Edison Eğitici Robot
Edison Eğitici Robot
Edison Eğitici Robot
Edison Eğitici Robot
Edison Eğitici Robot
Edison Eğitici Robot
Edison Eğitici Robot
Edison Eğitici Robot

Edison Eğitici Robot (OM6162)

Marka : Nepman
Fiyat : ₺427,35(KDV Dahil)

Tüm programlama dillerimiz Edison robotunuz ile tamamen ücretsizdir! Edison, eğitim robot programlama dillerinden herhangi birini kullanarak programlanabilir. Aynı Edison robotunu farklı dillerde kolayca kullanabilirsiniz - istediğiniz programlama yazılımını açın, Edison'ınızı bağlayın ve başlayın! Edison'un tüm robot programlama dillerine bir tarayıcı aracılığıyla erişilebilir; ek bir yazılım gerekmez.

Dayanıklı

Kullanılam malzeme kalitesi yüksek ve entegre devrelerden oluştuğu için kolay kolay kırılmaz ve dağılmaz.

Uygun Fiyatlı

Avustralya dan ithal edilen Edison Kitlerin Türkiye Yetkili Distribütor olduğumuz için makul fiyatlı olarak satışını sağlamaktayız.

Programlanabilir

 

Edison Robotlar üç farklı yöntemle programlanabilir. Ayrıca Windows, Mac, Linux sistemlerde ister web isterseniz masaüstü uygulamaları sayesinde programlanabilir

LEGO ile Uyumlu

Edison üzerinde LEGO ile uyumlu parçalar mevcuttur. Özgün yeni robotlar tasarlayabilir, yeni araçlar oluşturabilirsiniz.

10 Eğitim Planı

Sınıf içi etkinlikler için 10 adet örnek ders planı var.

Kullanımı Kolay

Üzerinde bulunan düğmeler sayesinde programlama durdurma veya çalıştırma işlemleri kolay bir şekilde gerçekleştirilebilir.

Edison hakkında daha fazla bilgi edinin

Bir Robotdan Daha Fazlası

Edison robotu, çocuklar için STEM, sayısal düşünme ve bilgisayar programlamayı pratik olarak öğretmek için güçlü ve çekici bir araçtır.

Ücretsiz Eğitim Kaynakları

Eğitimcilerin robotlarını ve kodlarını kullanarak sınıflarında en iyi performansı elde etmelerini sağlamak için eğitmenlerimize yardımcı olmak amacıyla tasarlanmış ücretsiz öğretim kaynaklarımızla Edison'u sınıfınıza entegre edin . Ders planları, öğretmen kılavuzları ve öğrenci çalışma sayfası setleri de dahil olmak üzere tüm kaynakların, Creative Commons kapsamında kullanımı ve lisansı ücretsizdir, böylece uyarlanabilir, değiştirilebilir ve tercüme edilebilir.

Çoklu Robot Programlama Dilleri

Çoklu programlama dilleriyle robot programlamayı eğlenceli, öğrenmesi kolay ve güçlü hale getirin . Sürükle ve bırak grafiksel simge tabanlı EdBlock'larla başlayın, Python ile metin tabanlı kodlamaya doğrudan veya aşağıdaki herhangi bir yere atlayın: Edison, herhangi bir eğitim robotu programlama dilimizi kullanarak programlanabilir. Aynı Edison robotunu farklı dillerle kolayca kullanabilirsiniz - sadece istediğiniz programlama yazılımı uygulamasını açın, Edison'unuzu bağlayın ve başlayın!

İndirilebilir Robot Aktivite Matı

EdMat aktivite matı, Edison'un ayarlanması ve eğlenceyi basitleştirmesiyle hat izlemesi ve sınırların dışına çıkması gibi çalışan robot aktivitelerini yapmak için tasarlanmış bir A1 ebatlı (23 inç x 33 inç) mattır. EdMat, 'bir meşale izle', 'hat izleme' ve 'sumo güreşi' gibi önceden yüklenmiş programları etkinleştiren altı barkod içerir. Bir EdMat kullanmak, bir 'robot istasyonu' kurar. Şunları yapabilirsiniz ücretsiz EdMat indirmek ve yerel matbaada basılmış olması.

