Akıl Küpü Sosyal ve Duygusal Alan
Akıl Küpü Sosyal ve Duygusal Alan

Akıl Küpü Sosyal ve Duygusal Alan (OM2483)

Fiyat : ₺253,75

EĞİTEN AKIL KÜPÜ 

SOSYAL DUYUSAL ALAN

(6 Yaş - Spiralli)

Mahmut Yılmaz - M.Oya Şakiroğlu

Akıl Küpü setimiz son 40 yıldır gündemde olan "Theory of Mind” yani Zihin Kuramı’ndan ve PASS teorisinden beslenmiştir.

Akıl Küpü çalışmalarında tekrarların gerekliliği göz önünde bulundurulmuştur. Bu nedenle hiyerarşik olarak organize edilmiştir.

Akıl Küpüuygulamalarında öğrenme yaşantısı açısından öğrencinin duyuşsal özelliklerinin, bilişsel yeterliliklerinin ve devinsel becerilerinin uygunluk düzeyi yani hazır bulunuşluk önemlidir. Çocuğun hazır bulunuşluk düzeyi etkinlikleri uygulama kapasitesi ile paralellik göstermektedir.

Akıl Küpü setimizdeki etkinlikler zekâ ölçümü etkinlikleri değildir, beceri geliştirmeye ve okula hazırlamaya yönelik etkinliklerdir. Her çocuğun odaklanmış ve sürekli dikkat düzeyi farklılık gösterir.

Akıl Küpü setinde çocuğun sosyal duygusal gelişimi, güvenlik farkındalığı, empatik beceriler, kendini tanıma ve ifade etme becerisinin geliştirilmesi hedeflenmiştir.

Akıl Küpü setinde matematiksel düşünme becerilerinin geliştirilmesi için belirli kavramların zihinsel anlamda oluşması nöropsikolojik gereklilik olarak görülmüştür. Öğrenme ancak bu zihinsel yeti oluştuktan sonra ortaya çıkabilir. Çocuk bir matematiksel işlemi yapmakta zorlanıyorsa bir öncesi matematiksel işlemlerin tekrarı ile bir sonraki yeti gelişecektir. Tam da bu sebepten ötürü setimiz basitten karmaşığa doğru transfer becerisi gerektiren bol tekrar içermektedir. Örneğin aynı farklı kavramı gelişmeden çocuk gruplama ya da eşleştirme yapamaz.

İnce motor kasların gelişi üzerine yapılan araştırmalar saf olarak el parmak kasının gelişimin ötesinde duyu ve sinir uyarımı ile beyinde sosyal ilişkilerin de yönetildiği alanı geliştirmektedir. Tam da bu sebepten ötürü bir çocukta eğer el göz koordinasyonu yeteri kadar gelişmemişse sosyal ilişkilerinin de aynı düzeyde olduğunu gözleyebiliriz. Setimiz nöropsikolojik açıdan beynin her alanının gelişmesini ve çocuğun zihninde yeni networkler -sinirsel bağlantılar- kurulmasını sağlamayı amaçlamaktadır.

Uygulamalar eğlenceli hale getirilerek etkililiği artırılabilir. Çocuğun hataları yargılayıcı olmayan bir dille gösterilmelidir. Akıl Küpü uygulamaları yetişkin ve çocuktan oluşan uygulamalardır. Dolayısıyla uygulamaya çocuğun hazırlanması ve uygulamaların yapılandırılması, çocuğun güdülenmesi yönünde yetişkin aktif olmalıdır.

Uygulamada yetişkinler yanıtlayıcı ve motive edici olmalıdırlar. Güven kırıcı bir dille uygulamada çocuğun isteğini söndürmemelidirler. Yetişkin sabırsız davranmamalı ve çocuğun hızının üzerine çıkmamalıdır, çocuğun zorlandığı durumda ipuçları sunmalı, desteklemelidir.

Önemli Not: Akıl Küpü setimizdeki her etkinlik her çocuk için uygun olmayabilir. Çocuğunuzun beceri düzeyi ile ilgili çocuğunuzun devam ettiği eğitim kurumundaki uzmandan görüş alabilirsiniz. Sayfa numaralarımızın yanında yer alan yaya trafik lambasının rengi etkinliğin güçlük derecesini göstermektedir. Eğer trafik lambası yeşili gösteriyorsa etkinliğin çocuğun gelişimsel seviyesi için kolay olduğunu, sarı ise orta güçlük derecesinde olduğunu, kırmızı ise oldukça zor olduğunu başlamadan önce çocuk görsel olarak görür. Çocuk yapabildikçe sticker’larda yer alan yeşil daire etiketini lambanın üzerine yapıştırır.

Etiketler
Akıl, Akıl Küpü, Akıl Küpü Sosyal, Akıl Küpü Sosyal ve, Akıl Küpü Sosyal ve Duygusal, Akıl Küpü Sosyal ve Duygusal Alan, Akıl Küpü Sosyal ve Alan, Akıl Küpü Sosyal Duygusal, Akıl Küpü Sosyal Duygusal Alan, Akıl Küpü Sosyal Alan, Akıl Küpü ve, Akıl Küpü ve Duygusal, Akıl Küpü ve Duygusal Alan, Akıl Küpü ve Alan, Akıl Küpü Duygusal, Akıl Küpü Duygusal Alan, Akıl Küpü Alan, Akıl Sosyal, Akıl Sosyal ve, Akıl Sosyal ve Duygusal, Akıl Sosyal ve Duygusal Alan, Akıl Sosyal ve Alan, Akıl Sosyal Duygusal, Akıl Sosyal Duygusal Alan, Akıl Sosyal Alan, Akıl ve, Akıl ve Duygusal, Akıl ve Duygusal Alan, Akıl ve Alan, Akıl Duygusal, Akıl Duygusal Alan, Akıl Alan, Küpü, Küpü Sosyal, Küpü Sosyal ve, Küpü Sosyal ve Duygusal, Küpü Sosyal ve Duygusal Alan, Küpü Sosyal ve Alan, Küpü Sosyal Duygusal, Küpü Sosyal Duygusal Alan, Küpü Sosyal Alan, Küpü ve, Küpü ve Duygusal, Küpü ve Duygusal Alan, Küpü ve Alan, Küpü Duygusal, Küpü Duygusal Alan, Küpü Alan, Sosyal, Sosyal ve, Akıl, Akıl Küpü, Akıl Küpü Sosyal, Akıl Küpü Sosyal ve, Akıl Küpü Sosyal ve Duygusal, Akıl Küpü Sosyal ve Duygusal Alan, Akıl Küpü Sosyal ve Alan, Akıl Küpü Sosyal Duygusal, Akıl Küpü Sosyal Duygusal Alan, Akıl Küpü Sosyal Alan, Akıl Küpü ve, Akıl Küpü ve Duygusal, Akıl Küpü ve Duygusal Alan, Akıl Küpü ve Alan, Akıl Küpü Duygusal, Akıl Küpü Duygusal Alan, Akıl Küpü Alan, Akıl Sosyal, Akıl Sosyal ve, Akıl Sosyal ve Duygusal, Akıl Sosyal ve Duygusal Alan, Akıl Sosyal ve Alan, Akıl Sosyal Duygusal, Akıl Sosyal Duygusal Alan, Akıl Sosyal Alan, Akıl ve, Akıl ve Duygusal, Akıl ve Duygusal Alan, Akıl ve Alan, Akıl Duygusal, Akıl Duygusal Alan, Akıl Alan, Küpü, Küpü Sosyal, Küpü Sosyal ve, Küpü Sosyal ve Duygusal, Küpü Sosyal ve Duygusal Alan, Küpü Sosyal ve Alan, Küpü Sosyal Duygusal, Küpü Sosyal Duygusal Alan, Küpü Sosyal Alan, Küpü ve, Küpü ve Duygusal, Küpü ve Duygusal Alan, Küpü ve Alan, Küpü Duygusal, Küpü Duygusal Alan, Küpü Alan, Sosyal, Sosyal ve,
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR