Hiç Kimse Hiçbir Yerde - Otizmli Bir Kızın Olağanüstü Otobiyografisi
Hiç Kimse Hiçbir Yerde - Otizmli Bir Kızın Olağanüstü Otobiyografisi

Hiç Kimse Hiçbir Yerde - Otizmli Bir Kızın Olağanüstü Otobiyografisi (OM2880)

Fiyat : ₺69,90(KDV Dahil)

Donna Williams'a çocukluğu boyunca birçok isim takılmıştır: sağır, rahatsız, aptal, deli... Kendi içinde, kendi dünyası ön planda, bizim dünyamız ise arka planda olarak yaşamıştır. Hem kendinden hem de dış dünyadan izole olmuş olan Donna, kendi kelimeleri ile, hiçbir yerdeki hiç kimsedir. Bu iki dünya arasında vahşice gidip gelmiş, bizim dünyamıza katılabilmek ve aynı zamanda onu dışarıda bırakmak için savaşmıştır. Senaryolar ve repertuarlar ötesinde saklanmış olan dış dünya ile bağlantı kuramadan, onu bombardıman eden sosyal görüntülerin yamalı bileşenleri olarak bir vücut içindeki hayalet gibi yaşamıştır. Görünüşte, çevresindeki anlaşılmaz dünyadan kopuk olarak, kendi deyimi ile 'cam altındaki dünya'da yaşamıştır.

Hiç Kimse, Hiçbir Yerde, etkileyici, dokunaklı ve komik bir kitap. "Otizm" dünyasını yaşayan ve sevimsiz bir çevrenin içinde olup şiddetli içsel kaos ve idrak eksikliğini yenen birinin ruhunun hesaplaşması. Tüm engellere rağmen, Donna'nın nasıl bağımsız yaşamayı becerdiğini, üniversitede nasıl kendine bir yer edindiğini ve bu olağanüstü otobiyografiyi nasıl yazdığını anlatmaktadır. Dünya çapında yirmiden fazla lisana çevrilen bu uluslararası bestseller, bugüne kadar okuduğunuz en olağanüstü çalışma olarak hafızanızda yer edinecektir. Donna Williams, 1963 yılında Avusturalya'da doğmuştur. İki yaşındayken kendisine psikoz hastası teşhisi konulmuş, rahatsız olarak etiketlenmiş ve 1990 yılında otizm teşhisi konana kadar çocukluğu boyunca sağırlık testleri uygulanmıştır. Bugün kendisi, uluslararası tanınmış ve dokuz kitap yazmış bir bestseller yazar, aktrist, şarkıcı, bestekar ve senaryo yazarıdır. Otizm dünyasında en tanınmış kişilerden biri olan Donna, 1995 yılından beri uluslararası konuşmacı, uzmanlaşmış öğretmen ve otizm danışmanı olarak çalışmaktadır.

Etiketler
Hiç Kimse, Hiç Kimse Hiçbir, Hiç Kimse Hiçbir Yerde, Hiç Kimse Hiçbir Yerde -, Hiç Kimse Hiçbir Yerde - Otizmli, Hiç Kimse Hiçbir Yerde - Otizmli Bir, Hiç Kimse Hiçbir Yerde - Otizmli Bir Kızın, Hiç Kimse Hiçbir Yerde - Otizmli Bir Kızın Olağanüstü, Hiç Kimse Hiçbir Yerde - Otizmli Bir Kızın Olağanüstü Otobiyografisi, Hiç Kimse Hiçbir Yerde - Otizmli Bir Kızın Otobiyografisi, Hiç Kimse Hiçbir Yerde - Otizmli Bir Olağanüstü, Hiç Kimse Hiçbir Yerde - Otizmli Bir Olağanüstü Otobiyografisi, Hiç Kimse Hiçbir Yerde - Otizmli Bir Otobiyografisi, Hiç Kimse Hiçbir Yerde - Otizmli Kızın, Hiç Kimse Hiçbir Yerde - Otizmli Kızın Olağanüstü, Hiç Kimse Hiçbir Yerde - Otizmli Kızın Olağanüstü Otobiyografisi, Hiç Kimse Hiçbir Yerde - Otizmli Kızın Otobiyografisi, Hiç Kimse Hiçbir Yerde - Otizmli Olağanüstü, Hiç Kimse Hiçbir Yerde - Otizmli Olağanüstü Otobiyografisi, Hiç Kimse Hiçbir Yerde - Otizmli Otobiyografisi, Hiç Kimse Hiçbir Yerde - Bir, Hiç Kimse Hiçbir Yerde - Bir Kızın, Hiç Kimse Hiçbir Yerde - Bir Kızın Olağanüstü, Hiç Kimse Hiçbir Yerde - Bir Kızın Olağanüstü Otobiyografisi, Hiç Kimse Hiçbir Yerde - Bir Kızın Otobiyografisi, Hiç Kimse Hiçbir Yerde - Bir Olağanüstü, Hiç Kimse Hiçbir Yerde - Bir Olağanüstü Otobiyografisi, Hiç Kimse Hiçbir Yerde - Bir Otobiyografisi, Hiç Kimse Hiçbir Yerde - Kızın, Hiç Kimse Hiçbir Yerde - Kızın Olağanüstü, Hiç Kimse Hiçbir Yerde - Kızın Olağanüstü Otobiyografisi, Hiç Kimse Hiçbir Yerde - Kızın Otobiyografisi, Hiç Kimse Hiçbir Yerde - Olağanüstü, Hiç Kimse Hiçbir Yerde - Olağanüstü Otobiyografisi, Hiç Kimse Hiçbir Yerde - Otobiyografisi, Hiç Kimse Hiçbir Yerde Otizmli, Hiç Kimse Hiçbir Yerde Otizmli Bir, Hiç Kimse Hiçbir Yerde Otizmli Bir Kızın, Hiç Kimse Hiçbir Yerde Otizmli Bir Kızın Olağanüstü, Hiç Kimse Hiçbir Yerde Otizmli Bir Kızın Olağanüstü Otobiyografisi, Hiç Kimse Hiçbir Yerde Otizmli Bir Kızın Otobiyografisi, Hiç Kimse Hiçbir Yerde Otizmli Bir Olağanüstü, Hiç Kimse Hiçbir Yerde Otizmli Bir Olağanüstü Otobiyografisi, Hiç Kimse Hiçbir Yerde Otizmli Bir Otobiyografisi, Hiç Kimse Hiçbir Yerde Otizmli Kızın, Hiç Kimse Hiçbir Yerde Otizmli Kızın Olağanüstü, Hiç Kimse Hiçbir Yerde Otizmli Kızın Olağanüstü Otobiyografisi, Hiç Kimse Hiçbir Yerde Otizmli Kızın Otobiyografisi, Hiç Kimse Hiçbir Yerde Otizmli Olağanüstü, Hiç Kimse Hiçbir Yerde Otizmli Olağanüstü Otobiyografisi,