EdCreate ile genişletilebilir

Çocuğunuzun STEM eğitim deneyimini interaktif mühendislik ve programlama projeleriyle zenginleştirin. EdCreate Edison robotu oluşturan kişinin kiti, 5-in-1 genişleme paketi inşaat sistemi çözme, yaratıcı problem teşvik etmek ve bir sonraki seviyeye robot almaya Edison robotlar ile çalışmak üzere tasarlanmış olmasıdır. Edison ve EdCreate, çok çeşitli açık uçlu mühendislik, tasarım ve programlama zorlukları dahil olmak üzere çoklu programlanabilir robotik kreasyonlar oluşturmak için kullanılabilir.

Etkinlik kitabı: Sen bir denetleyicisin - barkodlar ve Edison EdBook1 kitabının ilk kitabı olan EdBook1'de, Edison ile robot hakkında bilgi edinmeye başlayabilirsiniz - kodlama gerekmez! Çizgi takip, engellerden kaçınma, sumo güreşi ve çok daha fazlası gibi önceden programlanmış özellikleri etkinleştiren kitaptaki Edison robotunu ve özel barkodları kullanarak keşfedin. Bu indirilebilir etkinlik kitabında toplam yedi eğlenceli, eğitici robot aktivitesi bulunur ve tüm Edison EdVentures'larınız için harika bir başlangıç ​​noktasıdır.

Etkinlik kitabı: EdWare’de Edison’u Programlayalım EdBook2'de, EdWare'i kullanarak Edison'u programlayarak robot programlama hakkında bilgi edineceksiniz! Hibrid grafiksel EdWare programlama dili yazılımını kullanarak kendi robot programlarınızı nasıl yazacağınızı öğrenin. Bu indirilebilir etkinlik kitabında, Edison ve EdWare'in bağımsız araştırması için mükemmel olan toplam 10 eğlenceli, eğitici robot aktivitesi bulunmaktadır.

Eğitim robotik programlama yazılımı

Tüm programlama dillerimiz Edison robotunuzla tamamen ücretsiz ! Edison, eğitim robotu programlama dillerimizin herhangi biri kullanılarak programlanabilir. Aynı Edison robotunu farklı dillerle kolayca kullanabilirsiniz - sadece istediğiniz programlama yazılımı uygulamasını açın, Edison'unuzu bağlayın ve başlayın! Edison için tüm robot programlama dillerine bir tarayıcı aracılığıyla erişilebilir - ek bir yazılıma gerek yoktur.

EdBlocks

EdBlocks, kullanımı kolay, tamamen simge tabanlı bir robot programlama dilidir. Sürükle ve bırak blok tabanlı bir sistem olan EdBlocks, genç kullanıcılar için bile sezgisel ve eğlenceli. Kimseyi programlamaya dahil etmek için mükemmel olan EdBlocks, 8 ila 12 yaşlarındaki öğrenciler için idealdir.

EdBlocks'a Göz Atın

EdWare

EdWare, sürükle-bırak simgelerinin kolaylığını metin tabanlı girişten artan işlevsellikle birleştiren bir hibrit grafik robot programlama dilidir. Sonuç, öğrenmesi kolay ve kodlama eğitiminde sağlam bir sonraki adımı sunan bir robot programlama dilidir.

EdWare'a Göz Atın

EdPy

EdPy, Python'a dayalı çok yönlü bir metin tabanlı programlama dilidir. EdPy, öğrencilerin kodlarını Edison robotlarında hayata geçirmelerini sağlayarak metin tabanlı programlamayı eğlenceli hale getirir. EdPy ile, öğrenciler gerçek bir programlama dilinin özünü öğreniyorlar ve robotik keşiflerini ve kodlarını daha ileri bir seviyeye taşıyabilirler.

EdPy'a Göz Atın

Daha Fazla Programlama Dili Yakında!

Edison için hala bir dizi yazılım uygulamasını ekliyoruz. Edison için yeni programlama kaynakları hakkında güncellemeler almak için bültenimize kayıt olduğunuzdan emin olun .

