Aybino Çiz Bul Anlat (OM4836)

Marka : Ayben Com
Fiyat : ₺58,99(KDV Dahil)

Çiz Bul Anlat 112 karttan oluşur ve içinde 5 farklı oyunu barındırır. Bu oyun kopyalama, isimlendirme, hafıza, kategorilerine ayırma, eşleme, ilişkili kartları bulma, anlatma ve sosyal etkileşim becerilerini geliştirir.

Basitten zora doğru değişen çizimleri kategorilere ayırıp istediğiniz oyunu oynayabilirsiniz. Çok geniş yelpazede bireysel veya grup çalışmalarında kullanılır.Kopyalama ve İsimlendirme

Çocuk/bireylerden daha basit düzeyde olan kartları kopyalaması istenir. Dikkat kontrolünde, görsel algı, el göz koordinasyonu, şekil/nesne tanıma, kavrama becerileri için önemli.  Kopyalaması istendikten sonra bu resmin ne olduğu sorularak isimlendirme becerisine de bakılabilir.

Tahmin etme

Özellikle grup oyunlarında çocuk/bireylerden biri bir kart seçer ve diğerleri ona sorular sorarak karttaki resmi tahmin etmeye çalışırlar. Bir başka oynama şekli de çizerek olabilir. Kartı seçen bir kağıda ya da varsa beyaz tahtaya her seferinde bir çizim olmak üzere resmin tamamı ortaya çıkana kadar diğerleri o resmi tahmin etmeye çalışır.

Anlatma :

10 adet konulu resim gösterilerek resimde ne gördüğü sorularak resim üzerinde konuşması beklenir. Burada önemli olan çocuk/bireyin resimde gördüklerini tek tek mi isimlendirdiği yoksa oradan bir hikaye çıkarıp çıkaramadığıdır.

Hafıza oyunu

Kartların içerisindeki 10 adet konulu resimler içinden 1 tanesini seçip 30 saniye gösterdikten sonra kapatıp resimle ilgili sorular sorabilirsiniz?

* Resimde kaç kişi var?

* Kaç kişinin şapkası var?

* Yırtıcı kaç hayvan var? gibi

Eşleyerek hikaye oluşturma

Kartlarda birbiriyle ilişkili resimler var o ilişkili resimleri buldurarak da ne bakımdan benzedikleri neden ilişkili olabilecekleri konuşulur. İlişkili resimlerin içine diğer kartlardan sizin ya da çocuğun istediği kartlar eklenerek bir hikaye oluşturması istenebilir.

 

33 Adet nesne kartı,17 Adet meslek kartı, 14 Adet hayvan kartı, 13 Adet eylem kartı, 10 Adet tema kartı, 8 adet şekil kartı, 6 Adet fantastik kartı, 5 Adet basit nesne kartı, 5 Adet insan kartı, 1 Adet kullanma kılavuzu.

Kart boyutları 8 x 12 cm

Yaş Aralığı
2-3 yaş 3-4 yaş 5-7 yaş 8-13 Yaş 13+ Yaş
Gelişim Alanları
Kaba Motor Gelişimi İşitsel Algı Hafıza Mantıksal Gelişim Görsel Algı Vestibüler Sistem Fiziksel Gelişim Zeka Gelişimi Duyu Bütünleme Problem Çözme Yeteneği Duygusal Gelişim Parmak Kas Gelişimi Dil ve Konuşma Gelişim Okuma Becerisi Dikkat Yabancı Dil Gelişimi Denge Ve Koordinasyon Taktil/Dokunsal Gelişim Sosyal Beceriler El Göz Koordinasyonu İnce Motor Gelişim