Lali Oyunları Bir Araya Topla: Ne, Nasıl? (OM6053)

İndirim Oranı : %7 İndirim
Fiyat : ₺86,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺80,00(KDV Dahil)

“Ne? Nasıl?” kartları çocuklara canlı ve cansız varlıkların mekandaki konumunu öğretmek için oluşturulmuştur. 
Sıfatlar isimlerin özelliklerini tanımlar ve günlük konuşmalar içinde sıklıkla kullanılır. Örneğin kullanılan sıfat anlaşılmadığı taktirde yönergelerin yerine getirilmesi güç olabilir. 

“Ne? Nasıl?” kartları çocuklara canlı ve cansız varlıkların mekandaki konumunu öğretmek için oluşturulmuştur. 
Sıfatlar isimlerin özelliklerini tanımlar ve günlük konuşmalar içinde sıklıkla kullanılır. Örneğin kullanılan sıfat anlaşılmadığı taktirde yönergelerin yerine getirilmesi güç olabilir. “Islak bezi ver” dendiğinde ıslak bezin ayırt edilebilmesi için “ıslak” sıfatının bilinmesi gerekmektedir. Ayrıca sıfatların kullanımı ifade edici dilin zenginleşmesinde rol almaktadır ve çocukların kendisini daha iyi ifade etmesine yardımcı olmaktadır.

Kimler kullanabilir?

Çocukların dil gelişimine destek olmak isteyen ebeveynler ve dil-konuşma sorunu yaşayan çocukların aile ve eğitimcileri kullanabilir.

Geliştirdiği alanlar

  • Sıfatları tanıma
  • İlişki kurma
  • Tanımlama
  • Görsel dikkat becerileri
  • Sözcük dağarcığı

İçindekiler

Arkalı önlü 5 büyük kart
40 adet yuvarlak pul

Nasıl oynanır?

Büyük kartlardan 1 adet seçilir. Yuvarlak pulların tümü resimler yukarı gelecek şekilde masaya dizilir. Büyük kartın üzerinde olan sıfat ile ile benzer olan sıfatlar 40 pul arasından bulunur. Bulunan kartların üzerindeki sıfat yüksek sesle söylenir ve büyük karttaki dairelerin üzerine yerleştirilir. Örneğin “büyük” kartı seçildiğinde “Haydi büyük olan resimleri bulalım” deyip pulların arasından büyük olanlar bulunur ve büyük karttaki dairelere yerleştirilir. Daha sonra pulların arkası çevrilir. Büyük kartın rengi ile aynı olanlar doğrudur. Aynı olmayanlar doğrularıyla değiştirilir.

* Gelişim seviyesine göre ortadaki pulların sayısı azaltılarak oynanabilir.

Benzer Ürünler
Etiketler
Lali, Lali Oyunları, Lali Oyunları Bir, Lali Oyunları Bir Araya, Lali Oyunları Bir Araya Topla, Lali Oyunları Bir Araya Topla Ne, Lali Oyunları Bir Araya Topla Ne Nasıl, Lali Oyunları Bir Araya Topla Nasıl, Lali Oyunları Bir Araya Ne, Lali Oyunları Bir Araya Ne Nasıl, Lali Oyunları Bir Araya Nasıl, Lali Oyunları Bir Topla, Lali Oyunları Bir Topla Ne, Lali Oyunları Bir Topla Ne Nasıl, Lali Oyunları Bir Topla Nasıl, Lali Oyunları Bir Ne, Lali Oyunları Bir Ne Nasıl, Lali Oyunları Bir Nasıl, Lali Oyunları Araya, Lali Oyunları Araya Topla, Lali Oyunları Araya Topla Ne, Lali Oyunları Araya Topla Ne Nasıl, Lali Oyunları Araya Topla Nasıl, Lali Oyunları Araya Ne, Lali Oyunları Araya Ne Nasıl, Lali Oyunları Araya Nasıl, Lali Oyunları Topla, Lali Oyunları Topla Ne, Lali Oyunları Topla Ne Nasıl, Lali Oyunları Topla Nasıl, Lali Oyunları Ne, Lali Oyunları Ne Nasıl, Lali Oyunları Nasıl, Lali Bir, Lali Bir Araya, Lali Bir Araya Topla, Lali Bir Araya Topla Ne, Lali Bir Araya Topla Ne Nasıl, Lali Bir Araya Topla Nasıl, Lali Bir Araya Ne, Lali Bir Araya Ne Nasıl, Lali Bir Araya Nasıl, Lali Bir Topla, Lali Bir Topla Ne, Lali Bir Topla Ne Nasıl, Lali Bir Topla Nasıl, Lali Bir Ne, Lali Bir Ne Nasıl, Lali Bir Nasıl, Lali Araya, Lali Araya Topla, Lali Araya Topla Ne, Lali Araya Topla Ne Nasıl, Lali Araya Topla Nasıl, Lali Araya Ne, Lali Araya Ne Nasıl, Lali Araya Nasıl, Lali Topla, Lali Topla Ne, Lali Topla Ne Nasıl, Lali Topla Nasıl, Lali Ne, Lali Ne Nasıl, Lali Nasıl, Oyunları, Oyunları Bir, Oyunları Bir Araya, Oyunları Bir Araya Topla, Oyunları Bir Araya Topla Ne, Oyunları Bir Araya Topla Ne Nasıl, Oyunları Bir Araya Topla Nasıl, Oyunları Bir Araya Ne, Oyunları Bir Araya Ne Nasıl, Oyunları Bir Araya Nasıl, Oyunları Bir Topla, Oyunları Bir Topla Ne, Oyunları Bir Topla Ne Nasıl, Oyunları Bir Topla Nasıl, Oyunları Bir Ne, Oyunları Bir Ne Nasıl, Oyunları Bir Nasıl, Oyunları Araya, Oyunları Araya Topla, Oyunları Araya Topla Ne, Oyunları Araya Topla Ne Nasıl, Oyunları Araya Topla Nasıl, Oyunları Araya Ne, Oyunları Araya Ne Nasıl, Oyunları Araya Nasıl, Oyunları Topla, Oyunları Topla Ne, Oyunları Topla Ne Nasıl, Oyunları Topla Nasıl, Oyunları Ne, Oyunları Ne Nasıl, Oyunları Nasıl, Bir, Bir Araya, Bir Araya Topla, Bir Araya Topla Ne, Bir Araya Topla Ne Nasıl, Bir Araya Topla Nasıl, Bir Araya Ne, Bir Araya Ne Nasıl, Bir Araya Nasıl, Bir Topla, Bir Topla Ne, Bir Topla Ne Nasıl, Bir Topla Nasıl, Bir Ne, Bir Ne Nasıl, Bir Nasıl, Araya, Araya Topla, Araya Topla Ne, Araya Topla Ne Nasıl, Araya Topla Nasıl, Araya Ne, Araya Ne Nasıl, Araya Nasıl, Topla, Topla Ne, Topla Ne Nasıl, Topla Nasıl, Ne, Ne Nasıl, Nasıl,