EdBlocks programlama dili

EdBlocks, kullanımı kolay olan Edison robotu için tamamen grafiksel bir robot programlama dilidir. Sürükle ve bırak blok tabanlı bir sistem olan EdBlocks, genç kullanıcılar için bile sezgisel ve eğlenceli. Kimseyi programlamaya dahil etmek için mükemmel olan EdBlocks, 8 ila 12 yaşlarındaki öğrenciler için idealdir.

EdBlocks

Çevrimiçi EdBlocks programlama ortamının hem bilgisayarlarda hem de tabletlerde kullanımı kolaydır. EdBlocks, programlama ile deney yapmayı kolaylaştıran 150'den fazla blok içerir. Tüm bloklara beş farklı kategoride düzenlenmiş ana menüden erişilebilir. Uygulamalardan birine tıklayarak, menülerden birini açmanız ve istediğiniz bloğu seçmeniz yeterlidir. Programa eklemek için her bloğu ana programlama alanındaki 'start' bloğuna sürükleyip bırakın. Bu kadar kolay!

Edblocks'a çevrimiçi olarak aşağıdaki web adresinden ulaşabilirsiniz.

www.edblocksapp.com

EdBlocks kullanmaya başlama

EdBlocks kullanımı kolaydır! Sadece bir program oluşturmak istediğiniz blokları sürükleyip bırakın. Videomuzu izleyerek EdBlock'larla nasıl başlayabileceğiniz hakkında daha fazla bilgi edinin:

Kaynaklar

B ücretsiz, indirilebilir kaynaklar EdBlock'lardan en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olabilir.

Ders etkinlik çalışma sayfaları

EdBlocks etkinlik çalışma sayfaları, öğrencilerin bağımsız olarak aktivitelerle çalışmalarına olanak tanıyacak şekilde tasarlanmıştır ve yavaş yavaş hem Edison robotu hem de EdBlocks hakkında bilgi edinir. 23 ders aktivitesinden oluşan bu set, 3 ila 6. sınıftaki öğrenciler için mükemmeldir.

Komple Set

EdBlocks için öğretmen rehberi

Bu kılavuz, öğretmenlere ve eğitmenlere EdBlocks derslerini kolay ve eğlenceli bir şekilde öğretmek için EdBlocks ders etkinlikleri için genel bakış, etkinlik uzantıları ve diğer destekleyici bilgiler sunmaktadır. Her EdBlock etkinliği, bu etkinlik için ilgili destekleyici bilgilerle birlikte bu kılavuzda yer almaktadır.

Eğitmen klavuzunu indirin

EdCreate ile ek EdBlocks programlama projeleri

Öğrencilerinize, EdBlocks ve Edison robot yaratıcısının kiti olan EdCreate'i kullanarak gerçek dünyadaki robotik sorunlara çözüm bulma fırsatı verin . EdCreate EdBuilds'ı kullanan EdBlocks için mükemmel olan çoklu programlama zorlukları EdCreate öğretim rehberinde mevcuttur . Ya da EdCreate EdChallenges ile öğrencinizin yaratıcılığını ve EdBlocks programlama becerinizi açığa çıkarın !

EdCreate Göz Atın

EdWare programlama dili

EdWare, Edison robotu için bir hibrid grafik robot programlama dilidir. EdWare, sürükle ve bırak grafik simgelerinin kolaylığını metin tabanlı girişten artırılmış işlevsellikle birleştirir. Sonuç, öğrenmesi kolay ve kodlama eğitiminde sağlam bir sonraki adımı sunan bir robot programlama dilidir.

Ders etkinlik çalışma sayfaları

EdWare'in grafik simgeleri benzersiz bir özellik, özellikler kutusu tarafından kontrol edilir. Bu özellik, ana programlama bölümünün programı temsil etmek için basit bir simge yapısı içermesine izin verirken, her simgenin ayrıntıları özellikler kutusunda ayrı ayrı kontrol edilir. EdWare, kullanıcıların program akışı sırasında değişkenler oluşturmasına ve kontrol etmesine olanak tanırken, Edison'un geçmiş olayların bir hafızasına sahip olmasını ve sensör girişlerine daha ilginç şekillerde tepki vermesini sağlar.

