamalar internet üzerinden online olarak yapılmakta, toplu uygulamalar optik formlar aracılığıyla da yapılabilmektedir.

Uygulama süresi ne kadardır?
Kişilerin okuma hızına göre değişmekle beraber ortalama 20-25 dakika da uygulanabilmektedir.

Lise Öğrenci Testi Kimler İçin?
Çocuğu Lise'de okuyan anne ve babalar ve Lise öğrencileri için

Raporda Neler Var?
Lise Öğrenci Testi sonucu size özel hazırlanan Lise Öğrenci Raporu’nda aşağıdaki başlıklarda yer alan konularla ilgili ayrıntılı bilgiler yer almaktadır.

Test uygulamasının ardından hazırlanan raporda şu başlıklar yer almaktadır:

 • Kişiliğiniz
 • Güçlü yanlarınız
 • Geliştirilmesi gereken yanlarınız
 • Sizi diğer öğrencilerden ayıran özellikleriniz
 • Temel kişilik fonksiyonlarınız
 • Davranış özellikleriniz
 • İletişim tarzınız
 • Sınıfta siz
 • Sizin ile ilgili özel durumlar
 • Yapabileceğiniz Aktiviteler
 • Öğrenme metotlarınız
 • Zihinsel algılama yeteneğiniz
 • Size uygun ders çalışma ortamları
 • Size özel tavsiyeler

Testi nasıl satın alabilirim?
Lise Öğrenci Testi'ni aşağıdaki Sepete Ekle butonuna basarak satın alabilirsiniz.

Lise Öğrenci Testi'ni satın aldıktan sonra sizin e-mail adresinize Lise Öğrenci Testi'ni doldurabileceğiniz link gönderilecektir. E-mail adresinize gelen linki tıkladığınızda test soruları çıkacak ve onları dolduracaksınız. Testinizi doldurduktan sonra değerlendirilecek ve sizin e-mail adresinize sizin adına özel hazırlanmış Lise Öğrenci Raporu iletilecektir. Ayrıca fatura ile birlikte Lise Öğrenci Raporu size kargo ile de gönderilecektir. Satın alırken açıklama kısmına testi dolduracak öğrencinin adını ve soyadını yazmayı unutmayın. Rapor öğrencinin adına hazırlanması için önemlidir.

Yaş Aralığı
2-3 yaş 3-4 yaş 5-7 yaş
Gelişim Alanları
İşitsel Algı Hafıza Fiziksel Gelişim Zeka Gelişimi Problem Çözme Yeteneği Duygusal Gelişim Dikkat Sosyal Beceriler
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR