Bende Bir Anormallik Görüyor musun?
Bende Bir Anormallik Görüyor musun?

Bende Bir Anormallik Görüyor musun? (OM2901)

Marka : YukaKIDS
Fiyat : ₺39,00
Bütün insanlar yaşamlarının belli dönemlerinde ruhsal iniş ve çıkışlar yaşarlar. Günlerce içimize kapandığımız, kimseyle konuşmak istemediğimiz zamanlar olur. Umutsuzluğa kapıldığımız ve kendimizi son derece çaresiz hissettiğimiz anlar yaşarız. Bazen de öyle coşarız ki, adeta mani nöbetine tutulmuş gibi içimiz enerji dolar; daldan dala atlar, planlar yapar ve her şeyin üstesinden geleceğimizi sanırız. 
Yaşadığımız birçok olaydan ve bazı garip duygu ve düşüncelerimizden dolayı, kimi zaman normal olup olmadığımıza dair kendimizden kuşkulanırız. Yaşadığımız sıkıntıların hastalık belirtisi olup olmadığını araştırıp dururuz. Hatta bazen çevremizdeki insanlara, "acaba bende ruhsal hastalık var mı?” veya "bende bir anormallik görüyor musun?” diye sorarız. 
Ruhsal sorunların sınırları bilindiğinde normalliğin de sınırlarını az çok tahmin etmek mümkündür. Yani ruhsal hastalıklar hakkında yeterli bilgi sahibi olan insan sağlıklı oluşunun düzeyini az çok tahmin edebilir; böylece kendisinde ve çevresinde bulunan insanlarda var olan hastalık belirtilerini daha net görebilir ve gerekli yardımı almasında etkili olabilir. 
Birçok insan yaşadığı ruhsal sorunların farkına varamayabilir; çünkü yaşadığı sıkıntıyı veya güç durumu normal bir süreç olarak algılar. Bazen de basit ruhsal sorunlar, ciddi birer hastalık olarak düşünülüp kaygı yaşanabilir. Bu acıdan bakıldığında kitap, bir yanıyla insanın kendini tanımasına ve normal olup olmadığına dair fikirler edinmesine az da olsa yardımcı olacaktır.
Ruhsal sorun yaşayan birçok kişi ve yakınları, yaşanılan sıkıntıların nedenini, oluş biçimini, gelişim seyrini ve hastalıkla ilgili diğer bilgileri öğrenme çabasındadır. Kitap bu yöndeki ihtiyacı da kısmen karşılamayı amaçlamaktadır. Olabildiğince sade ve açık bir dil kullanılarak yazıldı.