EdWare'a çevrimiçi olarak www.edwareapp.com adresinden ulaşabilirsiniz.

www.edwareapp.com

EdWare ile çalışmaya başlama

EdWare'i kullanmaya başlamanıza yardımcı olmak için ücretsiz bir video eğitimi dizisi hazırladık. Serideki kısa videoların her biri, Edison robotunuzu programlamak için EdWare'i en iyi şekilde kullanmanıza yardımcı olacak bir EdWare ortamı öğesi sunacaktır. Serideki diğer videoları da kontrol ettiğinizden emin olun !

Ücretsiz Eğitim Kaynakları

Bu ücretsiz, indirilebilir kaynaklar, EdWare'den en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olabilir.

Ders Planları

EdWare ders planları, Edison ve EdWare'i yapılandırılmış bir şekilde kullanarak programlamayı tanıtmak için tasarlanmıştır. EdWare derslerinin her biri 90 dakika içinde tamamlanacak şekilde tasarlanmıştır, ancak gerekli süre öğrencilerinizin yaşlarına ve yeteneklerine göre değişecektir.

10 ders planını indirin

Aktivite Kitabı

Robotik keşif ve daha da kodlama atın! Bu etkinlik kitabı, Edison ve EdWare'in ders planlarının ötesinde daha fazla bağımsız keşif için mükemmeldir. Sınıf dışında kullanılmak üzere tasarlanan veya bağımsız bir uzantı olarak tasarlanan öğrenciler, EdWare programlama yazılımını kullanarak kendi robot kontrol programlarını yazma konusunda daha fazla şey öğrenecekler.


EdBook2 kitabını indirin

EdCreate ile ek EdWare programlama projeleri

Öğrencilerinize, Edison robot yaratıcısının kiti olan EdWare ve EdCreate kullanarak gerçek dünyadaki robotik sorunlara çözüm programları sunma fırsatı verin . EdCreate EdBuilds'ı kullanan çoklu programlama zorlukları EdCreate öğretim rehberinde mevcuttur . Ya da EdCreate EdChallenges ile öğrencinizin yaratıcılığını ve EdWare programlama becerinizi açığa çıkarın !

EdCreate Göz Atın

EdPy programlama dili

EdPy, Edison robotu için çok yönlü bir metin tabanlı programlama dilidir. EdPy, yüksek okunabilirlikle öğrenmesi kolay bilinen popüler bir bilgisayar programlama dili olan Python'a dayanmaktadır. Programcılar, en son uygulamalardan iş yazılımına kadar her şeyi geliştirmek için Python'u kullanır. Facebook, YouTube ve Pinterest, Python kullanan birçok uygulamadan sadece birkaçı! EdPy, öğrencilerin kodlarını Edison robotlarında hayata geçirmelerini sağlayarak metin tabanlı programlamayı eğlenceli hale getirir. EdPy ile, öğrenciler gerçek bir programlama dilinin özünü öğreniyorlar ve robotik keşiflerini ve kodlarını daha ileri bir seviyeye taşıyabilirler.

Ders etkinlik çalışma sayfaları

Çevrimiçi EdPy programlama ortamı, öğrencilerin metin tabanlı programlamayı öğrenmesine yardımcı olmak için tasarlanmış bir dizi özelliğe sahiptir. Bu özellikler şunları içerir: Hat yardımı - geçerli kod satırlarının İngilizce açıklamasını sağlar Otomatik Tamamlama - kullanıcı kodda yazmaya başladığında otomatik olarak eşleşen seçenek önerileri sunar Popup yardım - yazdığınız sırada görünen kodun açıklamasını sağlayan yardım kutusu yardımına yardımcı olun Yardım metni ve örnekler - yerleşik yardım metni ve programlama alanı içinde yer alan örnekler

www.edpyapp.com

EdPy ile çalışmaya başlama

EdPy'yi kullanmaya başlamanıza yardımcı olmak için ücretsiz bir video eğitimi dizisi hazırladık. Serideki kısa videoların her biri, Edison robotunuzu programlamak için EdPy'yi en iyi şekilde kullanmanıza yardımcı olmak için EdPy ortamının bir öğesini tanıtacaktır. Serideki diğer videoları da kontrol ettiğinizden emin olun !

Ücretsiz Eğitim Kaynakları

Bu ücretsiz, indirilebilir kaynaklar EdPy'den en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olabilir.

Ders planları - öğrenci çalışma sayfaları

EdPy ders planları, yapılandırılmış, ilerici bir şekilde Edison ve EdPy kullanan öğrencilere programlamayı tanıtmak için tasarlanmıştır. 9 çalışma sayfası bulunan 38 çalışma sayfası içeren öğrenci çalışma seti 10 derse ayrılmıştır. Öğrenci çalışma sayfaları bağımsız öğrenmeyi mümkün kılar ve 7 ve daha yukarı yaştaki öğrenciler için (13+ yaş) mükemmeldir.

EdPy öğrenci çalışma setini indirin

EdPy'nin öğretmen rehberi

Bu kılavuz, öğretmenler ve eğitmenler için on adet EdPy dersi için genel bakış, etkinlik uzantıları ve diğer destekleyici bilgiler sunmaktadır. Rehber, öğrenci çalışma sayfası setine tamamlayıcı bir ek olarak yapılandırılmıştır ve her bir ders çalışma sonuçlarına genel bir bakış, her bir öğrenci çalışma sayfası için bilgi desteği, bir öğrenci ilerleme izleme tablosu ve öğrenci çalışma sayfalarına cevap anahtarı içerir.

Eğitmen kılavuzunu indirin

Yardım Metni

EdPy çevrimiçi uygulamasının 'Dokümantasyon' bölümünde yer alan tüm yardım metninin indirilebilir bir sürümü. EdPy için bir çevrimdışı başvuru kılavuzu veya sözdizimi kılavuzu olarak kullanım için idealdir.

Uygulama kılavuzunu indirin

EdCreate ile ek EdPy programlama projeleri

Öğrencilerinize, Edison robot yaratıcısının kiti olan EdPy ve EdCreate'i kullanarak gerçek dünyadaki robotik sorunlara çözüm programları hazırlama fırsatı verin . EdCreate EdBuilds'ı kullanan EdPy için mükemmel olan çoklu programlama zorlukları EdCreate öğretim rehberinde mevcuttur . Ya da EdCreate EdChallenges ile öğrencinizin yaratıcılığını ve EdBlocks programlama becerinizi açığa çıkarın !

EdCreate Göz Atın

EdCreate

EdCreate Edison robot yaratıcısının kiti, 5'i 1 arada genişletme paketi yapım sistemidir. Edison robotu ile çalışacak şekilde tasarlanan EdCreate, interaktif mühendislik ve programlama projeleriyle öğrencilerin STEM eğitim deneyimini zenginleştiriyor.

EdCreate ile ek EdPy programlama projeleri

EdCreate sistemi, beş EdBuild projesini tamamlamak için Edison robotlarıyla birlikte kullanılabilir:
EdTank,
EdDigger,
EdRoboClaw,
EdCrane ve
EdPrinter.
EdBuild projeleri, aşamalı olarak kodlama yetenekleri gerektirir ve bu da onları Edison programlama ve robotik müfredatına mükemmel bir şekilde ekler.

EdCreate ayrıca çok çeşitli açık uçlu mühendislik, tasarım ve programlama zorluklarında kullanılabilir. EdCreate EdChallenges dahil olmak üzere açık uçlu projeler, yaratıcı problem çözmeyi teşvik eder ve öğrencilere gerçek dünyadaki senaryolara yönelik STEM uygulamalarını bulma fırsatı verir.

EdCreate ile ek EdPy programlama projeleri

EdCreate Edison robot yaratıcısının kiti, 115 kilitli yapı taşı, mandal, dişliler ve diğer parçalardan oluşan bir inşaat sistemidir. Tek tek EdCreate parçaları, Edison robotları ve diğer herhangi bir LEGO tuğla uyumlu bina sistemi ile uyumlu çıtçıt ve deliklerle tasarlanmıştır.

Bir EdCreate kiti beş farklı EdBuilds ve bir dizi başka mühendislik ve tasarım zorlukları oluşturmak için kullanılabilir. Kit ayrıca diğer LEGO tuğla uyumlu bina sistemi parçaları ile genişletilebilir.

Ücretsiz Eğitim Kaynakları

Bu ücretsiz, indirilebilir kaynaklar EdCreate'den en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olabilir.

