Detay Yayıncılık Semantik Akıcılık
Detay Yayıncılık Semantik Akıcılık

Detay Yayıncılık Semantik Akıcılık (OM0887)

Fiyat : ₺650,00

Dile ilişkin çoğu değerlendirme ve terapide kullanılan çeşitli etkinlikler içerisinde semantik kategoriler sıklıkla kullanılmaktadır.

Dolayısıyla, değerlendirilecek ya da çalışılacak kategori içerisindeki hedef sözcüklerin belirlenmesi, gruplanması, önceliklere göre sıralanması gibi amaçlarla kategorilere ait sözcüklerin sıklıklarının belirlenmesi dil ve konuşma terapistleri ve (nöro)psikologlar için özellikle önemlidir.

Sözcük akıcılığı çerçevesinde semantik /fonemik ve eylem akıcılık yöntemi ile toplanmış sözcüklerin sıklıklarını belirlemek amacıyla yürütülen Dil ve Konuşma Terapistliği yüksek lisans/doktora tezlerinin semantik akıcılık ile ilgili bölümlerinin bulguları bu kitabın kapsamında yer almaktadır. Ayrıca, yaş ve cinsiyet değişkenlerinin etkileri değerlendirilip bu hesaplamalara göre semantik akıcılık normları da sağlanmıştır. Türkçe konuşan çocuk, ergen ve yetişkin popülasyonla yapılmış ve sözlü veriye dayanan bu kapsamlı çalışmanın klinik uygulamalar ve araştırmalar için önemli olduğu düşünülmektedir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR