Anaokulu Öğrenci Testi
Anaokulu Öğrenci Testi

Anaokulu Öğrenci Testi (OM4935)

Marka : Benego
Fiyat : ₺106,79(KDV Dahil)

Anaokul Öğrenci Testi

Nedir?
Anaokulu Öğrenci Testi, Anaokulu / Okulöncesi öğrencilerinin mizaç ve kişilik özelliklerini belirlemek için hazırlanmış bir testtir.  

Ne işe yarar?
Anaokulu Öğrenci Testi, ebeveynlere çocuğunun mizaç ve kişilik özelliklerini tanıma imkanı vermektedir. Böylelikle, ebeveynler, çocuğunu diğer çocuklardan ayıran özellikleri daha net görmekte ve çocuğunun davranışlarının altında yatan sebepleri daha iyi tespit etmektedir. Çocuğunun temel kişilik fonksiyonlarının bilincinde olan ebeveynler nelere ilgi duyduğunu daha iyi anlayarak geleceğini şekillendirmede çocuğuna daha fazla yardımcı olabilecektir. Yine çocuğunun oyun algısı, arkadaşlık ve çevre ilişkilerini çözümledikçe sosyalleşme sürecinin sağlıklı ilerlemesine destek olacaktır. Çocuğun oyun oynarken nasıl davrandığını ve hangi tür oyunların çocuğu için uygun olduğunu öğrenecektir. Çocuğun yemek ve uyuma alışkanlıkları ile ilgili daha önce fark edemediği özelliklerini fark etmeye başlayacaktır. Özellikle, anaokulu/okul öncesi eğitiminde arkadaşları ve öğretmeni ile etkileşimini daha iyi takip edebilecek ve bu eğitimden en iyi şekilde faydalanması için ona yardımcı olabilecektir. Özellikle, her bireyin farklılığı ilkesinden yola çıkarak, raporda çocuğunuza özel verilecek tavsiyeler, çocuğunuzun sağlıklı gelişimi ve başarılı bir eğitim hayatı sürdürmesi için çok önemli ipuçları barındırmaktadır.

Test nasıl uygulanır?
Test ikişer şıklı toplam 52 sorudan oluşmaktadır. Anaokulu Öğrenci Testi’ni ebeveyn çocuğu için doldurmaktadır. Anaokulu Öğrenci Testi internet üzerinden online olarak veya optik form üzerinden doldurulabilir. Bireysel uygulamalar internet üzerinden online olarak yapılmakta, toplu uygulamalar optik formlar aracılığıyla da yapılabilmektedir.

Uygulama süresi ne kadardır?
Kişilerin okuma hızına göre değişmekle beraber ortalama 20-25 dakika da uygulanabilmektedir.

Anaokulu Öğrenci Testi Kimler İçin?
Çocuğu Anaokulu / Okulöncesinde okuyan anne ve babalar.

Raporda Neler Var?
Anaokulu Öğrenci Testi sonucu çocuğunuza özel hazırlanan Anaokulu Öğrenci Raporu’nda aşağıdaki başlıklarda yer alan konularla ilgili ayrıntılı bilgiler yer almaktadır.
Test uygulamasının ardından hazırlanan raporda şu başlıklar yer almaktadır:

 • Çocuğunuzun temel özellikleri
 • Çocuğunuzun nitelikleri
 • Çocuğunuzun davranış özellikleri
 • Çocuğunuzun temel kişilik fonksiyonları
 • Çocuğunuzun ilgi alanları
 • Çocuğunuzun oyun algısı
 • Çocuğunuzun arkadaşlık ilişkileri
 • Çocuğunuzun çevresiyle etkileşimi
 • Çocuğunuzun anaokulundaki davranış özellikleri
 • Çocuğunuzun öğretmeninden ve arkadaşlarından beklentileri
 • Çocuğunuza özel tavsiyeler

Testi nasıl satın alabilirim?
Anaokulu Öğrenci Testi'ni aşağıdaki Sepete Ekle butonuna basarak satın alabilirsiniz.
Satın aldıktan sonra sizin e-mail adresinize Anaokulu Öğrenci Testi'ni doldurabileceğiniz link gönderilecektir. E-mail adresinize gelen linki tıkladığınızda test soruları çıkacak ve onları doldurabileceksiniz. Testi doldurduktan sonra değerlendirilecek ve sizin e-mail adresinize çocuğunuzun adına özel hazırlanmış Anaokulu Öğrenci Raporu iletilecektir. Ayrıca fatura ile birlikte Anaokulu Öğrenci Raporu size kargo ile de gönderilecektir. Satın alırken açıklama kısmına çocuğunuzun adını ve soyadını yazmayı unutmayın. Rapor çocuğunuzun adına hazırlanması için önemlidir.

Yaş Aralığı
3-4 yaş 5-7 yaş
Gelişim Alanları
El Göz Koordinasyonu Sosyal Beceriler Dikkat Problem Çözme Yeteneği Duyu Bütünleme Zeka Gelişimi Fiziksel Gelişim Hafıza