Eğitmen Rehberi

EdCreate öğretmenin kılavuzu, EdCreate EdBuilds ve EdChallenges'i tamamlayarak öğretmenlere ve eğitmenlere aşağıdakileri sağlar:

EdBuilds hakkında ek destekleyici bilgiler,

etkinlik uzatma fikirleri,

programlama projeleri ve

sınıf ortamında EdCreate kullanımı hakkında daha fazla bilgi.
Eğitmen kılavuzunu indirin

EdBuild - EdTank

EdTank, aslında iki yapıya sahiptir: temel EdTank ve lastik bantlı komple EdTank.

Temel EdTank, ileriye doğru, geriye doğru hareket edip, barkod ve TV veya DVD uzaktan kumanda kullanarak sağa veya sola dönecek şekilde programlanabilen bir Edison robotu kullanır. Komple EdTank, lastik bant topunun ateşlenmesini kontrol eden ikinci bir Edison robotunu içeriyor.

Zorluk derecesi : 1 - EdTank (temel) 2 - EdTank (tamamlanmış)

Önerilen yaş : 8+

Gerekli programlama becerileri : Barkodlar ve uzaktan kumanda

EdTank Oluşturma

EdBuild - EdDigger

EdDigger, uzaktan kumandalı bir ekskavatör veya kazıcıdır ve etrafta gidebileceğiniz bir kepçe ile (ileri, geri ve sağa veya sola döndürme). EdDigger'in kazıcı kepçesi, EdCreate kitinden parçalar gibi küçük nesneleri kaldırabilir veya alçaltabilir.

Zorluk derecesi :2

Önerilen yaş : 8+

Gerekli programlama becerileri : Barkodlar ve uzaktan kumanda

EdDigger Oluşturma

EdBuild - EdRoboClaw

EdRoboClaw uzaktan kumandalı bir eklemli robot koludur. EdRoboClaw'ı ileriye, geriye doğru sürdürebilir ve sağa veya sola dönüştürebilirsiniz. Ayrıca, EdCreate ışınlarından biri gibi bir nesneyi almak ve taşımak için pençeyi açıp kapatabileceksiniz.

Zorluk derecesi :3

Önerilen yaş : 8+

Gerekli programlama becerileri : Barkodlar ve uzaktan kumanda

EdRoboClaw Oluşturma

EdBuild - EdCrane

EdCrane, yükseltip indirebileceğiniz manyetik kancalı uzaktan kumandalı bir vinçtir. EdCrane'in manyetik kancası, metal kâğıt klipsleri veya küçük vidalar gibi küçük demirli metal nesneleri ve EdCreate kitinden gelen metal pimleri kaldırabilir veya azaltabilir. Metal peg, 3 delikli bir kiriş gibi EdCreate kitinin parçalarından birine takılabilir ve manyetik kancayla kullanılabilir.

Zorluk derecesi :4

Önerilen yaş : 10+

Gerekli programlama becerileri :Barkodlar ve uzaktan kumanda VE EdWare VEYA EdPy

EdBuild - EdPrinter

EdPrinter, EdPy kullanılarak programlanmış iki Edison robotu kullanılarak çalıştırılan bir kalem çizicidir. Keçeli kalem gibi bir yazı aracının eklenmesi, EdPrinter'ın tabanına kağıt yerleştirilmesi ve EdPy'de bir dizi temel işlev kullanılarak, EdPrinter bir dizi farklı şekil oluşturmak üzere programlanabilir.

Zorluk derecesi :

Önerilen yaş : 12+

Gerekli programlama becerileri :Barkodlar ve uzaktan kumanda VE EdWare VEYA EdPy

EdCreate Görevleri

Öğrencinin hayallerini kıvılcım! Bu serbest biçimli zorluklar, öğrencilerin yaratıcı düşünebilme, becerikli ve yaratıcı olmaları için mükemmel açık mühendislik tasarım projeleridir. EdCreate EdChallenges, yaratıcı problem çözme, keşif ve öğrenilen becerilerin somut uygulamasını teşvik etmek için tasarlanmıştır.

EdCreate EdChallenges'in tamamı bir Edison robotunun kullanılmasını gerektirir. EdCreate içerik oluşturucu setinde yer alan bileşenlerin yanı sıra ek Edison robotları ve öğrenciler tarafından seçilen diğer materyaller de kullanılabilir.