Acil Durumlar
Acil Durumlar
Acil Durumlar

Acil Durumlar (OM4071)

Marka : Beleduc
Fiyat : ₺1.224,00(KDV Dahil)

Acil Durumlar Oyunu

Bu setle çocuklar farklı acil durumları öğrenirken böyle durumlarda neler yapabileceklerini, rol yapma ve hikaye anlatma ile birlikte öğrenerek pekiştirecek.

Her çocuk kendini hiç beklemediği bir anda tehlikeli bir durum içerisinde bulabilir. Bisiklete binerken ya da yüzerken bir kaza ile karşılaşabilirler. Kalabalık bir alışveriş merkezinde kaybolabilirler. Çocuklar tehlikeli durumlar ile birçok neden dolayısıyla karşılabilirler. Bazen yapabileceklerinden fazlasını yapmaya çalışırken, dikkatsiz davranmalarından ya da çocuksu doğalarına özgü meraklarından dolayı bu tehlikelere kendileri sebep olurlar. Bunların dışında sıklıkla acil durumlar onların kontrolü dışında gelişir. Örneğin; asansörün bozulması, yabancı bir kişinin çocuğa yönelmesi ya da bir yangın durumunda. Peki bu durumlarda çocuklarınız ne yapmalı? Nasıl davranış göstermeliler? Kimler onlara yardımcı olabilir?

Çocuklar acil durumlar oluşmadan önce yaşanabilecek tehlikeli durumlar karşısında bilgilendirilmelidir. Ebeveynler ve çocukların yakınındaki sorumlu kişiler onların tehlikeli durumlara karşı tamamen hazır olduklarından emin olmalıdırlar. Güvenli bir ortamda yapılan canlandırmalar, çocukların gerçek bir tehlike anında olaylara karşı daha hazırlıklı olmasını sağlayacaktır.

TellMe – Emergency | Acil Durumlar Oyununun Amacı:

Çocuklar 6 farklı tehlikeli durum karşısında gösterilecek güvenli davranışları öğrenecekler. Her bir tehlikeli durum için 5 adet aynı renkte kart bulunmaktadır. Kartların ön yüzünde bu tehlikeli durum karşısında yapılabilecek eylemler gösterilmektedir. Çocukların görevi bu 5 farklı eylemi doğru sırayla dizebilmektir. Her konu için doğru olan tek bir sıralama vardır ve kolay kontrol mekanizmasıyla çocuklar kendi kendilerine oynayıp sıralamanın doğruluğunu kolayca kontrol edebilirler.

Kazanımlar : Sıralama becerileri, Konuşma gelişimi, serbest konuşma, hayal kurma (rol yapma, hikaye anlatma), birlikte oynama ve birlikte öğrenme, problem çözme, sosyal yeterlilik, sosyal sorumluluk ve empati, farklı durum ve davranışlar hakkında bilgi sahibi olma.

İçerik: 30 büyük kart (6 farklı konu için 5’er kart)

Kutu Boyutu: 280 x 200 x 50 mm

 

Yaş: 4 yaş ve üzeri için uygundur.

Yaş Aralığı
3-4 yaş 5-7 yaş 8-13 Yaş 13+ Yaş
Gelişim Alanları
Hafıza Mantıksal Gelişim Görsel Algı Dikkat Sosyal Beceriler El Göz Koordinasyonu
Etiketler
Acil, Acil Durumlar, Durumlar,
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR