Lali Oyunları Bir Araya Topla: Ne, Nasıl?
Lali Oyunları Bir Araya Topla: Ne, Nasıl?

Lali Oyunları Bir Araya Topla: Ne, Nasıl? (OM6053)

Fiyat : ₺150,00

“Ne? Nasıl?” kartları çocuklara canlı ve cansız varlıkların mekandaki konumunu öğretmek için oluşturulmuştur. 
Sıfatlar isimlerin özelliklerini tanımlar ve günlük konuşmalar içinde sıklıkla kullanılır. Örneğin kullanılan sıfat anlaşılmadığı taktirde yönergelerin yerine getirilmesi güç olabilir. 

“Ne? Nasıl?” kartları çocuklara canlı ve cansız varlıkların mekandaki konumunu öğretmek için oluşturulmuştur. 
Sıfatlar isimlerin özelliklerini tanımlar ve günlük konuşmalar içinde sıklıkla kullanılır. Örneğin kullanılan sıfat anlaşılmadığı taktirde yönergelerin yerine getirilmesi güç olabilir. “Islak bezi ver” dendiğinde ıslak bezin ayırt edilebilmesi için “ıslak” sıfatının bilinmesi gerekmektedir. Ayrıca sıfatların kullanımı ifade edici dilin zenginleşmesinde rol almaktadır ve çocukların kendisini daha iyi ifade etmesine yardımcı olmaktadır.

Kimler kullanabilir?

Çocukların dil gelişimine destek olmak isteyen ebeveynler ve dil-konuşma sorunu yaşayan çocukların aile ve eğitimcileri kullanabilir.

Geliştirdiği alanlar

  • Sıfatları tanıma
  • İlişki kurma
  • Tanımlama
  • Görsel dikkat becerileri
  • Sözcük dağarcığı

İçindekiler

Arkalı önlü 5 büyük kart
40 adet yuvarlak pul

Nasıl oynanır?

Büyük kartlardan 1 adet seçilir. Yuvarlak pulların tümü resimler yukarı gelecek şekilde masaya dizilir. Büyük kartın üzerinde olan sıfat ile ile benzer olan sıfatlar 40 pul arasından bulunur. Bulunan kartların üzerindeki sıfat yüksek sesle söylenir ve büyük karttaki dairelerin üzerine yerleştirilir. Örneğin “büyük” kartı seçildiğinde “Haydi büyük olan resimleri bulalım” deyip pulların arasından büyük olanlar bulunur ve büyük karttaki dairelere yerleştirilir. Daha sonra pulların arkası çevrilir. Büyük kartın rengi ile aynı olanlar doğrudur. Aynı olmayanlar doğrularıyla değiştirilir.

* Gelişim seviyesine göre ortadaki pulların sayısı azaltılarak oynanabilir.