Çılgın Canavarlar (Montermania) Yaş:5-99

Çılgın Canavarlar (Montermania) Yaş:5-99 (OM3196)

Marka : Piatnik
Fiyat : ₺173,86(KDV Dahil)

Çılgın Canavarlar (Montermania) Yaş:5-99

Piatnik markasından Çılgın Canavarlar (Monstermania) 4 yaş ve üstü çocukların eşleştirme, problem çözme ve strateji geliştirme becerilerini geliştiren bir akıl oyunudur. Amacı; elindeki tüm sevimli canavar kartlarını ilk bitiren oyuncu olmak.

 
Çılgın Canavarlar Akıl Oyunu Nasıl Oynanır?

Tüm kartlar karıştırılarak ters olarak çevrilir. Böylece Canavarlar bölgesi oluşturulmuş olunur.

Her oyuncu Canavarlar bölgesinden 5 adet kart alır ve resimler görünecek şekilde açarak önüne koyar

Bir oyuncu Canavarlar bölgesinden bir kart alır ve açarak oyun alanın ortasına koyar ve bu kartın üzerine piyon konulur ve bu kart " Aktif Canavar” dır.

Sıradaki oyuncu Aktif Canavar kartın bir kenarına kendi kartlarından birini koyarak canavarların bacaklarını birleştirmeye çalışır. Ancak canavarların birleştirilen bacakları mutlaka aynı renkte olmalıdır. Kartınızı diğer kartın başına veya sonuna, yukarısına veya aşağısına veya doksan derecelik açıyla yerleştirebilirsiniz.

Kart yerleştirildikten sonra bu kartın üzerindeki canavarın yüzünün üzerine piyonu konulur ve bu canavar yeni Aktif Canavar olur.

3 veya 4 bacağı birleştirebildiğinizde tekrar oynama hakkı kazanırsınız.

Elinizdeki kartla Aktif Canavarı 1 er bacakla birleştirirseniz veya hiç bacak birleştiremezseniz Canavarlar bölgesinden 1 kart çekersiniz ve oyun sırası bir sonraki oyuncuya geçer.

Oyun bir oyuncu elindeki tüm kartları bitirene kadar sürer. Kartlarını ilk bitiren oyuncu oyunu kazanır.

İçindekiler: 40 adet canavar kartı, 1 adet piyon

 

Yaş Aralığı
5-7 yaş 8-13 Yaş 13+ Yaş
Gelişim Alanları
Kaba Motor Gelişimi İşitsel Algı Hafıza Mantıksal Gelişim Görsel Algı Vestibüler Sistem Fiziksel Gelişim Zeka Gelişimi Duyu Bütünleme Problem Çözme Yeteneği Duygusal Gelişim Parmak Kas Gelişimi Dil ve Konuşma Gelişim Okuma Becerisi Dikkat Yabancı Dil Gelişimi Denge Ve Koordinasyon Taktil/Dokunsal Gelişim Sosyal Beceriler El Göz Koordinasyonu İnce Motor Gelişim