İpek ve Emrenin Maceraları Eğitim Seti
İpek ve Emrenin Maceraları Eğitim Seti

İpek ve Emrenin Maceraları Eğitim Seti (OM2550)

Fiyat : ₺243,67

İPEK VE EMRE’NİN MACERALARI EĞİTİM SETİ

(6 Yaş - 8 Kitap)

MEB 2013 yılı Okul Öncesi Eğitim Programında belirlenen kazanım ve göstergeler, dikkate alınarak hazırlanmıştır.

Setin tüm sayıları tamamlandığında belirlenen kazanım göstergeler ve kavramlara hazırlanan günlük planlar doğrultusunda ulaşılması sağlanmıştır.

Setimizin en önemli özelliklerinden biri oyun temelli öğrenmenin olması ve konuların MEB’in belirlemiş olduğu kazanım ve göstergelere ulaşırken amaç değil araç olarak kullanılmasıdır.

Ayrıca setimizde kavramlarımız, kazanım ve göstergelerimiz farklı etkinlikler aracılığı ile tekrar tekrar ele alınarak sarmal bir yaklaşım izlenerek öğrenmenin pekiştirilmesi ve kalıcılığı sağlanmıştır.

Okul Öncesi Eğitim programında belirtilen tüm belirli gün ve haftalara yer verilmiştir. Sayı çalışmaları, dikkat çalışmaları, gruplama, sıralama, grafik oluşturma, sembol tanıma çalışmaları ile ilgili eğlenceli çalışmalar hazırlanmıştır.

Proje Tabanlı Öğrenme Çalışmaları

Proje Tabanlı öğretim Değişen ve gelişen toplum daha farklı niteliklere sahip bireyler gerekli kılmaktadır. Günümüzde yalnız bir takım bilgiler öğrenen bireyler yerine düşünen araştıran, üreten, sorgulayan, problem çözebilen bireyler yetiştirir. MEB 2013 Okul Öncesi Eğitim programında keşfederek öğrenme önceliklidir diyerek bu öğrenmelerin önemini vurgulamıştır. Setimizde bulunan proje çalışmaları çocukların keşfederek öğrenmelerini sağlamaktadır. Proje çalışmalarının en temel özelliklerinden biri öğrenci merkezli olmasıdır.

Birçok disiplini bir arada bulundurduğu için çok yönlü öğrenmeyi sağlar.

Proje çalışması ile öğrencinin problem çözmeyi, bir varlığa ya da olaya farklı yönleri ile bakabilmesini sağlar. Buluş yapmaya, araştırmaya yönlendirir. Setimizin her sayısında bir proje oluşturulmuştur. Oluşturulan proje çalışmaları setin içinde Okul Öncesi Eğitim programının kazanım göstergelerine ulaşılabilecek şekilde setin içine yoğrulmuştur. Öğretmen projesini gerçekleştirirken programdan kopmadan öğretimine devam edebilmektedir.

Öğretmenin projeyi en kolay şekilde uygulaya bilmesi için bir Proje Takvimi hazırlanmıştır. Her projeye minimum 6 gün yer verilmiştir. Hazırlanan takvim çocuklarla birlikte eve gönderilerek, proje çalışmalarında aile katılımı etkin bir şekilde kullanılması hedeflenmiştir. Her projenin başında ve sonunda doldurulması gereken kavram haritaları proje öncesi ve sonrası kazanımları görmeye imkan sağlamıştır. Hazırlanan proje çalışmalarında çocukların entelektüel bilgi düzeylerini arttırıcı etkinliklere yer verilmiştir.

Belirlenen proje konularımız şu şekildedir. Şapka, kemik, tekerlek, kutu, ekmek, gözlük, fotoğraf makinası, ayakkabı.

MÜZİK

Okul Öncesi Eğitim çalışmalarının vazgeçilmez eğlenceli bölümü olan müzik çalışmalarına yer vererek her sayı için hazırlanan şarkılar cd ile setimizin yanında sunulmuştur.

FARKLI DÜŞÜNME SCAMPER ÇALIŞMALARI

SCAMPER çocuklara farklı düşünme hayal kurma ve sezgilerini kullanarak özgün ürünler ortaya çıkarma ve koyma şansı verir.

