Lali Yayınları Minik Şefler - Sıralama Kartları Ciltli
Lali Yayınları Minik Şefler - Sıralama Kartları Ciltli

Lali Yayınları Minik Şefler - Sıralama Kartları Ciltli (OM3639)

Fiyat : ₺150,00(KDV Dahil)
Minik Şefler” sıralama kartları çocukların bir olayı parçalara bölmeyi, düşünceleri doğru şekilde organize etmeyi ve bunlarıuygun şekilde sıralayarak anlatma becerisini geliştirmek üzere oluşturulmuştur. Böylece yaşanan olaylar, fikirler, hayaller,yapılması gerekenler bir mantık çerçevesi içinde anlaşılabilir ve anlatılabilir.
Çocuklar gelişimsel olarak öncelikle kelimeleri sıraya dizmeyi öğrenirler. Sıralama becerisi çocuğun yönergeleri takip etme,uygun şekilde konuşma ve çok basamaklı görevleri yapmasını etkiler. Öğrenme ve dikkat sorunu olan çocukların çoğundasıralama becerilerinde sorun vardır. Örneğin “Bugün okulda ne yaptın?” gibi bir soruyu sıralayarak anlatmakta zorluk yaşayabilir.Konuşmayı sıralamakta zorlanan çocuklar başka işleri nasıl sıralayacakları ile ilgili de sorunlar yaşarlar.
Okul öncesi dönemde gelişen sıralayarak anlatma becerisi okul çağında okuduğunu anlama, yazma, matematik problemlerini anlayarak çözme gibi becerilerin de temelini oluşturur.
Kimler Kullanabilir?
Çocukların dil gelişimine destek olmak isteyen ebeveynler ve dil-konuşma sorunu yaşayan çocukların aile ve eğitimcileri kullanabilir.
neyi Geliştirir?
Hafızayı, sözcük dağarcığını, ilişki kurmayı, düşünceleri organize etmeyi ve olayları uygun sıraya koyarak anlatma becerisini geliştirir.
Dil Gelişim Çalışmalarında Görselleştirmenin Önemi
Okul öncesi dönemdeki çocuklar görsellerle desteklenmiş materyallerle daha rahat öğrenebilirler. Bu materyalde farklı konular ve bu konuların adımları ile ilgili kartlar bulunmaktadır.
 
Yaş Aralığı
6-12 Ay 12-18 ay 18-24 ay 2-3 yaş 3-4 yaş 5-7 yaş 8-13 Yaş
Gelişim Alanları
Görsel Algı Dil ve Konuşma Gelişim Dikkat
Etiketler
Lali, Lali Yayınları, Lali Yayınları Minik, Lali Yayınları Minik Şefler, Lali Yayınları Minik Şefler -, Lali Yayınları Minik Şefler - Sıralama, Lali Yayınları Minik Şefler - Sıralama Kartları, Lali Yayınları Minik Şefler - Sıralama Kartları Ciltli, Lali Yayınları Minik Şefler - Sıralama Ciltli, Lali Yayınları Minik Şefler - Kartları, Lali Yayınları Minik Şefler - Kartları Ciltli, Lali Yayınları Minik Şefler - Ciltli, Lali Yayınları Minik Şefler Sıralama, Lali Yayınları Minik Şefler Sıralama Kartları, Lali Yayınları Minik Şefler Sıralama Kartları Ciltli, Lali Yayınları Minik Şefler Sıralama Ciltli, Lali Yayınları Minik Şefler Kartları, Lali Yayınları Minik Şefler Kartları Ciltli, Lali Yayınları Minik Şefler Ciltli, Lali Yayınları Minik -, Lali Yayınları Minik - Sıralama, Lali Yayınları Minik - Sıralama Kartları, Lali Yayınları Minik - Sıralama Kartları Ciltli, Lali Yayınları Minik - Sıralama Ciltli, Lali Yayınları Minik - Kartları, Lali Yayınları Minik - Kartları Ciltli, Lali Yayınları Minik - Ciltli, Lali Yayınları Minik Sıralama, Lali Yayınları Minik Sıralama Kartları, Lali Yayınları Minik Sıralama Kartları Ciltli, Lali Yayınları Minik Sıralama Ciltli, Lali Yayınları Minik Kartları, Lali Yayınları Minik Kartları Ciltli, Lali Yayınları Minik Ciltli, Lali Yayınları Şefler, Lali Yayınları Şefler -, Lali Yayınları Şefler - Sıralama, Lali Yayınları Şefler - Sıralama Kartları, Lali Yayınları Şefler - Sıralama Kartları Ciltli, Lali Yayınları Şefler - Sıralama Ciltli, Lali Yayınları Şefler - Kartları, Lali Yayınları Şefler - Kartları Ciltli, Lali Yayınları Şefler - Ciltli, Lali Yayınları Şefler Sıralama, Lali Yayınları Şefler Sıralama Kartları, Lali Yayınları Şefler Sıralama Kartları Ciltli, Lali Yayınları Şefler Sıralama Ciltli, Lali Yayınları Şefler Kartları, Lali Yayınları Şefler Kartları Ciltli, Lali Yayınları Şefler Ciltli,
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR