İlkokul Öğrenci Testi
İlkokul Öğrenci Testi

İlkokul Öğrenci Testi (OM4936)

Marka : Benego
Fiyat : ₺106,79(KDV Dahil)

İlkokul Öğrenci Testi

Nedir?

İlkokul Öğrenci Testi, İlkokul öğrencilerinin mizaç ve kişilik özelliklerini belirlemek için hazırlanmış bir testtir.  

Ne işe yarar?

İlkokul Öğrenci  Testi, ebeveynlere çocuğunun mizaç ve kişilik özelliklerini tanıma imkanı vermektedir. Böylelikle, ebeveynler, çocuğunu diğer çocuklardan ayıran özellikleri daha net görmekte ve çocuğunun davranışlarının altında yatan sebepleri daha iyi tespit etmektedir. Çocuğunun temel kişilik fonksiyonlarının bilincinde olan ebeveynler nelere ilgi duyduğunu daha iyi anlayarak geleceğini şekillendirmede ona daha fazla yardımcı olabilecektir. Yine çocuğunun davranış özelliklerini ve iletişim tarzını çözümledikçe ona nasıl davranması gerektiğini daha iyi kavrayacak ve sosyalleşme sürecinin sağlıklı ilerlemesine destek olacaktır. Sınıftaki genel durumu hakkında derinlemesine bilgi sahibi olduktan sonra okulda arkadaşları ve öğretmeni ile etkileşimini daha iyi takip edebilecek ve bu eğitimden en iyi şekilde faydalanması için ona yardımcı olabilecektir. Çocuğunun zihinsel algılama yeteneğinin nasıl olduğunu, hangi metotlarla daha kolay öğrenebileceğini ve hangi ortamlarda daha kolay ve verimli ders çalışabileceğini keşfettikçe ona ders çalışırken daha fazla yardımcı olabilecektir. Özellikle, her bireyin farklılığı ilkesinden yola çıkarak, raporda çocuğunuza özel verilecek tavsiyeler, çocuğunuzun sağlıklı gelişimi ve başarılı bir eğitim hayatı sürdürmesi için çok önemli ipuçları barındırmaktadır.

Test nasıl uygulanır?

Test ikişer şıklı toplam 52 sorudan oluşmaktadır. İlkokul Öğrenci Testi’ni ebeveyn çocuğu için doldurmaktadır. İlkokul Öğrenci Testi internet üzerinden online olarak veya optik form üzerinden doldurulabilir. Bireysel uygulamalar internet üzerinden online olarak yapılmakta, toplu uygulamalar optik formlar aracılığıyla da yapılabilmektedir.

Uygulama süresi ne kadardır?

Kişilerin okuma hızına göre değişmekle beraber ortalama 20-25 dakika da uygulanabilmektedir.

İlkokul Öğrenci Testi Kimler İçin?

Çocuğu ilkokulda okuyan anne ve babalar.

Raporda Neler Var?

İlkokul Öğrenci Testi sonucu çocuğunuza özel hazırlanan İlkokul Öğrenci Raporu’nda aşağıdaki başlıklarda yer alan konularla ilgili ayrıntılı bilgiler yer almaktadır.

Test uygulamasının ardından hazırlanan raporda şu başlıklar yer almaktadır:

Çocuğunuzun kişiliği

Çocuğunuzun güçlü yanları

Çocuğunuzun geliştirilmesi gereken yanları

Çocuğunuzun diğer çocuklardan ayıran özellikleri

Çocuğunuzun temel kişilik fonksiyonları

Çocuğunuzun davranış özellikleri

Çocuğunuzun iletişim tarzı

Sınıfta çocuğunuz

Çocuğunuzun ile İlgili Özel Durumlar

Çocuğunuz ile Beraber Yapabileceğiniz Aktiviteler

Öğrenme Metotları

Zihinsel Algılama Yeteneği

Çocuğunuza Uygun Ders Çalışma Ortamları

Çocuğunuza Özel Tavsiyeler

Testi nasıl satın alabilirim?

İlkokul Öğrenci Testi'ni Sepete Ekle butonuna basarak satın alabilirsiniz.

 

 

İlkokul Öğrenci Testi'ni satın aldıktan sonra sizin e-mail adresinize İlkokul Öğrenci Testi'ni doldurabileceğiniz link gönderilecektir. E-mail adresinize gelen linki tıkladığınızda test soruları çıkacak ve onları doldurabileceksiniz. Testi doldurduktan sonra değerlendirilecek ve sizin e-mail adresinize çocuğunuzun adına özel hazırlanmış İlkokul Öğrenci Raporu iletilecektir. Ayrıca fatura ile birlikte İlkokul Öğrenci Raporu size kargo ile de gönderilecektir. Satın alırken açıklama kısmına çocuğunuzun adını ve soyadını yazmayı unutmayın. Rapor çocuğunuzun adına hazırlanması için önemlidir

Yaş Aralığı
2-3 yaş 3-4 yaş 5-7 yaş
Gelişim Alanları
İnce Motor Gelişim El Göz Koordinasyonu Sosyal Beceriler Denge Ve Koordinasyon Dikkat Problem Çözme Yeteneği Zeka Gelişimi Vestibüler Sistem Hafıza İşitsel Algı