MEB 2013 Okul Öncesi Eğitim programı Yaratıcığın gelişmesini ön planda tutmuştur.Setimizde bulunan bu çalışmalar çocukların yaratıcılıklarının gelişimine katkısı büyüktür.

DENEYLERİMİZ

Fen ve doğa çalışmaları çocukların gelişimlerine yardım etmesi, onların hayata karşı tavırlarında değişiklikler meydana getirmesi, davranışlarını etkilemesi, ilgi alanlarını genişletmesi, onlara daha etkili düşünme yollarını öğretmesi, problem çözme yeteneklerini geliştirmesi açısından önemlidir. Çocukların fen ve doğa çalışmalarına olan bu merakları daha sonraki fen ve matematik kavramlarının temelini oluşturacağı önemsendiğinden okul öncesi dönemde fen ve doğa çalışmalarına sıklıkla yer verilmelidir. Özellikle bu etkinlikte çocukların hepsine çeşitli durumlarla ilgili deneme, tahmin etme, yanılma, gözlem yapma, soru sorma, problem çözme, araştırma ve inceleme fırsatları vermelidir. Böylece çocuklar, kazandıkları bu bilgileri zamanla birbirlerine ekleyerek önemli konuları kavramaya başlarlar.

Bu nedenle setimizin her birinde bir deney çalışmasına yer verirken, gözlem notlarım şeklinde çalışma yaprakları hazırlanarak, çocuğun gözlemlediklerini kendisinin somut hale getirmesi sağlanmıştır. Deney çalışmalarımız projelerimizle bağlantılı hazırlanarak çocukların daha işlevsel ve eğlenerek belirlenen kazanımlara ulaşmaları sağlanmıştır

İZ BIRAKANLAR, DEĞERLER EĞİTİMİ ÇALIŞMALARI, ÜNLÜ RESSAMLAR

Meb Okul Öncesi Eğitim Programında bulunan kültürel ve evrensel değerleri dikkate alınmasının önemini vurgulamaktadır. Setimizde programın bu maddesine vurgu yapan çalışmalarımıza yer verilmiştir.

Çocuklar her sayıda çeşitli değerleri, bir Türk büyüğünü, dünya üzerindeki kıtaları ve ünlü bir ressamı eğlenerek ve öğrenerek tanımaları sağlanmıştır.

Okul Öncesi Eğitimde çocukları tüm gelişim alanlarında desteklemek hedeflenir.

Kaliteli bir okul öncesi eğitimde akademik becerilerin yanı sıra toplumsal değerlere de yer verilmelidir.

Okul öncesi dönemde kendine güvenme, sorumluluk alma, sorumluluklarını yerine getirme, bir göreve başlama/ görevi tamamlama, takım çalışması, yalan söylememe, nezaket kelimelerini kullanma gibi değerlerin kazandırılması çocuğun tüm yaşamı boyunca kullanacağı becerileri de beraberinde getirir. İyi bir değerler eğitimi çocuğun kişilik gelişimi kadar akademik başarısını da olumlu etkileyecektir.

Setimizde yer verdiğimiz değerler paylaşma, selamlaşma, temizlik, arkadaşlık, hoşgörü, tutumluluk, yardımlaşma, empati, misafirprverlik, dürüstlük, iyilik, sorumluluk.

İz bırakanlar; Nasrettin Hoca, Atatürk, Mevlana, Mimar Sinan, Cahit Arf, Mehmet Akif Ersoy, Fatih Sultan Mehmet, Hacivat ile Karagöz.

Ünlü ressamlar; Osman Hamdi Bey, Van Gogh, Salvador Dali, Paplo Picasso, Degas, Da Vinci, Joan Miro, Michelangelo.

Setimizde çocukların dünya üzerindeki kıtaları eğlenerek öğrenmelerini sağlayacak sayfalara yer verilmiştir. Asya, Avrupa, Antartika, K.Amerika, G. Amerika, Afrika, Avusturalya.

AİLE KATILIMI

MEB Okul Öncesi Eğitim Programı Aile katılımını oldukça önemsemektedir. Setimizde düzenli olarak Aile katılımı çalışmalarına yer verilmiştir.

Geleceğimizin sağlam temellerle oluşmasını sağlayacak, okul öncesi eğitim öğretmenlerimizin ve çocuklarımız en iyi şekilde faydalanması dileğiyle.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR