Lali Yayınları Bir Araya Topla: Ne, Nerede? (OM6054)

İndirim Oranı : %7 İndirim
Fiyat : ₺86,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺80,00(KDV Dahil)

“Ne? Nerede?” kartları çocuklara canlı ve cansız varlıkların mekandaki konumunu öğretmek için oluşturulmuştur. 
Yer-yön bildiren kelimeler nesne veya canlıların yerini, birbiriyle olan ilişkisini tanımlar ve dilin anlaşılabilmesinde önem taşır. 

“Ne? Nerede?” kartları çocuklara canlı ve cansız varlıkların mekandaki konumunu öğretmek için oluşturulmuştur. 
Yer-yön bildiren kelimeler nesne veya canlıların yerini, birbiriyle olan ilişkisini tanımlar ve dilin anlaşılabilmesinde önem taşır. Günlük konuşmalar içinde sıklıkla geçen yer edatları anlaşılmadığı taktirde yönergelerin yerine getirilmesi güç olacaktır. Örneğin “dolabın içinde bardakların önünde duran tabağı getir” komutunun anlaşılması için “içinde” ve “önünde” kavramlarının bilinmesi gerekmektedir. Bu oyun çocuklara pek çok örnek yardımıyla yer-yön bildiren kelimelerin öğretilmesini amaçlar.

Kimler kullanabilir?

Çocukların dil gelişimine destek olmak isteyen ebeveynler ve dil-konuşma sorunu yaşayan çocukların aile ve eğitimcileri kullanabilir.

Geliştirdiği alanlar

  • Sözcük dağarcığı
  • İlişki kurma
  • Yer- yön ve mekansal algı
  • Görsel dikkat becerileri

İçindekiler

Arkalı önlü 5 büyük kart
40 adet yuvarlak pul

Nasıl oynanır?

Büyük kartlardan 1 adet seçilir. Yuvarlak pulların tümü resimler yukarı gelecek şekilde masaya dizilir. Büyük kartın üzerinde olan yer-yön bildiren kelime ile aynı pozisyonda olan 4 dört pul diğer 40 pul arasından bulunur. Bulunan kartların üzerindeki yer-yön bildiren kelime yüksek sesle söylenir ve büyük karttaki dairelerin üzerine yerleştirilir. Örneğin “içinde” kartı seçildiğinde “Haydi içinde olan resimleri bulalım” deyip pulların arasından “Kuş kafesin içinde, çocuk çadırın içinde, top kalenin içinde, tavşan yuvanın içinde” resimleri bulunur, büyük karttaki dairelere yerleştirilir. Daha sonra pulların arkası çevrilir. Büyük kartın rengi ile aynı olanlar doğrudur. Aynı olmayanlar doğrularıyla değiştirilir.

* Gelişim seviyesine göre ortadaki pulların sayısı azaltılarak oynanabilir.

 

 

 

Etiketler
Lali, Lali Yayınları, Lali Yayınları Bir, Lali Yayınları Bir Araya, Lali Yayınları Bir Araya Topla, Lali Yayınları Bir Araya Topla Ne, Lali Yayınları Bir Araya Topla Ne Nerede, Lali Yayınları Bir Araya Topla Nerede, Lali Yayınları Bir Araya Ne, Lali Yayınları Bir Araya Ne Nerede, Lali Yayınları Bir Araya Nerede, Lali Yayınları Bir Topla, Lali Yayınları Bir Topla Ne, Lali Yayınları Bir Topla Ne Nerede, Lali Yayınları Bir Topla Nerede, Lali Yayınları Bir Ne, Lali Yayınları Bir Ne Nerede, Lali Yayınları Bir Nerede, Lali Yayınları Araya, Lali Yayınları Araya Topla, Lali Yayınları Araya Topla Ne, Lali Yayınları Araya Topla Ne Nerede, Lali Yayınları Araya Topla Nerede, Lali Yayınları Araya Ne, Lali Yayınları Araya Ne Nerede, Lali Yayınları Araya Nerede, Lali Yayınları Topla, Lali Yayınları Topla Ne, Lali Yayınları Topla Ne Nerede, Lali Yayınları Topla Nerede, Lali Yayınları Ne, Lali Yayınları Ne Nerede, Lali Yayınları Nerede, Lali Bir, Lali Bir Araya, Lali Bir Araya Topla, Lali Bir Araya Topla Ne, Lali Bir Araya Topla Ne Nerede, Lali Bir Araya Topla Nerede, Lali Bir Araya Ne, Lali Bir Araya Ne Nerede, Lali Bir Araya Nerede, Lali Bir Topla, Lali Bir Topla Ne, Lali Bir Topla Ne Nerede, Lali Bir Topla Nerede, Lali Bir Ne, Lali Bir Ne Nerede, Lali Bir Nerede, Lali Araya, Lali Araya Topla, Lali Araya Topla Ne, Lali Araya Topla Ne Nerede, Lali Araya Topla Nerede, Lali Araya Ne, Lali Araya Ne Nerede, Lali Araya Nerede, Lali Topla, Lali Topla Ne, Lali Topla Ne Nerede, Lali Topla Nerede, Lali Ne, Lali Ne Nerede, Lali Nerede, Yayınları, Yayınları Bir, Yayınları Bir Araya, Yayınları Bir Araya Topla, Yayınları Bir Araya Topla Ne, Yayınları Bir Araya Topla Ne Nerede, Yayınları Bir Araya Topla Nerede, Yayınları Bir Araya Ne, Yayınları Bir Araya Ne Nerede, Yayınları Bir Araya Nerede, Yayınları Bir Topla, Yayınları Bir Topla Ne, Yayınları Bir Topla Ne Nerede, Yayınları Bir Topla Nerede, Yayınları Bir Ne, Yayınları Bir Ne Nerede, Yayınları Bir Nerede, Yayınları Araya, Yayınları Araya Topla, Yayınları Araya Topla Ne, Yayınları Araya Topla Ne Nerede, Yayınları Araya Topla Nerede, Yayınları Araya Ne, Yayınları Araya Ne Nerede, Yayınları Araya Nerede, Yayınları Topla, Yayınları Topla Ne, Yayınları Topla Ne Nerede, Yayınları Topla Nerede, Yayınları Ne, Yayınları Ne Nerede, Yayınları Nerede, Bir, Bir Araya, Bir Araya Topla, Bir Araya Topla Ne, Bir Araya Topla Ne Nerede, Bir Araya Topla Nerede, Bir Araya Ne, Bir Araya Ne Nerede, Bir Araya Nerede, Bir Topla, Bir Topla Ne, Bir Topla Ne Nerede, Bir Topla Nerede, Bir Ne, Bir Ne Nerede, Bir Nerede, Araya, Araya Topla, Araya Topla Ne, Araya Topla Ne Nerede, Araya Topla Nerede, Araya Ne, Araya Ne Nerede, Araya Nerede, Topla, Topla Ne, Topla Ne Nerede, Topla Nerede, Ne, Ne Nerede, Nerede,