Denge Kuleleri
Denge Kuleleri
Denge Kuleleri
Denge Kuleleri

Hi-Q Toys Denge Kuleleri (OM1607)

Marka : Hi Q Toys
Fiyat : ₺317,26(KDV Dahil)

Denge Kuleleri el-göz koordinasyonunu ve küçük motor becerilerini geliştirir. Konsantrasyon, renk algılama ve sayı saymayı öğretir, boyut ve miktar oranlarını algılama yeteneğini geliştirir.
Denge Kuleleri iki farklı şekilde oynanabilir.

1. Seviye küçük yaş grupları için olup, 2 küpten sadece renk küpü kullanılarak oynanır. Renk küpü atılır gelen renkteki silindirler, silindirlerin üzerindeki rakamlar dikkate alınmadan sadece renge göre seçim yapılır. Kim daha yüksek kule yapabilir ise o kazanır. Kulesi ilk devrilen oyunu kaybeder.

2. Seviye ise hem renk küpü hem de sayı küpü kullanılarak oynanır. Her iki küp atılır; renk küpündeki renk, sayı küpündeki sayı dikkate alınarak, renk ve sayı ile eşleşen disk ile kule dizilmeye başlanır. Sayı ve renk küpünden eşleşen silindir yok ise sıra diğer oyuncuya geçer.

Kule yıkılana kadar, sırası gelen oyuncu küpleri atarak gelen renk ve sayıya göre dizmeye devam eder. Kulesi ilk devrilen oyuncu oyunu kaybeder.

Renk küpündeki beyaz renk, sayı küpündeki 6 sayısı jokerdir. Beyaz renk geldiğinde istediğimiz renk silindiri seçebiliriz. 6 sayısı geldiğinde ise istediğimiz sayılı silindiri seçebiliriz.

Jokerlerden birinin gelmemesi durumunda gelen renk veya sayıya göre hamlenizi yapabilirsiniz.

Her iki jokerin aynı anda gelmesi durumunda istediğiniz renk ve sayı küpü ile silindiri seçer ve hamlenizi yapabilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR